3000 watt el yapımı cob ledin elektrik tüketimi ne olur

LAZ61

Yeni üye
beyler s.a 2 ay önce başladığım serüvende 3. ışık değişimini yapacağım kullandığım diğer ışıklar hep yetersiz geldi
internette satılan 50w 220volt cob ledlerden bir panel yapıp 3000 watt güç elde etmeyi planlıyorum.

1- internette belirtildiği gibi bu sistemi yapsam net 3000 watt alırmıyım
2- 3000 wattı yapsam ayda ne kadar elektrik tüketirim

Günde ortalama 30kwh sömürür. aşağı yukarı gğnlük ortalama 10kwh diğer ev aletleri olsa. Ne kadar kullanırsan o kadar vergisinide sokuyolar. Bu da aşağı yukarı 1500-1700 tl arası bir elektrik fatırası yapar diyebilirim.

yani ne kadar çok elektrik tğmetirsen o kadar katlamalı bir fatura gelir. Belkide benim sçylediğim rakamın çok ğstğnde de gelebilir.

Kimde Bu

Müptezel
400w cob kullanıyordum komple sistemle birlikte elektrik tuketimim 550w oluyordu, 24/0 periyotla her ay sabit 350-360 tl fatura geliyodu(evde başka tuketim yok) 3000w cob sakın derim kanka ona yakacagin elektrikle ışığın babasını alırsın

LAZ61

Yeni üye
Günde ortalama 30kwh sömürür. aşağı yukarı gğnlük ortalama 10kwh diğer ev aletleri olsa. Ne kadar kullanırsan o kadar vergisinide sokuyolar. Bu da aşağı yukarı 1500-1700 tl arası bir elektrik fatırası yapar diyebilirim.

yani ne kadar çok elektrik tğmetirsen o kadar katlamalı bir fatura gelir. Belkide benim sçylediğim rakamın çok ğstğnde de gelebilir.
1500 FALAN ÇOK PARA HİÇ BİŞEYDEN PATLMASAM ORDAN PATLARIM

LAZ61

Yeni üye
kanka 20 tane çiçek bakılır o ışıkla, ticaret mi düşünüyorsun?
YOK KANKA BİTKİLERİ BİR TÜRLÜ YAPAMIYORUM DEDİM YAPIYIM GÜZEL Bİ SİSTEM 3000 WATT OLSUN HAYVAN GİBİ ÇİÇEKLER 3 HAFTALIK ÇİÇEKLER VAR 3 TANE DAHA KÜRDAN GİBİ DURUYORLAR

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • G gardastohumlazim:
  • G gardastohumlazim:
  • psychdelicman psychdelicman:
    ***** ****** ** *** ** *** ****** ******* ******* ********* **** ******** ********
    +1
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    *** ***** * **** * **** * ****** hahahaha ****** ********** ** ****** *** ***** *** ** hahahaha *** ******** ****** ******* ******* *****
    ***** ***** ***** ********* ***** hahahaha ****** ** *** ** *** ****** ******* ******* ********* **** ******** ********
    ********* hahahaha* ******* **** ******* ******** hahahaha * ***** *****
  • G gardastohumlazim:
    ***** ******** *** *** ******** ****** hahahaha** ********* *** hahahaha* **** ***** *******
  • G gardastohumlazim:
    ***** ******* ******** hahahaha****
  • G gardastohumlazim:
  • G gardastohumlazim:
    ***** ********* ********* ***** ******** ******** ********* ***** hahahaha ****** **
    ****** ******* ***** ***** ******** * * **** ** ****** ******* ******* ***** ***** ********* ********* ***** ******** ******** ********* ***** hahahaha ****** **
    hahahaha* ********
    ***** *** ****** ********* ********** ** **** ********* *** hahahaha* ********* ******* ****** **** hahahaha *** ***** ****** *** ******* ******* **** ****** *******
  • G gardastohumlazim:
    hahahaha **
  • G gardastohumlazim:
    *** *** ******* ******** *** hahahaha**** *** ****** ***
    ***** **** ********* ** *** *** ******* ******** *** hahahaha**** *** ****** ***
  • G gardastohumlazim:
    **** **** ** ******* hahahaha
  • G gardastohumlazim:
    ** *** **** hahahaha
  • G gardastohumlazim:
    **** ** ******** ** ****** *** ** * ****** ****** **** ***** ******** ******
  • G gardastohumlazim:
    psychdelicman psychdelicman: ******** ***** ***** ****** *****