5 aydan sonra tebligat gelir mi?

Ü

Üye silindi 12891

Guest
nöbetciye sevk etmemiş kanka uzatmışlar muhabbeti, dava zaman asımına uğramadan gelir 3 senede geçse mahkemeye çıkar

frozel35

Yeni üye
turkiyedeyken benimkisi 1.5 sene sonra gelmisti , hatta tam coronanin basina denk geldigi icin idrarlari 3 degil 2 aliyorlarmis artik ustune 1 sene de denetimlik yazildi ertelettirip yurtdisina kactim demem o ki elbet gelir ama ne zaman bilinmez

C

Cibril

Guest
Şöyle bir soru sorsam kankalar (harbi dert sahibi olduk)... benim 2 yıla yakın yakalandım kağıt gelmedi arada GBT de yaptırıyorum bekçilere , şimdi ben tekrar yakalansam yada bir suça karışsam grow yakalatma gibi de olabilir , peki ne olacak ilk yakalandığım kısımdaki cezayı yatırtacaklar mı bana direk...

B

burak35

Guest
Kanka çok enteresan güzel bir bilgi verdin bize öncelikle bunun için teşekkür ederim. Yalnız anlayamadığım bir nokta oldu.
3 yıl önce yakalandım. 1 sene sonra seminer vs başladı ve eksiksiz bitirdim. Geriye denetimin bitmesine beklemek kaldı ve son 3 yılım kaldı ve bu süre bitmeden memur olamıyorum.
Sen yakalandıktan hemen sonra henüz mahkeme kararıyla 5 yıl denetim verilmeden önce mi izledin bu yolu?
Yoksa şuan ben de gidip benzer bir şekilde mahkeme kalemine dilekçe yazıp hakimden böyle bir takdir isteyebilir miyim?
Yorumun için şimdiden teşekkür ederim.
5 sene beklemen H.A.G.B kariridir yani denetimin bitti eksik yok ama beklemek zorundasın bu 5 yıl.icinde de eyer tekrar yakalanırsan bu iki davan birleşip ceza alırsın bu 5 yıllık.sure zarfında ise memur olman sınavlara girip.kazansan bile malesef ki üzülerek.soyluyorum mümkün değil

B

burak35

Guest
Şöyle bir soru sorsam kankalar (harbi dert sahibi olduk)... benim 2 yıla yakın yakalandım kağıt gelmedi arada GBT de yaptırıyorum bekçilere , şimdi ben tekrar yakalansam yada bir suça karışsam grow yakalatma gibi de olabilir , peki ne olacak ilk yakalandığım kısımdaki cezayı yatırtacaklar mı bana direk...
Evet dostum H.A.G.B kariri uygulandiysa yani sana 1 sene 2 ay ceza verip temiz sicilli oldugun için hükmün açıklanıp geri bırakılması dediyse 5 sene temiz durucaksin eyerki bu 5 sene de tekrar kasıtlı olarak bir suç işler isen aldigin 1 sene 2 ay cezanın hükmün açıklanıp geri bırakılmasının kaldırılması ilk hükmün indirimsiz uygulanmasına karar verilir

C

Cibril

Guest
Evet dostum H.A.G.B kariri uygulandiysa yani sana 1 sene 2 ay ceza verip temiz sicilli oldugun için hükmün açıklanıp geri bırakılması dediyse 5 sene temiz durucaksin eyerki bu 5 sene de tekrar kasıtlı olarak bir suç işler isen aldigin 1 sene 2 ay cezanın hükmün açıklanıp geri bırakılmasının kaldırılması ilk hükmün indirimsiz uygulanmasına karar verilir
Kankacım işin ayrıntısı şu herhangi bir dava Dosyası açılmadı yani denetim yok bişi yok ama yakalandım sonuçta içeride duruyor 2 yıldır. Bu dönemde tekrar yakalansam ilkindekini yatar mıyım yani .

B

burak35

Guest
Kankacım işin ayrıntısı şu herhangi bir dava Dosyası açılmadı yani denetim yok bişi yok ama yakalandım sonuçta içeride duruyor 2 yıldır. Bu dönemde tekrar yakalansam ilkindekini yatar mıyım yani .
dostum dediğin gibi davanın açılmaması herhangi bir tebligat gelmemesi onemli degil arsiv kaydin olusturuldu devlet baba ne zaman musait olursa ozaman davayi isleme koyacaktır ve bu arada geçen süre içinde de tekrardan yakalanır yada başka bir suç işlersen bu davandan da diğer sucundan da ceza alicaksin unutma devletin treni yavaş gider ama elbet gideceği yere ulaşır tekrar geçmiş olsun daha önce sabikan yoksa temizsen eyer dediğim gibi H.A.G.B uygulanır 1 sene denetim yapar kalan zamanını beklemeye başlarsın

Ü

Üye silindi 22791

Guest
kankacım merhaba estafurullah başımdan geçen bır durumu sızınle paylaşmak istedim benım şöyle oldu ben daha denetımı aldıgım gunun ıkıncı haftası başladım sgra orucuna ara ara bozdum denetım başlamadan bu belgelerı öz geçmişimi falan bı dosya yapıp kaleme goturdum aradan bıraz zaman sonra mahkeme 5 yıl askıya alıyo dıyokı maddede eger bır daha yakalnırsa affı yok kesin yatıcam cezasını şartları buydu ama senın de şöyle benım gıbı bır benzer durup yapıp kaleme gotursen derdını ona anlatıp yardım istesen çünkü hakim ve savcıyla denk gelmek çok çok zor çok saçma bır durum bakarsan mesela ben fedarasyona baglıyım antronor olarak çok ugrastım oyuzden ben bır yandan avukat bir yandan yardırdık şükürler olsun halloldu üzerine düş kanka ve dikkatte et afları yok.
Eyvallah kanka tekrar sağolasın

