60x60x160 - Kabin Öneri Destek Konusu Güncel.

B0T

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar,

Kısa bir süredir forumda sizlerin yanında bulunmaktayım. Sizlerin açtığı bilgilendirici konuların birçoğunu son harfine kadar okumuş ve dışa bağlılığımı kesip kendime yeticek kadar kız üretmek (max1)istiyorum.
Kızlarım AUTO olucak lar. Aşağıya sizlerin o değerli bilgilerini benimle paylaşmanız için ürün içeriklerini bırakıyorum. Amacım en yüksek verimi alabilmek. Uyum konusu, parça değişimi vs. konularında yardımlarınızı beklerim..

SAKSI SAYISI 1 OLARAK BELİRLEDİM

Dip NOT : Koltuğa yapıştırmayan önerdiğiniz genetiklere acığım :p

B0L Dumanlar..

Kabin : Green Box 60x60x160 Bitki Yetiştirme Kabini
Işık : MARS-HYDRO TS1000

Nemlendirme : WEEWELL Whc740
Saksı : Delikli Saksı 20 Litre
Toprak : Plagron Light Mix yada Monkey Soil Light Mix Evo

Gübre : ADVANCED NUTRİENTS (Grow - Bloom - Micro - B-52)
Havalandırma giris : S&P SILENT-100 CRZ 95m3
Havalandırma çıkış : S&P TD SILINT MİNİ TD180/100 MM - 160m3
Karbon Filtre : Can Lite KARBON FİLTRE 165m3
Isı ve Nem Ölç. : Pure light (PROBLU)
Zaman Saat : Dijital Zaman Saati

Son düzenleme:

B0T

Yeni üye
Bol hasatların olması dileği ile.
Havalandırmayı elektro marketim den bakmanı yada başka sitelere bakmanı tavsiye ederim daha uygun giriş fanıda nalburlar Koçtaş ta daha uygun overdrive da eklemelisin bence.
İlgin için teşekkür ederim dostum hemen araştırıyorum :)

B0T

Yeni üye
Çadırı da bence 100 100 olarak düşünmeni öneiririm 2 saksı nem makinesi falan dar olur çalışma alanı kısıtlı tabi son tercih senin.
topping ve main lining eğitimlerini vermek istiyorum bitkilerime mümkün olduğunca minimal bir alan kaplamasını istiyorum yetersiz olduğunu düşünüyorsan düşünebilirim.

nightowl

Üye
Toprak plagron Light Mix öneririm, deneyimlemedim ama Biobizz'den hastalık nedeniyle sorun yaşayanları okumuştum, plagron aldım memnunum.
Çıkış fanına filtre de eklenince debi düşecek, bu yüzden ya girişi küçültmelisin ya da çıkışı büyütmelisin. 80x80 için 100-120 mt3 giriş yeterli, fazlası CO2 ve nem kaybı. Giriş fanın, karbon filtre montajı sonrası çıkışın yarısı ya da 2/3'ü olmalı. Işığında ısı sorunu yok zaten, çok fazla hava dönmesin, 2 -3 dk bir yenilese yeterli. Senin setup'da 1 dk bile kalmaz gibi.

B0T

Yeni üye
Toprak plagron Light Mix öneririm, deneyimlemedim ama Biobizz'den hastalık nedeniyle sorun yaşayanları okumuştum, plagron aldım memnunum.
Çıkış fanına filtre de eklenince debi düşecek, bu yüzden ya girişi küçültmelisin ya da çıkışı büyütmelisin. 80x80 için 100-120 mt3 giriş yeterli, fazlası CO2 ve nem kaybı. Giriş fanın, karbon filtre montajı sonrası çıkışın yarısı ya da 2/3'ü olmalı. Işığında ısı sorunu yok zaten, çok fazla hava dönmesin, 2 -3 dk bir yenilese yeterli. Senin setup'da 1 dk bile kalmaz gibi.
Tecrübeni bana aktardığın için teşekkür ederim aksiyel fanı 200m3 yerine 100m3 ile değiştiriyorum o zaman :)

