3 Gün Karanlık Muhabbeti

MrTiger420

Müptezel
Yapılan araşdırmalarda bazı genetiklerin 3 gün karanlığa olumlu sonuç verdiyi, trikom artımı olduğu deniliyor. Sonda soğuk streside yaşatırsan sıcaklığı 18 falan yaparsan 3 gün karanlık zamanı belki bir faydası olur trikomlara...

Yesil888

Ordinaryüs
@Ed stafford bitki strese girdigi zaman kendini korumak icin yüksek seviyede THC üretir, ama hasattan hemen önce bitkinin strese girmesi herma tehlikesi, bundan dolayi hem veg döneminde hem de cicekte mümkün oldugu kadar kizlari strese sokmamaliyiz. YAni HTS egitimi verelicekce bir kerede hepsini verip kizlari sürekli strese sokmamakta fayda var.

Kankalar benim sanki durumun bunları yaptırmıyor direk kesip kurutmaya alabiliyorum bi sıkıntı olurmu 4 5 bitkiyi kestim kaldı 40 tane

MrTiger420

Müptezel
Son haftalarda bitki herma olmaz. Reçine dediğiniz essensiyel yağlar terpenlerle alakalıdır. Terpenler aroma ve kokudan sorumludur. THC trikomlarda bulunur ve THC seviyesi genetikle alakalalıdır. Genetikte %20 THC varsa %20-nin üstüne ne yaparsan yap çıkamazsın...

Yesil888

Ordinaryüs
Son haftalarda bitki herma olmaz. Reçine dediğiniz essensiyel yağlar terpenlerle alakalıdır. Terpenler aroma ve kokudan sorumludur. THC trikomlarda bulunur ve THC seviyesi genetikle alakalalıdır. Genetikte %20 THC varsa %20-nin üstüne ne yaparsan yap çıkamazsın...
Son haftalarda bitki muz cikartirsa bak herma oluyormu olmuyormu, ben yasadim, muzlari görmedim,bitki sirf tohum oldu.

MrTiger420

Müptezel
Corbacı (Herma) tohumdan yetişen bitkinin herma olma olasılığı yüksektir. Genetik tohumlarda son haftalarda hermaya dönüşme gibi bir şey yoktur. Kendin diyorsun ki, görmedim muzları. Erken çiçeklenme döneminde dikkat etmemişsindir. Hasatda bazı sömeklerin içinden 1-2 tohum çıkarsada bitki herma demek değildir.

Yesil888

Ordinaryüs
Reçine yani terpenlerin THC-le hiç bir alakası yoktur. Emin olmadığın, bilmediğin konular hakkında yorum yapıp yanlış bilgi verme lütfen.
Haklisin terbenlerin THC ile bir ilgisi yok ama cigaranin kafa yapmaktan baska vucut üzerindeki etkileri ile ilgisi var, rahatlatmak gibi. Konu bilmedigim bir konu degil, sadece kisa kestim. Benim muz cikartan tohumlar corbaci degil tohum bankasindan alinan disi tohumdu. Sicaklik 29-30 civari gidiyordu, cünki HPS kullaniyordum.Bu sicakligin fazla oldugunu biliyordum cicek döneminde, ama yapacak bir sey yoktu, elimdeki tek isik HPS idi.

MrTiger420

Müptezel
Senin dediğine göre, son haftalarda toprağın üzerine buz koymak, karanlık zamanı sıcaklık 18-in altında tutulan tüm bitkilerin herma olması lazım. Toprağın üzerine buz koyulması bitkide şok efekti yaratır. Bitki ve kökler için bundan büyük stres yoktur. Zamanında 2-3 bitkimde denedim hiç biri herma olmadı. Çokda bunu deneyen grower tanırım. Bitkilerinin herma olduğunu görmedim. Ama yararınında olmadığını öğrenmiş oldum. Lütfen yazdıklarımı kişisel algılama. Burası Kenevir Bilgi Platformu. Elimden geldiğince bildiğim ve emin olduğum konularda doğru bilgiyi paylaşmaya çalışıyorum. Kendine iyi bak. Allaha emanet...

Yesil888

Ordinaryüs
Yalnis anlamiyorum kanka, bende yasadigim bir tecrübeyi paylastim, hasata cok az kalmisti, fark etmedim yüksek sicaklik strese sokmus bitkiyi ve muz cikartmis, biliyorsun muzu fark etmedinmi cok kisa sürede sari bir cicek oluor ve polen saliyor.

Disjointed

Kıdemli Üye
45 ağaç nasıl bakiyon bro yaa evin bir odasını komple kapatman lazım heralde hakkaten nasıl yaptın yaa ışık kaç Bin watt

Grow Muhabbetleri
Help Users
    Ü Üfürükçü gargamel: ******** **** hahahaha* ******* ***** **** ***** ***** **** ********