6 bitki için ışık önerisi

sativasever

Müptezel
Öyle değil kanka o satış taktiği öyle gösterip satabilmek için ama gerçekten uzak bilgiler. Adının hakkını vermişsin kanka doğru kaynaklardan araştır derim.
Ne kadar araştırıp bu tepkiyi verdin acaba onu merak ediyorum? En basit fizik bilgisi ile bile ledler daha tasarruflu çünkü daha az ısınıyor enerjinin korunumu diye bir yasa var.

CahilKush

Doktor
Öyle değil kanka o satış taktiği öyle gösterip satabilmek için ama gerçekten uzak bilgiler. Adının hakkını vermişsin kanka doğru kaynaklardan araştır derim.
Hocam zaten doğru kaynaklardan araştırdım.Sen quantumlarin verdiği gerçekliğe takımmışsın.
Mars Hydro gibi bir marka sence dolandiricik peşinde mi olacak ? Quantum boardlar'da çektiği gücü verir
Diğer X markaların ürünleri (genellikle hps mh ürünlerin ürettiği güç biriminden verir) sonra sen alırsın takarsın ölçersin lan bu niye 200 watt dersin.Bence sen bi tekrar araştır Koskoca Mars Hydro işim yok suna 500 watt ekstra yazayım mı diyecek ? :D adım cahilkush ama araştırma yapmayı severim :)

CahilKush

Doktor
Dediğin doğru ama arkadaşın dediğinin bir kısmı yanlış ben isim üzerinden şaka yaptım aşağılamak için değildi. Tasarruflu ama 600w kadar vermiyor 100w çekip. O konuda firmalar yalan söylüyor onu belirttim o tongaya ben de düşüyordum az daha.
Kanka ben alınmadım zaten çocuk muyum ama dediğim gibi grow'ledler yeni teklonoji olduğun. En basit örnekle söyle açıklayayım bi led satıcısın karsindada yillardir hps ve mh ürünle groe yapmış insan var. Adam led'le grow yapmamış e senin adama ürününün kalite seviyesini gostermen gerek ve elindeki led hps ye gore daha verimli.
E simdi 1000 watt hps , mh kalitelisi olsun %80 watt dönüşü veriyor ama led %150 watt kalitesi veriyor kısaca daha az ledle daha fazla enerji
Sen yıllarca hps ile groe yapan adama al bu gerçek degiri ile bu 100 watt desen adam diyecek ki lan ben 1000 watt hps kullaniyorum 100 watt ne zike yarar .
Ama ona dersen ki al bu 1000 watt ama arka planda götürüsü 250 watt misal e sen bundan %150 daha fazla verim veriyorsun demek ki bu 250 cekse 1000watt verecek bu arada 250 watt a 1000 watt deger veriyor mu bilmem örneklerdir me yapıyorum neyse olay bu işte morum koskoca Mars Hydro sence antin guntin pesinde mi olacak ? Aa bu 200 watt ama ben şu piçe 600 watt diye keklerim mi dicek komik olma lütfen :)

Aynen ustad cob'den hazir düşünürsen bi arkadaş var kendi hazırlıyor led'leri yxo marka led kullaniyor ki en iyi led üreticisi ve malzemeleri guzel arkadaş ilgili istersen tel atarım 600 watt sana cob led yapar cayir cayir isink gorur watt basi 150 200 lumen deger alırsın 100 bin 110 bin arası bi lümen üff
Kardeşim neye dayanarak lümen değerini buldun xyo cob led 50 Wat bir tanesi ve 5.500-6000 lümen tanesi
600 watlik bir cob ledde 12 LED olur buda maxximum 72 bin minimum 66 bin lümen yapar detaylı araştırdım bende 300 watt cob led xyo kullanıyorum aynı marka
Lakin 6 bitkiye rahat yeter 600 watt cob
Ama değeri yanlış dedin kal sağlıcakla

CahilKush

Doktor
Kardeşim neye dayanarak lümen değerini buldun xyo cob led 50 Wat bir tanesi ve 5.500-6000 lümen tanesi
600 watlik bir cob ledde 12 LED olur buda maxximum 72 bin minimum 66 bin lümen yapar detaylı araştırdım bende 300 watt cob led xyo kullanıyorum aynı marka
Lakin 6 bitkiye rahat yeter 600 watt cob
Ama değeri yanlış dedin kal sağlıcakla
Doğru kanka yanlış hesap yapmışım üstünde durmadan kafamdan sallamaca yaptım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Mordecai Chat bot:
    Mordecai Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********