600w MH lambanın yanına led lamba koyabilir miyim?

Merhaba arkadaşlar haftaya silver haze photo tohumlarım gelecek, 600w MH lamba kullanacağım,

Bu 50w led lambayı filizlenme dönemi ve sonrasında kullanabilir miyim MH lamba ilr birlikte, bir sorun teşkil eder mi?

Filizler selam verdiğinde sadece bunu mu kullanmalıyım MH lamba ile mi?
Dostum filizlenme aşamasında 600w mh bitkilerini çok gelir ben şahsen 2 growumda da 2-3. Düğümü atana kadar mh ye geçmiyorum

ikinci olarak , ikisini bir arada kullanmanın bir zararı yok ancak 50 w ledi mh ampülün varken kullanmam biraz gereksiz bitkiler sömeklenmeye geçene kadar daha az miktarda (20 bin ile 60 bin lümen )ışık isterler sömeklenmeye girdikten sonra (40 binle 90 bin lümen) arasında ki değerleri tercih ederler yani lafın özü grow da 2. Haftanın ortasında lede veda edip mh ye geçebilirsin ama söneklenmeden işler farklı ek olarak led kullanman bitkinin hoşuna gidecektir (3500k ve altında renkler tercih et) ve faydasını göreceksindir iyi growlar.

Pmk54

Yeni üye
Dostum filizlenme aşamasında 600w mh bitkilerini çok gelir ben şahsen 2 growumda da 2-3. Düğümü atana kadar mh ye geçmiyorum

ikinci olarak , ikisini bir arada kullanmanın bir zararı yok ancak 50 w ledi mh ampülün varken kullanmam biraz gereksiz bitkiler sömeklenmeye geçene kadar daha az miktarda (20 bin ile 60 bin lümen )ışık isterler sömeklenmeye girdikten sonra (40 binle 90 bin lümen) arasında ki değerleri tercih ederler yani lafın özü grow da 2. Haftanın ortasında lede veda edip mh ye geçebilirsin ama söneklenmeden işler farklı ek olarak led kullanman bitkinin hoşuna gidecektir (3500k ve altında renkler tercih et) ve faydasını göreceksindir iyi growlar.
Fidelenme döneminde 50w LED cob mavi kullanacağım tek ağaç bide kabin sıcaklığı kaç derece olmalıdır ?

Ü

Üye silindi 24423

Guest

70 bin lümenden fazlasına tolerans gosteremeyip strese giren genetiklerim oldu ve sen 90.000 lümenden bahsediyosun. Bu bilginin kaynağı nedir?

bossx

Yeni üye

Teşekkür ederim hocam 600w MH lambayı uzak, LED lambayı yakın tutabilirim,

Bu sayede hem MH'nin gücünden hem LED lambanın renklerinden faydalanır diye düşünüyorum siz ne dersiniz 5 saksıya silver haze ekeceğim,

Cahilliğimi mazur görün 3500K ne oluyor onu anlamadım LED'in açıklamasında 2500LM yazıyor 200 kırmızı 100 mavi LED'miş bu zarar vermez değil mi filizlenme aşamasında..

Ü

Üye silindi 24423

Guest
Tamda o yüzden 40 binle 90 bin yazdım genetikten genetiğe değişen şeyler bunlae
Kaynak growweedeasy de bir yazıda okudum
Growweedeasy 85.000'den sonrası için böyle diyo.

"85,000 lux – at this light intensity, you’ve hit the plant’s “saturation point” which means your plant can’t use all the light (most strains will experience light bleaching or other major signs of stress at this level!)

70-85 arası içinse

70,000 – 85,000 lux – a lot of light, some strains thrive at this light level, but some plants (especially auto-flowering and Indica strains) lose their top leaves early under this light intensity. At these levels, lights need to be kept further away for healthy growth

Growweedeasy'nin dışında dünyada 70.000'in üstünü öneren başka hiçbi kaynakta görmedim. Co2 takviyesiyle bile riskli...

Growweedeasy 85.000'den sonrası için böyle diyo.

"85,000 lux – at this light intensity, you’ve hit the plant’s “saturation point” which means your plant can’t use all the light (most strains will experience light bleaching or other major signs of stress at this level!)

