9000 tl lik 5 bitki için ışık önerisi

GreenHead

Yeni üye
arkadaşlar 9000 tl lik bütçem var 5 bitkiye bakmak istiyorum şuanlık aklımda aşağıdaki ışık var tane başı 1 ışık düşüyor düşündüğüm ışıkta o yüzden 5 tane alıcam fakat siz tek parça led panelli ışık seçebilirsiniz diğer alternatifleride göz önünde bulundurmak istedim sizinde fikirlerinizi merak ediyorum

GreenHead

Yeni üye
bize diyceğine kendin neden , bir led panel ışık bakmıyosun ? forumda bu ışıktan kullanan gördünmü ? bu ışığı neden tercih etme gereği duydun ?
kanka siz bu konuda bilir kişi olduğunuzdan dolayı sordum, bu ışıktan kullanan görmedim, tercih etme nedenim ise alacağım eski ışıklandırma sistemi satıştan kalktı bende bunu görünce aklıma yattı ondan seçtim.

esrarii

Müptezel
nesi aklına yattı 150 w olmasının bir adet bitkiye yeterli olacağımı , yoksa daha akıllıca bir nedenmi düşündün

wolferic

Müptezel
led cree flansa fiyati iyi bence .bu arada cree ise laf edemez kimse kullanan var forumda değilse tırt.torc bundan iyi mi gsjsgsjs ,2 soğan 13 tl mi :) aga siz adama yardım etmek istemiyorsunuz heralde ezikleyelim koyalim lafi ego kasalim derdindesiniz. bu arada bence lm281b iş görüyor düşük tüketime karşın.esrarinin attigi ledin spectrumu kafama yattı gbi .yeni üyeyi geldiği gbi forumdan sogutma yada cekinceden birsey yazamasin diye bir derdiniz mi var .

Kanka

Administrator
Yönetici
Adam bütçem bu , Düşündüğüm ışık bu , Siz ne düşünüyorsunuz demiş kankar , bence biraz daha sakin olmalısınız , Konuya gelcek olursak , kabın ve havalandırma ıcın butce ısıkla aynı hemen hemen , ısını gorucek ısık 5 bıtkı ıcın en uygun yollu cob led olur

Metgen7

Kıdemli Üye
led cree flansa fiyati iyi bence .bu arada cree ise laf edemez kimse kullanan var forumda değilse tırt.torc bundan iyi mi gsjsgsjs ,2 soğan 13 tl mi :) aga siz adama yardım etmek istemiyorsunuz heralde ezikleyelim koyalim lafi ego kasalim derdindesiniz. bu arada bence lm281b iş görüyor düşük tüketime karşın.esrarinin attigi ledin spectrumu kafama yattı gbi .yeni üyeyi geldiği gbi forumdan sogutma yada cekinceden birsey yazamasin diye bir derdiniz mi var .
Ufff sende hemen :) 9000 e lütfen sen farklı bi yol çızermısınız

Kanka

Administrator
Yönetici
Kanka tamam haklısın :D @Metgen7 , ama şu daha ıyı olurdu , Kanka 9 bıne yapamazsın , veya yaparsan evebeyn banyosu gıbı bıyerde ısık almayan bıyerde havalandırma kabın olmadan allaha emanet cob led ile

Kanka

Administrator
Yönetici
@wolferic evet maalesef öyle ya 5 yerıne 1-2 yapcak yada kesenın ağzını açıcak yaparsada sadece ısık alabılcek sanıyorum

Kanka

Administrator
Yönetici
toprak saksı gubreye ayırdığı bı butce varsa ek olarak neden olmasın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ***** *** *** hahahaha** ******* ******** ****** * ***** ***** ***** ********* ********* ******* ****** ******** ********** **** ********* ******
  • Bandaleros Bandaleros:
  • lavrens lavrens:
    ***** hahahaha *** *** hahahaha** ******* ******** ****** * ***** *****
    ********* ** *** ****** ** **** ***** *** ******** *** *** * ** *** ****** ***** ********** ******** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** **** ********* ** ***** hahahaha ** *** ****** ** **** *****
    +1
    ****** hahahaha ********** ***** ****** ****** ***** hahahaha ***
    ***** ******* ** *** **** ***** *** **** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ********** ******* ****** ***** hahahaha** ****** **** ***** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha***** ******* ** *** **** ***** *** **** **
    ******** ** ***** ********** ******* ** hahahaha* ******* ********* *** ******** ********** ******* ****** ***** hahahaha** ****** **** ***** *********
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** ***** ******** **** **** ****** hahahaha******* hahahaha* ****
    hahahaha** hahahaha****** *** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** ***** ***** ****** **** ****** ***** ******* ***** ****** *** **** ***** ******** **** **** ****** hahahaha******* hahahaha* ****
  • needrich10 needrich10:
    *** ****** ******** ******** ********* ******* ******* hahahaha **** hahahaha** ******** ******* ****** ********* hahahaha*** ****** ****** hahahaha *** * ***** ********* *******
    ********* ***** hahahaha *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ****** *** ******** ***** * *** hahahahahahahaha**** ** ***** ********** ******* ** hahahaha* ******* ********* *** **
    ***** ******** **** ***** **** **** *** ***** ***** ******* ****** *** ******** ***** * *** hahahaha*******
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** *** ***** ***** ***** ********* ****** *** ****** ******** ******** ********* ******* ******* hahahaha **** hahahaha** ******** ******* ****** ********* hahahaha*** ****** ****** hahahaha *** * ***** ********* *******
    *** ****** hahahaha** ****** ******** ********** ******** ** **** ** ******** ***** *****
    NewGardener NewGardener: *** ****** hahahaha** ****** ******** ********** ******** ** **** ** ******** ***** *****