4 saksılı orta seviye ilk grow bastan sona (46 Gun güncel)

Scannr

Yeni üye
Merhaba arkadaslar ilk denemem olacak umarim aksilik yasamadan buradan sizlerle gelismeleri paylasarak ilerlemek istiyorum
Sistem olarak ;
Kabin : 120x120x200 hs120l secret jarden
Işık : 300+300 Cob Led 2 adet(50wx6) (18-6 seklinde 55cm mesafeden veriyorum iki bitkiye bir ışık düşecek sekilde)
Çıkış Fan : TD-350 SILENT, Growsan 125/467m3 Karbon filitre
Giriş fan : uzerinde detay yazmiyor ama nisa marka banyo tipi buyuk fan
Saksı: 2x 15Lt bez saksı, 2x 19lt bez saksı (saksı altlarında 35x35 ızgara kullandim altinada sini tepsi koydum.)
Toprak : biobizz lightmix
Gübre : Terra Aquatica Pro Organic Tripack+ TA root booster
Tohumlar : 2x jack herer auto 1x blue dream auto 1x super lemon haze auto (sponsordan hepsi) 15 litrelik saksilarda jackler ekili.
Tohumlar peçetede 1 gunde patladi sansima 20 Ocak tarihinde toprağa aldım filizleri. Fotograf eklenecek. Sorum su bu gubreleri set olarak ikinci el aldim skt bilgisi yazmiyor siselerde bu konuda bir sorun yasarmiyim yeni bir set edinmem gerekir mi? 2 yıl önce almış gubreleri bana veren arkadas.

Setin genel görünümü:

5. günde bir güncelleme yaptım ışık ile ilgili mesafeyi ayarlamak için makaralı ipler aldım :

Son düzenleme:

Scannr

Yeni üye
20 ocak tarihinde filizlenmis tohumları toprağa almıştım son durumlar:
23 ocak salı (3. Gun)
24 ocak çarşamba (4.gün)
29 Ocak Pazartesi (9. Gün)

Suan icin durumun sağlıklı olduğunu düşünüyorum sizlerinde yorumuna acigim. Elimdeki gübrelerden rootbooster olani yarım doz olarak vermeye basladım ilk 2 hafta kullanılıyor kendi sitesinde yazana göre. Ayrıca nem ile ilgili bir ufak sorun yasadım nem makinesi edindim onuda saat basi 15 dakika civari calistiriyorum nem 60-65 sicaklik 23-25 arasi.

Son düzenleme:

Scannr

Yeni üye
30.01.2024 gecesi guncelleme 10. Gun
Gubre takviminde yer alan miktarlarim yarisi kadar olacak sekilde gubreli su verildi. Ben sulamayı topragin durumuna gore ışıkların kapanmasına yakın vermeye çalışıyorum sizlerinde fikirlerine açığım.
Ufak kalan kızım tohumdan çıkarken zarını biraz geç attı o yüzden geriden geliyor.
Fotoğraflar:

Scannr

Yeni üye
Kanka ne kadar ml şu veriyorsun ,4 gün arkadan geliyorum bende jack Herrer ile.
Tahmini ölçü ile veriyorum hocam ben bir çay bardağı veriyordum simdi 10. Günde gübreli suya geçtiğim icin bir su bardağından biraz az olacak sekilde veriyorum. Ufak ufak günlük artış yaparak ilerlemeyi planlıyorum. Sizin kızlarada bir masallah diyelim.

