6 bin bütçeyle 4 autoluk setup kurulumu

Bedük

Üye
Arkadaşlar hepinize bol hasatlar.

Torbacılara kaptırmayıp harman harman biriktirdiğim 6 bin kadar bütçem var.

Kabini kesinlikle kendim halledebilirim fakat tohumdan hasata en azından gelişme evresine kadar 6 bin tl bütçe ile 4 auto yetiştirmek istiyorum. Özellikle ışık konusunda beynim çorba oldu herkes kendi malını övüyor.

Ne yapacağımı kestiremiyorum ve yardımınızı istiyorum.

Ne ışık alayım?
Kabin 4 auto için 120x120x200 yeterli midir?
İlk grow için önerdiğiniz auto tohum önerisi verebilir misiniz?
Diğer vantilatör, çıkış-giriş fanları, nem makinası, ölçüm aletleri vs 6 bin gibi bir bütçeye çıkar mı sizce?

Şimdiden herkese teşekkürler.

Ü

Üye silindi 20768

Guest
kanka kabin uygun.
karbon filtre kullanacaksan biraz araştırırsan forumda uygun maliyetli filtreler paylaşıldı.
ışık 600w cob led kullanabilirsin. quantum boardlar çok övülüyor fakat 6000e bu kalibrede bir sistem kurabilirsin diye düşünüyorum. kabin el yapımı yerine profesyonel bir kabin almanı öneririm. autoların hasat miktarı tatmin etmeyip photo yapmak istersen el yapımı kabinlerin genelde ışık sızdırma dezavantajı var.
nem makinesi, vantilatör için letgodan 2.el bakmanı öneririm.
tohum için sponsordan auto blue dream al kanka. hasatı tatmin edici ilk grow için özgüven verir. :)

Bedük

Üye
kanka kabin uygun.
karbon filtre kullanacaksan biraz araştırırsan forumda uygun maliyetli filtreler paylaşıldı.
ışık 600w cob led kullanabilirsin. quantum boardlar çok övülüyor fakat 6000e bu kalibrede bir sistem kurabilirsin diye düşünüyorum. kabin el yapımı yerine profesyonel bir kabin almanı öneririm. autoların hasat miktarı tatmin etmeyip photo yapmak istersen el yapımı kabinlerin genelde ışık sızdırma dezavantajı var.
nem makinesi, vantilatör için letgodan 2.el bakmanı öneririm.
tohum için sponsordan auto blue dream al kanka. hasatı tatmin edici ilk grow için özgüven verir. :)
Cob led mantıklı 600 watt gayet yeterli sanırım. Ki ucuz diğer ışıklara göre de kabine para kalıyor her türlü. Blue dream araştırıcam

dobber401

Yeni üye
Kanka buraya bir link bırakıyorum. Kesinlikle daha ucuza gelicek. Tr piyasasından çok çok ucuz. Seçimlerini yaptıktan sonra ödeyeceğin vergi ile birlikte görüntüleyebilirsin. 120x120x200 kabin. 1200w 14400lümen ışık carbon filtresi ısı ölçeri cartı curtu komple her şeyi hazır geliyor. Sipariş vermeyi düşünüyorum konu açtım kanka. https://tr.aliexpress.com/item/4000....store_home.allProducts_2798668.4000529970268

Son düzenleme:

skapix

Yeni üye
Kanka buraya bir link bırakıyorum. Kesinlikle daha ucuza gelicek. Tr piyasasından çok çok ucuz. Seçimlerini yaptıktan sonra ödeyeceğin vergi ile birlikte görüntüleyebilirsin. 120x120x200 kabin. 1200w 14400lümen ışık carbon filtresi ısı ölçeri cartı curtu komple her şeyi hazır geliyor. Sipariş vermeyi düşünüyorum konu açtım kanka. https://tr.aliexpress.com/item/4000....store_home.allProducts_2798668.4000529970268
dostum bi o kadar vergi ödersin şu anda.

dobber401

Yeni üye
1619505147302.pngKargo ve vergi dahil 554 dolar kanka her türlü Türkiye'den ucuz oluyor ki seçtiğim sistem 120x120x200 - 1200w led 19920 lümen

dobber401

Yeni üye
2015 mayıstan beri satış yapıyorlar dostum totalde 93 adet değerlendirme var görselleri ile birlikte bir problem yaşayacağımı düşünmüyorum %96 ile alanındaki en iyi satıcı.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • D despotdes:
    ** ***** **** ******** hahahaha*** hahahaha** ******* ****** ***
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ******** *** ***** ******** **
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • D despotdes:
    ******* ***** ********** ****** *
  • kkush kkush:
  • D despotdes:
    **** ****** hahahaha**** *****
  • kkush kkush:
    ***** ******** ****** ******** *** hahahaha***** hahahaha ********** *** ******
  • kkush kkush:
  • D despotdes:
    ** ***** ******** **
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ******* ***** *** ***** **
  • D despotdes:
    *** **** ******** hahahaha*
  • kkush kkush:
    *** ****** **** ** ****** ********** ** ********* **
  • kkush kkush:
    hahahaha*