2 adet hellfire g feminised acil yardım

beatkafa

Yeni üye
kankalar 20 günlük hemen hemen daha ilk defa azar azar gübreli su vericem

sararma ve yapraklarda düşme var

+ bi sorunum daha :(

arkadaşlar bu çocuk da diğeriyle aynı süreçte patlatıldı fakat çok geç geldi

bana yardımcı olursanız sevinirim yorum yazan bilgi paylaşan herkese çok çok teşekkürler :)

King

Kıdemli Üye
ilk foto aşırı sulama gibi geldi. knka ortamın nemini 70-80 de tut ve kızların başına bir şişe geçir .verdiğin suyun ph ı 6,5-7 arası olması lazım çok önemli.sulama konusunda parmağını saksının içine oğru sok ve eline siyah tozlar yapışmıyorsa sulama şu dönemde sulama konusunda dikkatli ol 50ml 100ml 200ml arttırarark git derim . bu konuda yol haritası seklinde bir konu vardı görürsem eklerim. endişelenme henüz yolun başındasın birçok şey senin elinde.

beatkafa

Yeni üye
brocum çok sağol dikkate alıyorum söylediklerini ph hazır su kullanıyorum şuanlık ph mtr yok :) 6.8 diğer bebe için ne düşünüyosun
geç geliyo özürlü falan mı :) bekleyip görmemiz lazım dimi ? çok teşekkürler vakit ayırdığın için .

King

Kıdemli Üye
brocum çok sağol dikkate alıyorum söylediklerini ph hazır su kullanıyorum şuanlık ph mtr yok :) 6.8 diğer bebe için ne düşünüyosun
geç geliyo özürlü falan mı :) bekleyip görmemiz lazım dimi ? çok teşekkürler vakit ayırdığın için .
knk yeterli nemi ve ışığı sağla sulama kosunda agırdan al bebek kendine gelicektir . ilk15 gün gübre kullanma. knk bide saksıların seffaf mı toprak ışık almasın kökler gelişmez

beatkafa

Yeni üye
bro şeffaf saksılarım ama yarın 15 lt bez torbaya almayı düşünüyorum ikisinide geç geldikleri için o toprağın içindeki besin falanda gitti

şimdi ben yeni toprak koycam saksıya içindeki besinlerle bi de kendim besin takviyesi yaparsam hesi marka ile yanlış olcak sanıırm fazla gelcek bişiler doğrumu düşünüyorum ?

King

Kıdemli Üye
bro şeffaf saksılarım ama yarın 15 lt bez torbaya almayı düşünüyorum ikisinide geç geldikleri için o toprağın içindeki besin falanda gitti

şimdi ben yeni toprak koycam saksıya içindeki besinlerle bi de kendim besin takviyesi yaparsam hesi marka ile yanlış olcak sanıırm fazla gelcek bişiler doğrumu düşünüyorum ?
evet knk ilk 15-20 gün gübre verme bebek o hassas.büük saksıya almadan ufak saksıda 1-2 hafta geçirebilir ama kökler ışık almasın.

King

Kıdemli Üye
knk growdairies diye bi site var gir oraya yetiştirdiğin genetiğin adını yaz günlüklere bak 24günlükken nasıllar senin kızlar nasıl.

Stem'de morlaşma, yaprak uçlarında düşüklük, cotyledon'da sararma. Kesinlikle aşırı sulama yapıyorsun. Toprağın da hava aldığını sanmıyorum. Bitkilerin 2 haftalık kadar duruyor. Auto olmadığı için kurtarılabilir. Sadece 10 gün kadar geride kalmış oluyorsun. Daha geniş bir saksıya aktarmanı tavsiye ederim. Ne kadar veg yapacaksın bilmiyorum ama photoperiodlar için ben genelde minimum 20 litre tavsiye ediyorum ve kullanıyorum. Daha uzun veg için daha geniş saksı kullanabilirsin.

