90. gün sizce hasat ne kadar olur sponsor tohum auto zannettik photo çıktı.. ne kadar hasat alırım..!!!!

insomnia1903

Yeni üye
IMG-1798.jpg

coco toprak biobizz gübreleri kullanıyorum 20 lt saksı
600w cob led tam spektrum kullanıyorum ışık döngüsü 12/12 ph 6,2
bio bloom- lt 4 ml
bio grow - şuan verilmiyor
top max -lt 4 ml
bio heaven- lt 5 ml
activera - lt 4 ml
algamic-lt 5 ml
flush attıktan sonra
overdrive lt 2 ml ph 3,3 olacak şekilde
keçi boynuzu pekmezli flush ve cut...
izleyeceğim yol bu arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum bol hasatlar herkeze

HighDose

Yeni üye
kanka overdrive flushtan önceki sulamalarda verilmiyor mu, neden flushtan sonra overdrive veriyorsun, flawless finish le karıştırmış olabilirmisin ?

insomnia1903

Yeni üye
kanka overdrive flushtan önceki sulamalarda verilmiyor mu, neden flushtan sonra overdrive veriyorsun, flawless finish le karıştırmış olabilirmisin ?
Dostum overdrive çiçeklenmenin son iki üç hafta öncesinde başlanır diye biliyorum daha sonra onada flush yapıyorum keçi boynuzu pekmeziyke yani 2 defa flush atıyorum biobizz gübreleri temizlensin diye flush atıyorum oh su ile daha sonra overdrive başlıyorum son 2 3 hafta kala kesmeme daha sonra tekrar keçi boynuzu pekmeziyke flush atıyorum karanlığa alıyorum 2 3 gün sonra kesiyorum

Ratata

Kıdemli Üye
Dostum overdrive çiçeklenmenin son iki üç hafta öncesinde başlanır diye biliyorum daha sonra onada flush yapıyorum keçi boynuzu pekmeziyke yani 2 defa flush atıyorum biobizz gübreleri temizlensin diye flush atıyorum oh su ile daha sonra overdrive başlıyorum son 2 3 hafta kala kesmeme daha sonra tekrar keçi boynuzu pekmeziyke flush atıyorum karanlığa alıyorum 2 3 gün sonra kesiyorum
Over öncesi flush atma kanka, topraktaki besin miktarı full olmalı ki over işini güzelce yapabilsin. Mantık, over verdiğin bitki toprağı dibine kadar sömürmek istiyor. O yüzden diğer besinler toprakta olmalı. Son iki hafta verilir, en son flush ve hasat şekli

insomnia1903

Yeni üye
Anladım kanka bana gübre tamamen temizlensin diye bilgi edindim çünkü overdrive kimyasal gübre doğal gübre temizlensin ondan sonra overdrive ver demişlerdi gübreleri temizlemeden overdrive başla doğrumu

Ratata

Kıdemli Üye
Ben de aynı çekincedeydim, iki grow yaptım biobiz set+overdrive hiç flush atmadım, sorun da çıkmadı. Zaten over vermeye başladığında diğerlerini çıkaracaksın takvimden sadece over vereceksin sorun yaratmaz tecrübe ettiğim kadarıyla. Ayrıca over verirken ph ayarlaması yapmayacaksın, otomatik ayarlıyor o kendini

Son düzenleme:

Ratata

Kıdemli Üye
Valla hiç bakmadım kanka dikkat etmemiştim, ancak dediğim gibi AN gübreleri oto ph ayarlı olduğundan dolayı ph ayarlaması yapılmıyor. Ben AN kullanmaya başladığımdan beri hiç ph ölçmedim dinlenmiş çeşme suyu kullanıyorum ve hiç sorun yaşatmadı bana. Ayarlamaya kalkarsan bozarsın büyük olasılıkla

Grow Muhabbetleri
Help Users
    bandaleros bandaleros: *** *****