20 tane filiz oldu napcam ki ben

Yabanci

Yeni üye
Arkadaşlar eldeki tohumları ziyan olur tutmaz diye toprağa attım zaten ilk growu öldürmeden (2 tane cinayetim var :))başarırsam ilk olacak daha ama şimdi de aşağıda göreceğiniz gibi bir sürü yavrum oldu apartman dairesi ve neler gerekiyor yardim help :)

Ü

Üye silindi 25277

Guest
indoor besliceksen en az 4 5 bin tl ayirman lazim yoksa sorun yaşarsın. outdoor içinde mevsimi geçti biraz ama yinede outdor olabilir zorlarsan. o bitkileride derhal ayri saksilara alman lazim kökleri birbirine sarmadan

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Arkadaş doğru söylüyor hemen ayırman lazım ama çok nazik ol ellerinle köklerine değmemeye çalış ok .... narin tut ve ellerini steril et sonra geçir saksılarına bu kadar çiçeğe yazık etmişsin ama yerden tasarruf olması adına kare saksı almanı öneririm ve muhakkak platron ligt yada all mix alabilirsin inan bu işin tek önemli yanı toprak sonrası zaten su oksijen karbon bu bitkiye hasata kadar tek safer takviye yapsan yeter gübreye boğma

Ü

Üye silindi 23964

Guest
ayırma işine girersen daha çok zarar vereceğini düşünüyorum kanka elinde daha tohum varsa saksıda 1 tane kalsın diğerlerini yol kalan tohumları da direk başka bir saksıda patlatır devam edersin aralarında 5 gün olur ama sağlıklı olurlar :)

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
ayırma işine girersen daha çok zarar vereceğini düşünüyorum kanka elinde daha tohum varsa saksıda 1 tane kalsın diğerlerini yol kalan tohumları da direk başka bir saksıda patlatır devam edersin aralarında 5 gün olur ama sağlıklı olurlar :)
Fark etmez ki ortadakini bıraksın kurtarabildiklerini kurtarsın sonra o tohumları çok arar 4 tane kurtarsa fena mı ?

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
kanka kaldırır umarım strese dayanabilirler :)
kaldırır kaldırır ama esas olarak iyi toprak plagron tek geçerim muhakkak alması lazım yoksa boşa çaba bu dayanıklı bir bitki ya ben öyle sitres falan inanmıyorum ortamını bulsun sen ısrarla kır o daha da güzelleşir Allahlın otu ama bir o kadarda güçlüdür tek düşmanı var su gerisi hikaye 20 gün susuz bırak bana mısın demez 1 haftada 5 kez sula ölür tabi misal olarak verdim....

Gokan

Yeni üye
Arkadaşlar 23 günlükler dışarda bakıyorum yapraklarda beyaz lıklar var nokta nokta değil yayık şekilde ve yapraklar yukarıya doru kıvrılıyor küçük saksıdan büyük saksıya aldım dışarı ektim 3 gün de bile oldu lütfen yardım edin acemiyim

Arkadaşlar 23 günlükler dışarda bakıyorum yapraklarda beyaz lıklar var nokta nokta değil yayık şekilde ve yapraklar yukarıya doru kıvrılıyor küçük saksıdan büyük saksıya aldım dışarı ektim 3 gün de bile oldu lütfen yardım edin acemiyim
kankam yeni konu aç bi de bitkinin fotosunu at

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ***** *** *** * **** **** *** ***** ***** *** ******** ** ********* ***** ******** ******** ****** ********* ***** **********
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ** **** ****** ***** *** *** ***** ********* **
    +2
    hahahaha*** ****
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +3
    hahahaha ** hahahaha *** ***** ********* hahahaha***
    +2
    hahahaha *********
    +2
  • T Tropikal.MR:
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +1
  • 420x 420x:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ****** * * ********** ***** ***** ***** ******
  • D Dalibor:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
  • T Tropikal.MR:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
    +1
  • T Tropikal.MR:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** *** **** ***** ****** ******** ******** ** ****** ** ******* ********* hahahaha** ***** ********** ***** ***
  • T Tropikal.MR:
    ********** ******* ***** ****** ****** hahahaha* ****** ***** *** ********* ******** ******* ******
  • D Dalibor:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** ********* ******* hahahaha ********* ********* ******* ** hahahaha ********
  • T Tropikal.MR:
    ***** ****** hahahaha hahahaha** ********* ****** *** *****
    T Tropikal.MR: ***** ****** hahahaha hahahaha** ********* ****** *** *****