3x Northern Lights 1x Critical

LouisGasnier

Yeni üye
Öncelikle herkese s.a

Tesadüfen üye olduğum foruma ilk postum grow günlüğü olsun istedim:

Mevcut:

Kabin: Homebox Evolution Q120 [1,44m²]
Fan: Systemair rvk Sileo 125e2-A1
Toprak: Biobizz Light Mix ve BioBizz Allmix
Gübre: Biobizz Bio Grow
Tohum: 3x Northern Light ve 1x Crtical

Alınacaklar:

LED: 2x Samsung Quantumboard 240W LM301H LED 3500K+UV+IR
Karbon filtre: Prima Klima Eco Line
4x Vantilatör
1x zamanlayıcı

Alınacakların çogu sipariş edildi, tahminen iki haftaya elimde olucaklar.

18 gün önce topraktan çıktılar ve şimdilik balkonda duruyorlar. Saksıları degiştirmeden önce ilk başta Light Mix ile pet şişede büyüttüm, ardından 3,5 litre saksılara geçince All Mix kullanmaya başladım. Light Mix kullanırken Bio Grow ile gübreledim. All Mixe gecince gübreyide bıraktım. Planım şu an lambalar elime geçene kadar dışarıda bırakmak.

Son düzenleme:

Uzay11

Kıdemli Üye
Bro Tr demi yaşıyosun? Bitkiler umarım otodur. Photo ise 480w ışık sadece 2 bitkini tam olarak mutlu eder.

LouisGasnier

Yeni üye
Ü

Üye silindi 28636

Guest
Hayırlı olsun, hoşgeldin.18 gün için gayet güzel duruyorlar. All mix bir süre götürür(üretici marka 2 hafta diyor?). Sisteme p,k gübreleri de eklemen lazım dostum. Şimdiden inşallah güzel hasat alırsın.

Uzay11

Kıdemli Üye
Fem. Photo.

Aynı lamba ve kabın arkadaşda var 4 bitkiyle 250gr cıvarı hasatı vardı, yarısı bile olsa benim için yeterli. Önümüzdeki aylar belki 1-2 tane aynısından alabilirim.

çıkartıldı
Brom Türkiyedemi yaşıyorsun. İlk growumu hatirliyorum bir photodan 220 grm almıştım kuru. Bitkine güzel bi lsd egitim ve sonrasında file gerersen 2 bitki sana 400 kuru bırakır tabi tecrüben varsa daha önce grow yaptiysan sorun yaşamazsın. Ayrıca bakımı kolay olur 4 bitkiyle ugraşmakta zor çok zaman istiyor. Yinede sen bilirsin ilk growunsa tecrübe olur diyelim :)

LouisGasnier

Yeni üye
Brom Türkiyedemi yaşıyorsun.

Hayir kanka yurtdışı.

İlk growumu hatirliyorum bir photodan 220 grm almıştım kuru. Bitkine güzel bi lsd egitim ve sonrasında file gerersen 2 bitki sana 400 kuru bırakır tabi tecrüben varsa daha önce grow yaptiysan sorun yaşamazsın. Ayrıca bakımı kolay olur 4 bitkiyle ugraşmakta zor çok zaman istiyor. Yinede sen bilirsin ilk growunsa tecrübe olur diyelim
Yok ilk growum değil 4 5 senedir yapıyorum. LST eğitimine bir iki haftaya başlamayı düşünüyorum, şu an tam istediğim boyda değiller.

4 bitki sorun degil kanka daha önce 8 de vardı 12 de vardı, sırf saksıları değiştirmem bir günümü alıyordu. Ama sorun değil, ben bunu daha fazla hobi olarak yapıyorum. :D

Uzay11

Kıdemli Üye
Hayir kanka yurtdışı.

Yok ilk growum değil 4 5 senedir yapıyorum. LST eğitimine bir iki haftaya başlamayı düşünüyorum, şu an tam istediğim boyda değiller.

4 bitki sorun degil kanka daha önce 8 de vardı 12 de vardı, sırf saksıları değiştirmem bir günümü alıyordu. Ama sorun değil, ben bunu daha fazla hobi olarak yapıyorum. :D
Ne diyim helâl olsun ben 3 photo bakmıştım bıktırmıştı beni :) bu yaz sonu bi degişiklik yapicam 2x 240w qb be dwc tek saksı 3 ay veg yapicam bakalım ne bırakıcak. Fantazi peşine düştüm. Yaz sonuna kadar topraksız tarım araştırması yapıcam benim için ilk olucak yapanlar çok mutlu 1 kökten kuru 450+ alıyormuş insanlar denicem:)

LouisGasnier

Yeni üye
Ne diyim helâl olsun ben 3 photo bakmıştım bıktırmıştı beni :) bu yaz sonu bi degişiklik yapicam 2x 240w qb be dwc tek saksı 3 ay veg yapicam bakalım ne bırakıcak. Fantazi peşine düştüm. Yaz sonuna kadar topraksız tarım araştırması yapıcam benim için ilk olucak yapanlar çok mutlu 1 kökten kuru 450+ alıyormuş insanlar denicem:)
Başarılar bro, merakla bekliyorum growunu. 3 ay veg den sonra müthis ağaç olur :D QB ilk defa kullanıcam bende, çok önerildi bakalım hayırlısı.

Ü

Üye silindi 28636

Guest
Ben sulama yaparken 3.5 günde bir veriyordum.1 aydan sonra 2 haftada bir, yani 4 sulamanın birinde 4. 5. Güne aksatıyordum kökler daha da gelişsin diye çok işe yaradı.

LouisGasnier

Yeni üye
Ben sulama yaparken 3.5 günde bir veriyordum.1 aydan sonra 2 haftada bir, yani 4 sulamanın birinde 4. 5. Güne aksatıyordum kökler daha da gelişsin diye çok işe yaradı.

Ben şu an hafta birkere drenaj ile suluyorum yetiyor, hava güneşli ama soğuk sayılır 14 15 derece. Toprak kolay kolay kurumuyor.

En son carşamba suladım ama yavaştan saksıları değiştirmeyi düşündüğüm için yarın tekrar suliyim diyorum.

Ü

Üye silindi 28636

Guest
Kanka eline sağlık gayet güzel aynı devam :D saksıyı değiştikten sonra sula ama kanka, toprağı da çok sert bastırma.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** ***** ****** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha*** ****** ****
  • D despotdes:
    **** ****** *** *** *** hahahaha** **
  • D despotdes:
    **** ********** ** ***** *** ********* ****** ** *** ***** ******* ******** ******
  • D despotdes:
    hahahaha* ******* *** *******
  • D despotdes:
    ** *** hahahaha* ** *** *** *** *******
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    ***** hahahaha ******** ********** ********** **
  • D despotdes:
    ***** hahahaha** ****** ** ** ******** ********** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** *** ****** ********* ****** hahahaha* ******* **** ********** *** *** ********* ******** *** ** *** ********* *****
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    ***** ***** hahahaha hahahaha**** *** **** ********** ***
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ***** ***** **
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ***** ** hahahaha**
  • D despotdes:
    **** ****** *** ***** ******* *** ****** ****** hahahaha* **** **** **** ******* **********
  • D despotdes:
    ***** ***** ********* hahahaha ***** ** hahahaha**
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    ** ****** ***** ***** **** ***** *** ******* ******** ******* ***** ***** ******
  • D despotdes:
    D despotdes: ******** ***