Sistemin gayet güzel.
Vereceğim tavsiye secret jardin kabin yerine green box kabin alman arasında ciddi bir kalite farkı var.
Biobizz toprak konusunun rivayet olduğunu düşünüyorum ben açıkçası ama tercih senin yinede.
Nem makinesi olarak da sinboyu öneririm haznesi büyük bu alacağın ürünün haznesi çok küçük bana 1 gün yetmiyordu mesela günde 2 kez dolum yapmam gerekiyordu aksi halde nem oranının %20 lere düştüğünü hatırlıyorum(yazın)
ph metre de alman gerekecek ben sarı olan 70 liralık üründen kullanıyorum burada insanlar yanlış ölçüyor diyor ama benimki gayet net ölçüyor belki onlardaki sorunludur bilmiyorum elektronik aletlerin şans işi olduğunu düşünüyorum.
Fanları daha ucuza satan yerler var incele derim.
Saksı pot veya kumaş 15 lt civarlarında olsun.
Gübre olarak seçimlerin gayet iyi ve yeterli big bud ve overdrive eklemezdim ben olsam 20 çeşit kimyasal gübre dayamayı uygun görmüyorum kendi açımdan.
Tohum olarak da bol hasat veren hatayı kaldıran genetiklere yöneldin mi gerisi gelir bence zor bir tarafı yok.

• Like
Tepkiler: B0T

B0T

Yeni üye
Sistemin gayet güzel.
Vereceğim tavsiye secret jardin kabin yerine green box kabin alman arasında ciddi bir kalite farkı var.
Biobizz toprak konusunun rivayet olduğunu düşünüyorum ben açıkçası ama tercih senin yinede.
Nem makinesi olarak da sinboyu öneririm haznesi büyük bu alacağın ürünün haznesi çok küçük bana 1 gün yetmiyordu mesela günde 2 kez dolum yapmam gerekiyordu aksi halde nem oranının %20 lere düştüğünü hatırlıyorum(yazın)
ph metre de alman gerekecek ben sarı olan 70 liralık üründen kullanıyorum burada insanlar yanlış ölçüyor diyor ama benimki gayet net ölçüyor belki onlardaki sorunludur bilmiyorum elektronik aletlerin şans işi olduğunu düşünüyorum.
Fanları daha ucuza satan yerler var incele derim.
Saksı pot veya kumaş 15 lt civarlarında olsun.
Gübre olarak seçimlerin gayet iyi ve yeterli big bud ve overdrive eklemezdim ben olsam 20 çeşit kimyasal gübre dayamayı uygun görmüyorum kendi açımdan.
Tohum olarak da bol hasat veren hatayı kaldıran genetiklere yöneldin mi gerisi gelir bence zor bir tarafı yok.
Paylaştığın bilgiler için teşekkür ederim :)

BosCo

Kıdemli Üye
Sistemin gayet güzel.
Ciddimisin kanka, secret jardin darkstreet modelini dusunuyodum. Bu yorumun beni etkiledi suan, greenbox u gormedim ama secret jardini kaliteli saniyordum. Fark tam olarak nedir?

Son düzenleme:

trawler

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Kısa bir süredir forumda sizlerin yanında bulunmaktayım. Sizlerin açtığı bilgilendirici konuların birçoğunu son harfine kadar okumuş ve dışa bağlılığımı kesip kendime yeticek kadar kız üretmek (max2)istiyorum.
Kızlarım AUTO olucak lar. Aşağıya sizlerin o değerli bilgilerini benimle paylaşmanız için ürün içeriklerini bırakıyorum. Amacım en yüksek verimi alabilmek. Uyum konusu, parça değişimi vs. konularında yardımlarınızı beklerim..

SAKSI SAYISI 2 OLARAK BELİRLEDİM

B0L Dumanlar..

Kabin : Secret Jardin Hydro Shoot 80x80x180 cm [growkent.com]
Işık : MARS-HYDRO TS1000 [googleled.com]
Nemlendirme : WEEWELL Whc740
Toprak : BİOBİZZ LiGHT MiX

