80x80x180 çadır için led önerisi?

Kofteciyusuf

Yeni üye
Selam kankalar

4. Growumu şuan yapıyorum 400w hps ışık kullaniyorum.

Geçen ay elektrik faturam gelmedi bu ay 2 aylik geldi ve 650 tl. Şok oldum ve bi o kadarda moralim bozuldu. Bu arada bloom donemindeyim 12 saat yakiyorum.

Led e geçmeyi düşünüyorum. Genelde 2 en fazla 3 bitki yetiştiriyorum. 

Bana yetecek led langisidir. Biraz arastirdim konulari ama her zaman ki gibi bir suru karisik bilgi .

Bilgi verecek olan kankalara simdiden tesekkurler.

Mudur

Yeni üye
Kanka kendin led yapmanı tavsiye ederim forumda konusu var ben öyle yaptım ve memnunum.
Piyasada 1000tl ye 1000w isik olayina inanma değerler yalan kanka iyi bir şey almak istiyorsan çok iyi markalarin ledleri 350-400$ dan başlıyor 300-400w onlarda o yuzden şu ekonomide en iyisi ledi kendin yapmak gibi düşünüyorum.
Hazir alip ucuz olsun diyorsan forumdaki arkadaslarin tecrubesine göre Mars Hydro tavsiye ediliyor. (Mars Hydro kullanmadim o markayı sende araştir)

Jaster

Yeni üye
Cvp: 80x80x180 çadır için led önerisi?

Kanka elektrik konusunda bende isyandaydım resmen. Cob ledde geçiş yaptım gene iyi yakıyor ama senin ki kadar değil. AliExpressten bak. Cob led full spektrum 220v 50w işini görür. Bundan 8 tane alıp soğutuculu bi sistem kurucaksın 400 wat ışık yapar sana 2 3 bitki için gayet iyide yeter. Ama alüminyum plakaya yap ışıkları arkasına fan koy soğutmak için. Faturan direk yarı yarıya iner

mehmetkalaman

Yeni üye
Cvp: 80x80x180 çadır için led önerisi?

greenblue53' Alıntı:
http://imgur.com/a/2h7MKzy

Kankam tam senin çadıra göre 165watt 3000k spektrum boyutu 40cm x 33 cm senin 400 watt hps den çok daha güçlü ışık verir 5 yıl garantili nem geçirmez üzerinde extra clear cam var aliminyum soğutucusu çok iyi fansız sessiz sadece dimmer yok sabit 165 watt çekiyor o yüzden seedling aşamasında böyle 15 gün filan 2 tane 6500 k 23 watt cfl kullanırsın sonra bağlarsın bende 450 watı var 2 tane özel yaptırdım ankarada başgül Led ara fiyat al kankam.
http://www.basgulgrup.com.tr Fatih bey
Merhaba.. Benim 60x60x130 mdf den bir dolabım var.. Bunu grow box yapmak niyetindeyim.. Işık ihtiyacım var.. Daha önceki growlarda 250 wat ve 400 watt mh hps kullandım fakat bu kadar küçük bir alanda büyük sıkıntı olur hps.. Led kullanmak farz oldu.. Bu firmayı arayıp fiyat almayı düşünüyorum. Fakat derdimi nasıl anlatırım ben bu adamlara ? Usta grow box yapcağım desem adam ne der tahmin etmek istemiyorum.. 130 cm ve daha altındaki yükseklikte ışık mesafesi kurtarır mı acaba? Işık yanığı yada verimsizliği olur mu? Yada tavsiye edeceğiniz başka bir yöntem var mıdır.?

Grow Muhabbetleri
Help Users
    Ü Üfürükçü gargamel: ******** **** hahahaha* ******* ***** **** ***** ***** **** ********