70-85 arası içinse

70,000 – 85,000 lux – a lot of light, some strains thrive at this light level, but some plants (especially auto-flowering and Indica strains) lose their top leaves early under this light intensity. At these levels, lights need to be kept further away for healthy growth

Growweedeasy'nin dışında dünyada 70.000'in üstünü öneren başka hiçbi kaynakta görmedim. Co2 takviyesiyle bile riskli...
Haklısın dostum zaten 70 80 bin ve üzeri bizim gibi şahsi yetiştiricilerin kaldırabileceği değerler değil (bu kadar yüksek değerler için en az o kadar yüksek ekipman ve optimal şartlar gerekiyor) ama ben arkadaşa en düşük ve en yüksek aralığı belirtmek istedim.

Teşekkür ederim hocam 600w MH lambayı uzak, LED lambayı yakın tutabilirim,

Bu sayede hem MH'nin gücünden hem LED lambanın renklerinden faydalanır diye düşünüyorum siz ne dersiniz 5 saksıya silver haze ekeceğim,

Cahilliğimi mazur görün 3500K ne oluyor onu anlamadım LED'in açıklamasında 2500LM yazıyor 200 kırmızı 100 mavi LED'miş bu zarar vermez değil mi filizlenme aşamasında..
K dediğimiz şey kelvin demek yani ışık sıcaklığı kelvin azaldıkça ışığın rengi kırmızı ve turuncuya arttıkça beyaza yaklaşır , bitkinin grow yani büyümü döneminde daha çok beyaz ışık (6500k-4000k) ,sömeklenme döneminde daha çok kırmızıya yakın (3500k-2000k) ışık değerleri tercih eder.

ikisini birden kullanırsan bitkini mutlu edersin çünkü ; LED’lerin ışık spectrumları çok geniştir ama Hıd lambalara (mh-hps) göre uv ışını bakımından fakirdir.

Bu arada kitap der ki bitki başına en az 10 bin lümen aklında olsun.

eğer maddiyatta sıkıntın varsa sana cobled yapmanı öneririm forumda ışıklandırma konularında nasıl yapılacağı anlatılıyor fiyat/performans olarak internetten alabileceklerinin hepsinden daha başarılı olduğunu düşünüyorum.

bossx

Yeni üye
Teşekkür ederim hocam sağolun
K dediğimiz şey kelvin demek yani ışık sıcaklığı kelvin azaldıkça ışığın rengi kırmızı ve turuncuya arttıkça beyaza yaklaşır , bitkinin grow yani büyümü döneminde daha çok beyaz ışık (6500k-4000k) ,sömeklenme döneminde daha çok kırmızıya yakın (3500k-2000k) ışık değerleri tercih eder.

ikisini birden kullanırsan bitkini mutlu edersin çünkü ; LED’lerin ışık spectrumları çok geniştir ama Hıd lambalara (mh-hps) göre uv ışını bakımından fakirdir.

Bu arada kitap der ki bitki başına en az 10 bin lümen aklında olsun.

eğer maddiyatta sıkıntın varsa sana cobled yapmanı öneririm forumda ışıklandırma konularında nasıl yapılacağı anlatılıyor fiyat/performans olarak internetten alabileceklerinin hepsinden daha başarılı olduğunu düşünüyorum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A ax-b:
  • A ax-b:
  • E ErdemRS6:
  • E ErdemRS6:
  • A ax-b:
    **** *** hahahaha** ** ***** ****** ** ****** * **** ********** ******* **** **
  • J _JoN KiTTO:
  • E ErdemRS6:
    **** *** hahahaha** ** ***** ****** ** ****** * **** ********** ******* **** ** ******* *********
  • E ErdemRS6:
    ***** ****** ***** ****** *** ******** *** hahahaha
  • F fenomenbey:
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    **
  • E ErdemRS6:
  • A ax-b:
    **** ********** ****** ***** ********** **
  • A ax-b:
    ***** ** ***** ***** hahahaha* ********
  • E ErdemRS6:
    ***** ** ***** ***** hahahaha* ******** ****** ***** *****
    +1
  • E ErdemRS6:
    ***** ****** ********* ********* ********* hahahaha***
  • istr istr:
  • istr istr:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ***** ** **** ******* **** **** *******
    +2
  • muadip muadip:
    +1
  • LT Soap LT Soap:
    ******* **** ********** hahahaha** hahahaha* ****** hahahaha ****** ******* ********* hahahaha ******** ********* hahahaha***** ******** *** ***** **** ** ******* ******** *
  • muadip muadip:
    ********* ** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ***** ** **** ******* **** **** *******
  • LT Soap LT Soap:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ***** ** **** ******* **** **** *******
  • LT Soap LT Soap:
    ******** ********* ****** hahahaha****
  • LT Soap LT Soap:
    LT Soap LT Soap: ****** ** *** *****