Bir çiftliden denetim yedim bir çiftli.
Yunuslar karakola götürdü işlem yapıldı.
Karakoldan narkotik alıp hastaneye felan götürdü.
Üstüne narkotikten fırça yedik, yutamadınız mı ****, bunun için mi bizi uğraştırıyorsunuz diye

C

Cibril

Guest
Selam dostlar,
Bir arkadaşım 3 ay önce araçta sigara sararken yakalanıyor. Yanındaki arkadaşı sarıyor kız arkadaşı ile içecekler. Bu çocuğun sigara ile işi yok alkolcü. İfadesinde de söylüyor benim ilgim yok hiç kullanmadım diye. Şimdi karakoldan çağırmışlar bir kağıt vermişler bununla yenibosnaya gidip kan veya saç teli vereceksin demişler. Bu kağıtta ceza denetim veya mahkeme falan bişi yazmıyor sadece olay anlatılıyor ve adli tıpba gitmesi gerektiği yazıyor bu ne demek oluyor bilen var mı ? Yani bu çocuk denetim mi yedi yoksa dosyadan ayıklamak için git kanıtla mı diyorlar...

Selam dostlar,
Bir arkadaşım 3 ay önce araçta sigara sararken yakalanıyor. Yanındaki arkadaşı sarıyor kız arkadaşı ile içecekler. Bu çocuğun sigara ile işi yok alkolcü. İfadesinde de söylüyor benim ilgim yok hiç kullanmadım diye. Şimdi karakoldan çağırmışlar bir kağıt vermişler bununla yenibosnaya gidip kan veya saç teli vereceksin demişler. Bu kağıtta ceza denetim veya mahkeme falan bişi yazmıyor sadece olay anlatılıyor ve adli tıpba gitmesi gerektiği yazıyor bu ne demek oluyor bilen var mı ? Yani bu çocuk denetim mi yedi yoksa dosyadan ayıklamak için git kanıtla mı diyorlar...

Kanka yeni yasalara göre arabanın içinde yakalandığın zaman arabada kaç kişi varsa hepsi aynı muameleyi görüyor. Eskiden bir kişi ben içiyorum diyordu, diğerlerine birşey olmuyordu artık değişti ortamda kaç kişi varsa hepsi işlem görüyor.

C

Cibril

Guest
Kanka yeni yasalara göre arabanın içinde yakalandığın zaman arabada kaç kişi varsa hepsi aynı muameleyi görüyor. Eskiden bir kişi ben içiyorum diyordu, diğerlerine birşey olmuyordu artık değişti ortamda kaç kişi varsa hepsi işlem görüyor.
kanka büyük ihtimalle senin arkadaşa denetim yazmamışlar o gün yakalandıklarında alırlardır kan idral direk götürüyolar çünkü hastaneye senin arkadası degılde dıger arkadasları o gün götürüp kan idral aldılarsa senin arkadaşı almamışlar ve şuan çagırıyolarsa buyuk ıhtımal denetım yemez
Kanka bende 2 sene önce araçta 4 kişi yakalandık. Bizi hastaneye götürdüler ama darp raporu için gittik ,herhangi bir kan idrar örneği almadılar. Olayın başında da bekçilerin hepsi biriniz alsın üstüne onu götürelim gerek yok hepinizi almayalım dediler. Bizden de herkes sıkıntılı olduğu için kimse almadı. Ama kimseye de bişi gelmedi...

Bu arkadaşın kide bana garip geldi denetim alan arkadaşlar kağıt geldiğinde direk denetim mi yazıyordu ne yazıyordu. Bu çocuğunkinde sadece adli tıpla gelin yazıyor , kağıt eve de gelmemiş karakoldan aramışlar gidip ordan almış. Polislerde gidiceksin adli tıppa kan veya saç kılı alıp tahlil yapacaklar demiş. Bence bakacaklar eğer çıkmazsa bişi ayıklayacaklar gibi geldi ama ne bilim...

Çağırırlar kardeş. Benimde başıma geldi aradan 8 ay geçti bisey çıkmaz heralde derken tebligat geldi 15 günde bir idrar veriyorum şimdi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • S sharkek:
  • M Marryhuana:
  • blackmambaa blackmambaa:
  • S sharkek:
  • M Marryhuana:
    **** **** ********* ****** ***** ******** ** ******* ****** ******* ****** *******
  • S sharkek:
  • S sharkek:
    *** ***** ********* ******* ***** *** ******* ********* hahahaha ****** *****
    hahahaha
  • S sharkek:
  • S sharkek:
  • S sharkek:
  • S sharkek:
    ****** ***** *** hahahaha *** ****** ******* ******* ******** ******
  • S sharkek:
    ***** ******** ****** ******** ***** ******* ** hahahaha
    hahahaha * ****** ****** ****** ******* ********* hahahaha
  • S sharkek:
  • S sharkek:
  • S sharkek:
    ****** ****** *** ********* ***** **
  • M Marryhuana:
    hahahaha ** *** **** ***** ********** ****** ******* ***** ******** ***** ********** ******** ******* ******* ******** ****** ** ***** ******** ** ******
  • M Marryhuana:
    **** * **** **** ***** ***** ***** ********** ***** hahahaha*** **** hahahaha ****** ***** ******** ***** hahahaha*** *** ******** *****
    M Marryhuana: **** * **** **** ***** ***** ***** ********** ***** hahahaha*** **** hahahaha ****** *****...