250W Hps mi 200w cob led mi ? Yardım...

Kankalar öncelikle selamunaleyküm.
120x120 alanda 2-4 arası auto bitki yetiştirmek istiyorum. Kafamda deli sorular var. 2 kabin yapıp 2şer saksıdan 4 saksı yetiştirmeyi düşündüm. Her bir kabine 250w hps koyacaktım. Ancak 2 yıl önce 600w hps ile yetiştirdiğimde, kabinde cehennem sıcakları oluyordu.(hava sirkülasyonu biraz zayıftı.) Şimdi hem elektrik tasarrufu hemde ısı yaymaması sebebiyle biraz cob ledlere baktım. Forumda bi kaç şey okudum. En iyisi hps-mh lambalar gibi... Ama ben diyorum ki 1 kabine 200w cob led koyup 2 tane auto atsam, beni ne kadar memnun eder ? Kabini kendim yapacağım için fikirlerinize açığım.(örn: 150x150 kabin 2x200w cob led 4 saksı gibi...) Lütfen bilgilerinizi ve tecrübelerinizi benimle paylaşır mısınız ?

S

silas

Guest
AS. Hiç girme bu hps cob led işlerine, bunlarla yaptığın growlarda iyi bir kabin ve havalandırma sistemi şart, elektrik faturasıda cabası. 90x90x180 bir kabin yap, 150 m3/h çıkış fanı ayarla, aşşağıdaki gibi bir ışıkla keyfine bak, sıcaklık problemi yaşamaz, elektrik faturasını dert etmezsin. hps ve cop ucuz ama ödeyeceğin elektrik faturası ve sıcaklık yüzünden yaptığın masrafa çektiğin eziyete emin ol deymiyor. 3 auto koyar hasada 1 ay kala yeni tohumları diker 2 ayda bir hasat alırsın.

AS. Hiç girme bu hps cob led işlerine, bunlarla yaptığın growlarda iyi bir kabin ve havalandırma sistemi şart, elektrik faturasıda cabası. 90x90x180 bir kabin yap, 150 m3/h çıkış fanı ayarla, aşşağıdaki gibi bir ışıkla keyfine bak, sıcaklık problemi yaşamaz, elektrik faturasını dert etmezsin. hps ve cop ucuz ama ödeyeceğin elektrik faturası ve sıcaklık yüzünden yaptığın masrafa çektiğin eziyete emin ol deymiyor. 3 auto koyar hasada 1 ay kala yeni tohumları diker 2 ayda bir hasat alırsın.
Aşağıdaki gibi bir ışık derken hocam ?

S

silas

Guest
hps ve cob 2-3 growda elektrik parasını faturaya verirsin zaten

Işık işini 500-600₺ bandında halletmem lazım ki bu işe girebileyim. Malum koronadan dolayı 6aydır işsiziz :)

A

ALTINPİPO

Guest
Pure Light 400w SHP Çift Spektrum lamba, 56.000 lümen çıkışlı çift spektrumlu bir lambadır. yeter sana 120 120 alanda rahat bakarsın 4 tane

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    **** *** ****** ****** ******** *** ****** ******** *** *** ***** ****** ********** ****** ****** *********
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ** ** *** *** ***** hahahaha ****** **** *** ****** ****** ******** *** ****** ******** *** *** ***** ****** ********** ****** ****** *********
  • Night owl Night owl:
    **** ******* ****** ** ***** ******** ****** ** hahahaha **
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** hahahaha hahahaha* ** ****** ******* ****** **
  • Night owl Night owl:
    ******** **** ** ******** ** ** **** ** **** ** ****** hahahaha *** ******* *** ****** **** **** ******** ***** ****** ******* ***** **** ****** ***** ** ** *** *** ***** hahahaha ******
  • L lityum:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** *** ***** ******** ***** ******* ** **** ****** *** ****** ********* ******** * ********** ** ********* **** ********* **** ********
  • L lityum:
    hahahaha***
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ********** ******* ******** ****** ******** ***** ***** **** ** ***** *** ****** ****** ***** ****** ********* **********
  • L lityum:
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** *** **** ** ******** ****** ****** **** ***** ****** ***** ********* ***** *** ****
  • içiciadam içiciadam:
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
  • içiciadam içiciadam:
  • G Groww1010:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** ** *** ****** ***** ******* ******** ***** ********* *** *******
  • G Groww1010:
  • G Groww1010:
    ******* ******* hahahaha****
  • G Groww1010:
  • Houp53 Houp53:
    **** ********** hahahaha**** ****
  • içiciadam içiciadam:
  • G Groww1010:
    ***** **
  • Houp53 Houp53:
    ***** ******** ** *** ****** ***** ******* ******** ***** ********* *** ******* ******* ******* hahahaha hahahaha***
    Houp53 Houp53: ***** ******** ** *** ****** ***** ******* ******** ***** ********* *** ******* ******* *******...