6 gunluk bitki de sari benek sorunu

Zeus26

Yeni üye
Arkadaslar iyi forumlar.

6 gunluk bitkimde bugun sari benekler cikti. 55 cm de cob led var oda nemi 60-70 arasinda sicaklikta 22-26 arasinda seyrediyor. Suyu damacanadan ph i dusurerek ayarlayip veriyorum. O da 6.2 - 6.6 arasinda oluyor genelde sizce bu benekler neden olustu ?

Son düzenleme:
S

silas

Guest
Daha önceden kullandığın bir toprak değilse problem yapma, yeni filizlerin toprağa alışma sürecinde bu normal. Yaprak damarları arasında sarılık Ph sıkıntısına benziyor, Ph 6,2-7 ayarlamaya özen göster, 20-30 ml su ver, halka şeklinde suluyorsun ama halkanın ortasını kuru bırakma, sulama yaparken bitkiyi ıslatma. Bu dönemde gelişim açısından en çok dikkat etmen gereken şey nem, mutlaka nemi arttır gerekirse üstüne pet bardak kapat, ilk başlarda gelişimin hızlı olması ve geniş yaprakların olması için nemin %70 lerde olmasına dikkkat et. Bitki ihtiyacı olan suyun %20sini döktüğün sudan, %80inini havadan karşılar. iyi growlar

Zeus26

Yeni üye
Daha önceden kullandığın bir toprak değilse problem yapma, yeni filizlerin toprağa alışma sürecinde bu normal. Yaprak damarları arasında sarılık Ph sıkıntısına benziyor, Ph 6,2-7 ayarlamaya özen göster, 20-30 ml su ver, halka şeklinde suluyorsun ama halkanın ortasını kuru bırakma, sulama yaparken bitkiyi ıslatma. Bu dönemde gelişim açısından en çok dikkat etmen gereken şey nem, mutlaka nemi arttır gerekirse üstüne pet bardak kapat, ilk başlarda gelişimin hızlı olması ve geniş yaprakların olması için nemin %70 lerde olmasına dikkkat et. Bitki ihtiyacı olan suyun %20sini döktüğün sudan, %80inini havadan karşılar. iyi growlar

oncepikle detayli aciklama icin cok cok tesekkur ederim. Son bi soru sorucam izninle. 20-30 ml su ver demissin ya ben 100 ml civari veriyodum toprak kurudukca 30 ml suyu direk dibine mi dokeyim cevresine doksem yetmeyebilir. Ne kadar su verilicegi olayini bi turlu tam cozemedigim icinde toprak hafiften kuruyunca yapiyorum

S

silas

Guest
toprağının tap kuruduğuna inanıyorsan sorun yok fakat 100ml bu büyüklükteki bitki için fazla, gelecekte toprak yapına zarar veriyorsun. 50 ml ye düşür kesinlikle

Zeus26

Yeni üye
toprağının tap kuruduğuna inanıyorsan sorun yok fakat 100ml bu büyüklükteki bitki için fazla, gelecekte toprak yapına zarar veriyorsun. 50 ml ye düşür kesinlikle
Tamamdir abi bu 50 ml dedigin miktari 24 saat arayla mi dokeyim yoksa topragin hafiften kurudugunu farkettigimde mi

S

silas

Guest
toprağın üstü kurur ama altı 24 saat daha ıslak kalır, 2-3 günde 1 ver. bitki susuz kalırsa zaten 2-3 günden sonra yapraklarını düşürür su ver bana der. böyle yaparak sulamayı öğrenmek daha iyi senin için.

Zeus26

Yeni üye
toprağın üstü kurur ama altı 24 saat daha ıslak kalır, 2-3 günde 1 ver. bitki susuz kalırsa zaten 2-3 günden sonra yapraklarını düşürür su ver bana der. böyle yaparak sulamayı öğrenmek daha iyi senin için.
Kral cidden harikasin ince ince anlatiyorsun cok tesekkur ederim isin ozu fazla vericegine az ver o senle konusur konusunda zaten anlarsin

Organik

Kıdemli Üye
Ben bu sıkıntıyı çok az miktarda bu evredeyken grow gübresi verdiğimde yaşamıştım ileriki yapraklarda seyretmediği sürece hiç bir sıkıntı yaşamasssın üstad gerekerleri söylemiş zaten şimdiden bol hasatların olsun :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    hahahaha hahahaha******* ******* ******** *********
  • Tiny Tiny:
  • kkush kkush:
  • Tiny Tiny:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    **** **** **** ** ****** ******** **** ***** ***** ** hahahaha hahahaha****** ********
    +1
  • Tiny Tiny:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ***** hahahaha**
  • kkush kkush:
    +1
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • NewGardener NewGardener:
    +1
    ********* ** ** ***** *
    hahahaha****** *** *** **** **
    ******** *** ********* hahahaha ******* ******
    +2
  • NewGardener NewGardener:
    hahahaha*** ** ** ***** *
  • kkush kkush:
    *** hahahaha hahahaha** ******* hahahaha**** ******* ** ********** ***** ***** **** ********
  • Tiny Tiny:
  • Tiny Tiny:
  • kkush kkush:
    ***** ** ********* **** *** hahahaha**
  • Tiny Tiny:
  • kkush kkush:
    ******* ***** ********* hahahaha*** ** ****** ********* *********
  • kkush kkush:
    kkush kkush: ********* ***** ***** ********* ********* ******