Gübre : ADVANCED NUTRİENTS (Grow - Bloom - Micro - B-52)
Havalandırma giris : MİNİ AKSİYEL FAN 200 M3
[toprakvesu.com]
Havalandırma çıkış : S&P TD MİXVENT SERİSİ TD250/100 MM - 240 M3 [toprakvesu.com]
Karbon Filtre : Can Lite KARBON FİLTRE 330M3 [magicplant.net]
Isı ve Nem Ölç. : Pure Light (PROBLU)
Zaman Saat : Dijital Zaman Saati

kanka öncelikle hayırlı olsun.
aksiyel fanlar çok ses yapıyor ama iş görüyor. ses ile alakalı sıkıntı yoksa uygun fiyat.
vantilatör ihtiyacın olacak birde.
gübre konusunda herkesin farklı bir stili var. herkes birşey önerebilir. ilk grow olduğu için en basiti ve maddi olarak uygunu tangin çizelgesi.
şu konuya bir göz gezdir istersen kafanda birşeyler oturur;

• Like
Tepkiler: B0T

B0T

Yeni üye
kanka öncelikle hayırlı olsun.
aksiyel fanlar çok ses yapıyor ama iş görüyor. ses ile alakalı sıkıntı yoksa uygun fiyat.
vantilatör ihtiyacın olacak birde.
gübre konusunda herkesin farklı bir stili var. herkes birşey önerebilir. ilk grow olduğu için en basiti ve maddi olarak uygunu tangin çizelgesi.
şu konuya bir göz gezdir istersen kafanda birşeyler oturur;
Önerin ve Çizelge için teşekkür ederim hemen inceliyorum :)

Evden uzakta

Yeni üye
Kanka www.atmosfair.market sitesinde iki fanıda daha ucuza bulursun havale yaparsan biraz daha ucuz olur ve güvenilir sitedir. Growkent magicplant ve toprakvesu siteleri aşırı pahalıya satıyor, tekel olduklarını zannediyorlar ama nette biraz araştırsan daha ucuza bulursun
Bu sitede çok ihtiyacım olan ama ne diye aratacağımı bilmediğim birşey buldum. Çok işime yaradı.teşekkür etmek istedim.

Ü

Üye silindi 22921

Guest
Hocam sen bu giriş çıkış işinden anlıyor gibisin . Bnde bişey sorabilirmiyim . 120.120.200 kabin için giriş çıkış ve karbon filtrem kaçlık olmalı . Isıgım led 240w lm301h .

Ü

Üye silindi 22921

Guest
Giriş fanı çok yüksek kanka. Karbonla beraber %30 kayıp ile çıkışın 200m3 seviyelerine gelse, girişin 100m3 fan olması lazım.
sen bu giriş çıkış işinden anlıyor gibisin . Bnde bişey sorabilirmiyim . 120.120.200 kabin için giriş çıkış ve karbon filtrem kaçlık olmalı . Isıgım led 240w lm301h samsung

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A active661:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ***** ******** ** *** ******* ******** ****** **** ***** hahahaha******** hahahaha *** *****
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
    *** ** ******** *** ******* ******** ****** hahahaha*
  • keşkaşif keşkaşif:
  • keşkaşif keşkaşif:
    ******* hahahaha** ******** ******* ***** ***** ******** **
  • keşkaşif keşkaşif:
  • 2 2008Grower:
    ******** *** *
  • keşkaşif keşkaşif:
  • 2 2008Grower:
  • keşkaşif keşkaşif:
  • keşkaşif keşkaşif:
  • keşkaşif keşkaşif:
  • 2 2008Grower:
    ******* ****** ***** *** ***** ******* *** ***** hahahaha*
  • 2 2008Grower:
    hahahahahahahaha * **** ******** ** ******** ******** ******** * **** **** ******** ** ******** hahahaha*
  • keşkaşif keşkaşif:
    ***** hahahaha*
  • 2 2008Grower:
    ******* hahahaha** ****** *** **** ***** **** *** ****** ********* hahahaha***** ***** **********
  • 2 2008Grower:
    **** ** ***** ** hahahaha*****
  • 2 2008Grower:
    hahahahahahahaha
  • keşkaşif keşkaşif:
  • keşkaşif keşkaşif:
  • keşkaşif keşkaşif:
    ** **** ***** **** ***** hahahaha**** *** ******* ****** **** *********
  • keşkaşif keşkaşif:
    ****** hahahaha* ********
  • 2 2008Grower:
    **** ****** ** *** ********** ** hahahaha* ***** ****** ******** **
    2 2008Grower: **** ****** ** *** ********** ** hahahaha* ***** ****** ******** **