Sagolasin kanka ,plastik kaba geçtim bu grow da,kesinlikle önermem ,kesinlikle daha hızlı kuruyan bir kap olmalı,birde kanka bu kadar tesisat yapmışsın bir vantilatör edin ,1 tane bile işini görür,bunkadar kök besini veriyorsun yukarıya da (yaprak,dal) kuvvetlendir

Scannr

Yeni üye
Sagolasin kanka ,plastik kaba geçtim bu grow da,kesinlikle önermem ,kesinlikle daha hızlı kuruyan bir kap olmalı,birde kanka bu kadar tesisat yapmışsın bir vantilatör edin ,1 tane bile işini görür,bunkadar kök besini veriyorsun yukarıya da (yaprak,dal) kuvvetlendir
Hocam maaslar yatsın gübre bakacağım, vantilatör olarak suan bilgisayarlara usbden bağlanan tip mini vantilatörlerden var onu taktım yakinda fotoğraflar gelir :) Gübre tavsiyeniz var mi acaba? Ben suan icin cok kararsızım ekstra gübreler olayında bud candy vs. de düşünüyorum.

Scannr

Yeni üye
Merhabalar üstadlar bitkimde gelismeler assagidaki gibil lst egitim icin sizce ne kadar daha zamani var.
03.02.2024 (13. Gün)
Bitkiler iyi gidiyor düşüncesindeyim tohumlar auto oldugu için biraz bodur kalacak gibiler bakalım. Yaprak ve dal gelisimi için gübre tavsiyelerine açıgım suanda terra aqua pro organik seriden grow gubresi veriyorum root boosteri son kez daha kullanip vermeyi birakicam. Su miktari bir bucuk su bardagi kadar veriyorum az az arttırıyorum. Artık günlük sulamadan toprak kurudukça su verme dönemine geciyorum. Genel olarak nem 55-65 aralığında oluyor sicaklık ise 23-27 aralığında gece gündüz farkı oluşuyor. Gübre konusunda fikirlerinizi bekliyorum. Vantilator olarak bilgisayara takılan mini fanlardan kullaniyorum suan icin köşeden belli bir açıyla veriyorum.

Son düzenleme:

Scannr

Yeni üye
Merhabalar bir süre ozel hayatim dolayisiyla ilgilenemedigim bitkilerimle 32. Günden merhaba diyelim efendim. Bitkilerden birisinde bir kaza sonucu dal kirilmasi yasadim aşı yapar gibi tedavi ettim suan durumu iyi ancak bodur kaldı. Bunun haricinde lsd egitimi denedim kendimce fotoğraflarda belli olmasada :)
Fotoğraflar :
Bu fotoğraf 28-29. Gunlerden bodur kalan belli olsun diye atiyorum kendisi jack herer bir cüce benim ana dalda bi kaza yasatmam sonucu böyle kaldi https://ibb.co/MZnTpsk
Ayrica cinsiyet ile ilgili emin olmak adina sizlerede soruyorum sizde nedir durum:
Super limon haze
Bodur kalan jack herer
Normal olan jack herer
Blue dream
Gubrelerede güncelleme geldi unutmadan: ta marka pro organic seri devam ek olarak an b52 ilavesi yapildi.

Scannr

Yeni üye
Konuya cok ilgi olmadi ama ben müsait oldukca güncelleme yapmaya devam edeceğim suan 40. Gun diyebiliriz, bir seferlik cal mag ile ph ayarlanmis sulama yapildi. Onun haricinde bitki cicege girdigi icin gubrelerde degisiklerlere basladim bugun itibariyla 2 hafta sure icin b52 vermeyi kesiyorum. Totalde 3 litre suyu 4 saksiya esit bölüyorum yakinda birer litreye cikacagim. Ta pro organic grow 1 ml/l, pro organic bloom 1 ml/l, An sensizym 2ml/l. Olarak devam edeceğim bir hafta icinde de grow gübreyi komple kesecegim. Fotoğraflar:

Konuya cok ilgi olmadi ama ben müsait oldukca güncelleme yapmaya devam edeceğim suan 40. Gun diyebiliriz, bir seferlik cal mag ile ph ayarlanmis sulama yapildi. Onun haricinde bitki cicege girdigi icin gubrelerde degisiklerlere basladim bugun itibariyla 2 hafta sure icin b52 vermeyi kesiyorum. Totalde 3 litre suyu 4 saksiya esit bölüyorum yakinda birer litreye cikacagim. Ta pro organic grow 1 ml/l, pro organic bloom 1 ml/l, An sensizym 2ml/l. Olarak devam edeceğim bir hafta icinde de grow gübreyi komple kesecegim. Fotoğraflar:
Kanka hatırlarsan bende 4 gün arkandan 5 jack ile geliyorum,maşallah seninkileri görünce rahatlıyorum, bende 25,30 arası jack leri köklemeyi düşünüyordum, yanlarında ki 3 bluebarryi görünce. jack in 3 tanesi 32 de çiçeğe girdi coştu, 2 si bugün 34. Gün hala yaprak yapma derdinde.

Scannr

Yeni üye
Nasıl ustalar yorum yaparmisiniz
İlk growum 2 siyah saki 18gun
Büyük 103. Gün
Diğerleri 25
Masallah dostum buyuk olan icin bir sey diyemecegim o boya bende henuz erişip tecrübe edinemedim ancak digerlerine lsd egitimi vs vermeni tavsiye ederim en azindan bir iki kere bükseniz yine is görür. Tam lsd eğitimi boyunda duruyorlar detayli konular var forumda nasıl yapacagini anlarsin basit mantik zaten. Genelde topping veya fimming yapiliyor ama ben yapmadim bitkiler zaten auto olduğu için sadece özenli lsd yaptim.

shenzei

Yeni üye
Masallah dostum buyuk olan icin bir sey diyemecegim o boya bende henuz erişip tecrübe edinemedim ancak digerlerine lsd egitimi vs vermeni tavsiye ederim en azindan bir iki kere bükseniz yine is görür. Tam lsd eğitimi boyunda duruyorlar detayli konular var forumda nasıl yapacagini anlarsin basit mantik zaten. Genelde topping veya fimming yapiliyor ama ben yapmadim bitkiler zaten auto olduğu için sadece özenli lsd yaptim.
MaşşAllah , hepimizin kine maşsallah . Çok fazla olması beni zorlamaz çünkü günde 1.5 Gr 2 sigara veya 2 Gr içerim 2 sigara olarak lakin sağlık önemli sağlıginda bir etken olacağını sanmadigim için yapmadım bir bilgin varmı sağlığı ile alakalı

Scannr

Yeni üye
MaşşAllah , hepimizin kine maşsallah . Çok fazla olması beni zorlamaz çünkü günde 1.5 Gr 2 sigara veya 2 Gr içerim 2 sigara olarak lakin sağlık önemli sağlıginda bir etken olacağını sanmadigim için yapmadım bir bilgin varmı sağlığı ile alakalı
Sağlık olarak degil dallarin sekli olarak etkisi cok altta kalan dal daha az oluyor bu sayede alttan gelen someklerde isigi iyi aliyor buda hasata etki ediyor. Cok zor bir sey degil ben sert kablo ile yaptim dalari bir birinden uzaklastirip rahat büyüme alani olusturmak amac.

Scannr

Yeni üye
46. Günden herkese merhaba; bitki tam olarak cicekte artık gübreleme olarakta çiçek donemi gübrelerine tam doz gecisi yaptim bitki bası 750 ml sulama yapiyorum yakinda 1 litreye cikagim. Kullandigim mevcut gubreler; Ta pro organic grow 2ml/l, Ta bloom booster 2ml(normalde 5ml) An senszym 2ml, An bud candy 2 ml, An Bud factor x 2ml, ve normalde b52 ancak 53-54. Gune ara verildi. Kabine ağ (scrog) gerdim. Buyudukce aciyorum dallari günlük olarak ağ üzerinde bitkilerin dallarina yön veriyorum. Ve son olarak fotoğraflar;
Genel:
Bu 39-40. Gun bakmanizi tavsiye ederim; https://ibb.co/g7TJVZF

420x

Kıdemli Üye
En alttaki güneşi görmeyen gelişemeyenleri almanı tavsiye ederim kanka diğer güneşi görenler daha fazla enerji alır

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **