21 Köfteci Tohumu ( Acemi İşi )

triballl

Yeni üye
Selam, bir heves ile attığım tohumlar büyümeye başladı. Yanlış hatırlamıyorsam 9 haziranda patladı tohumlar. Şimdi ise büyüyorlar yalnız dişi yada erkek olduğunu çözemedim. Fotoları numaralandırdım yardımcı olursanız sevinirim. Umarım fotoları da doğru açıdan çekmişimdir.

Ekli dosyalar

• 1.jpeg
    1.jpeg
    197.1 KB · Görüntüleme: 126
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    219.7 KB · Görüntüleme: 125
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    181.9 KB · Görüntüleme: 117
  • 4.jpeg
    4.jpeg
    165.8 KB · Görüntüleme: 191
  • 5.jpeg
    5.jpeg
    165.6 KB · Görüntüleme: 235
  • 6.jpeg
    6.jpeg
    166.2 KB · Görüntüleme: 194
  • 7.jpeg
    7.jpeg
    252 KB · Görüntüleme: 144
  • 8.jpeg
    8.jpeg
    251.7 KB · Görüntüleme: 181
  • 9.jpeg
    9.jpeg
    203.8 KB · Görüntüleme: 217
  • 10.jpeg
    10.jpeg
    166.5 KB · Görüntüleme: 185

triballl

Yeni üye
ilave resimler.

Ekli dosyalar

• 11.jpeg
    11.jpeg
    238.6 KB · Görüntüleme: 51
  • 12.jpeg
    12.jpeg
    277.1 KB · Görüntüleme: 47
  • 13.jpeg
    13.jpeg
    253 KB · Görüntüleme: 39
  • 14.jpeg
    14.jpeg
    226.4 KB · Görüntüleme: 43
  • 15.jpeg
    15.jpeg
    208.9 KB · Görüntüleme: 41
  • 16.jpeg
    16.jpeg
    173.9 KB · Görüntüleme: 42
  • 17.jpeg
    17.jpeg
    192.4 KB · Görüntüleme: 48
  • 18.jpeg
    18.jpeg
    182.7 KB · Görüntüleme: 59
  • 19.jpeg
    19.jpeg
    198.2 KB · Görüntüleme: 86
  • 20.jpeg
    20.jpeg
    217.7 KB · Görüntüleme: 104

triballl

Yeni üye
Teşekkür ederim. Diğerleri için seni tekrar rahatsız edeceğim :) 5-9 Cenaze işlemlerini yapıyorum.

S

silas

Guest
neden bu kadar tıfıl kalmışlar anlamadım, en azından bir grow gübresi al, eylüle yetişsinler yağmur düştümü outdoor biter

triballl

Yeni üye
neden bu kadar tıfıl kalmışlar anlamadım, en azından bir grow gübresi al, eylüle yetişsinler yağmur düştümü outdoor biter
İlk filizlenmede toprak çok kötüydü ve hiç bakmadım. Aşırı tıfıl kaldılar dediğin gibi. Sonrada BioBiz kullanmaya başladım 10 günde 15cm attı diyebilirim. Sanırım Eylüle yetişir gibi duruyor.

Aemili31

Müptezel
Kanka hepsi birbirine yakın olmasın sağa sola dağıt dikkat çekmesin en azından jandarma polis drone uçuruyor göze batmasın.

triballl

Yeni üye
Dişi erkek olayını çözdükten sonra 21 taneden 10 tane kaldı. Erkeklerin hepsini ayırdım. Kelle uçurma, telleme vs. gibi işleri erkekler üzerinde deniyorum. Kalanların fotolarını ekledim.

Bunlarda Erkek olanlar, benim gibi bilmeyen arkadaşlar var ise erkek bitki kendisini bu kadar çok belli edermiş. ( @Grower00 kankama teşekkürler bilgiler için )

Buda erkek olduğunu anladıktan sonra bütün yapraklarını aldım. İnternet de gördüğüm bir video da sadece sömek dallarını bırakıyorlardı. Denemek istedim nasıl bir olacak diye. Eğer büyük yaprakların budanması doğru ise, ( alt yaprakların daha fazla güneş alması için yapılıyormuş ) dişi bitkilerimin de büyük yapraklarını almam doğru olur mu ?

triballl

Yeni üye
Gübre olarak kullandıklarım ( 1 LT su için )

BIO-GROW - 3 ml
BIO-BLOOM - 2 ml
TOP-MAX - 1 ml

bitkiler tıfıl kaldığı için çizelgenin 3 hafta gerisinden gidiyorum.

Kanka bitkin blooma girmediği sürece bloom gübresi verme besin fazlalığı yaratmaktan ve gübrelerini ziyan etmekten başka bi işine yaramaz. Alt dalların daha fazla ışık alması için büyük yaprakların budanması doğru fakat onu indoorda ışık yukardan tek noktadan geldiği için yapıyorlar outdoorda güneş gün içinde birden fazla açıdan vurduğu için biraz gereksiz oluyor onun yerine bitkinin iç kısımlarındaki gölgede kalan yaprakları budayabilirsin

triballl

Yeni üye
Bugün itibari ile 9 bitkimin durumu budur. Acemi elinden ancak bunlar çıktı. Canları çıkmadı ona şükür. Acemiliğimin büyük kısmını attım. ( önümüzde daha çok tecrübe olacaktır eminim. ) Boy olarak çok tıfıl kaldılar. ilk zamanlarda toprak değişimi ve gübre vermediğim için böyle kaldılar sanırım. En son bakalım ne olacak mantığı ile attığım Lemon Haze ( 9 Nolu resim ) neredeyse bunlara yetişti. Onunda kellesini uçurdum gayet başarılı bir şekilde gelişime devam ediyor. Sanırım onu kabine alacağım havalar soğumaya başlayacak gibi yetişmeyecek. Bunları ne zaman hasat edeceğiz acaba ? 1 ay daha bekletirmi beni ? Gübre olarak kullandıklarımı yukarıda yazmıştım. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

triballl

Yeni üye
Geç ektiğim Lemon Haze son durumu bu. Kelle aldıktan sonra iyi attı kendisini. Birde tohum çıktı bu bana erkek tohumu gibi gelmedi. Diğer bitkilerim den erkekleri ayırırken böyle olmamıştı. bakarsanız sevinirim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ********** **** hahahaha* *** hahahaha* *** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    +1
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ** ***** hahahaha** ******** ****** **** ****** ***
  • NewGardener NewGardener:
    *** **** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ****** ********* ******** ** ***** ****** ********* ********* **** *** ** ****** ***** ********* ***** ***** **** ***** *** ******** ******* ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** *** ***** ********* ** **
  • NewGardener NewGardener:
    *** ********* hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ***** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** ****
  • Night owl Night owl:
    ********* ******* ******* ********* ***** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** **** ********* ***** ** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* ******** *** **** ********* ****** **** ******* ******* **** **** ******* ********* ******** ***** hahahaha* ********** ** ******** ***** ***** ***** ********** ******** ****** ****** ********* **********
  • Night owl Night owl:
    hahahaha **** **** ******* ***** ******** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ***** ******** hahahaha ***** *****
  • I ichbinkrytpon:
    I ichbinkrytpon: ***** ********