Aktarmayı da toprağı biraz kuruttuktan sonra yapabilirsin. Üstüne küçük bir fan tut toprağın kurumayı hızlandırsın. Bitki zaten stres altında şuanda. Aktarma da bitkiye stres verir. Kurtarılabilir ama biraz zaman ve özen göstermen lazım.

beatkafa

Yeni üye
Stem'de morlaşma, yaprak uçlarında düşüklük, cotyledon'da sararma. Kesinlikle aşırı sulama yapıyorsun. Toprağın da hava aldığını sanmıyorum. Bitkilerin 2 haftalık kadar duruyor. Auto olmadığı için kurtarılabilir. Sadece 10 gün kadar geride kalmış oluyorsun. Daha geniş bir saksıya aktarmanı tavsiye ederim. Ne kadar veg yapacaksın bilmiyorum ama photoperiodlar için ben genelde minimum 20 litre tavsiye ediyorum ve kullanıyorum. Daha uzun veg için daha geniş saksı kullanabilirsin.

Aktarmayı da toprağı biraz kuruttuktan sonra yapabilirsin
. Üstüne küçük bir fan tut toprağın kurumayı hızlandırsın. Bitki zaten stres altında şuanda. Aktarma da bitkiye stres verir. Kurtarılabilir ama biraz zaman ve özen göstermen lazım.
dostum yorumun için teşekkür ediyorum 15 lt saksım mevcut ona aktardım

ve biraz önce gorilla glue fem tohum patlattım :) ilk growum 3 adet hellfiri den sadece 1 i kaldı elimde oda sorunlu kurtarmaya çalışıcam

gorilla umarım bana güzel bi deneyim yaşatır tecrübe edinirim .

beatkafa

Yeni üye
dostum yorumun için teşekkür ediyorum 15 lt saksım mevcut ona aktardım

ve biraz önce gorilla glue fem tohum patlattım :) ilk growum 3 adet hellfiri den sadece 1 i kaldı elimde oda sorunlu kurtarmaya çalışıcam

gorilla umarım bana güzel bi deneyim yaşatır tecrübe edinirim .

kanka son durum bu hesinin gübresi var elimde tnt complex root complex ve powerzhyme bunları ltre başına 2 ve 5 ml vermem gerekiyo normalde

ama toprak besinli toprak gorilla glue da yeni patladığı için sadece su ile beslicem toprakta besin var zaten

ama bu hellfiri de gübre vakti geldi ama toprak gübreli şimdi ne yapmam gerekiyor ?

Normalde sağlıklı bitkiye toprağın gübre durumuna göre 2 ila 3 hafta arasında gübre verilmez. En altta ilk tohumdan çıkan yapraklar olan cotyledonlarda sararma ya da eğilme başladığında gübreleme başlanır. Ama sen overwatering sebebiyle zaten yaprakları sarartmışsın. Toprak gübreli ise bi süre daha gübre vermeden devam etmeni tavsiye ederim. Yeni tohumlarında da aynı yolu izlemelisin.

Gübre verirken EC ya da PPM kullan.

2. haftalarından sonra 0.5-0.8 EC arasında beslemeyle başlayabilirsin.

beatkafa

Yeni üye
Normalde sağlıklı bitkiye toprağın gübre durumuna göre 2 ila 3 hafta arasında gübre verilmez. En altta ilk tohumdan çıkan yapraklar olan cotyledonlarda sararma ya da eğilme başladığında gübreleme başlanır. Ama sen overwatering sebebiyle zaten yaprakları sarartmışsın. Toprak gübreli ise bi süre daha gübre vermeden devam etmeni tavsiye ederim. Yeni tohumlarında da aynı yolu izlemelisin.

Gübre verirken EC ya da PPM kullan.

2. haftalarından sonra 0.5-0.8 EC arasında beslemeyle başlayabilirsin.
eyv brocum çok sağol :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • B burap1:
  • B burap1:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha******
  • Night owl Night owl:
    ******** ********** ********** ** **** ** ******** ********* **** **** *******
  • N NoStressKush:
    ** ******** ** ***** ****** ** ****** **** ******* * **** ****** ***** ******* ***
  • S sharkek:
    *** ***** ****** * **** ** ******* *** **
  • S sharkek:
  • Coke Coke:
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** hahahaha ********* hahahaha* *****
  • Coke Coke:
    Coke Coke: ** *** ******* *****