1xFrostyHaze (Auto) Solucan,Güvercin,Yarasa Günlüğü desteklerinizi beklerim ilk Grow

acemiceday

Müptezel
Kanka yapraklar belirginleşti henüz çok büyük gelişme yok o yüzden günlük tutmadım toprağı kuruydu 20mL şırınga ile ph dengeli su verdim şişeyi nemlendirmedim toprağa su verince,

Şuan ki hali;

Kanka görünüşü zımba gibi; geliyorum aynen benim ile böyle ilgilen ve besle diyor gibi halı bitkinin sana :)

Sen bu şekilde gözlemleyerek kararında özenli beslersen, sorunlar olsa bile bast düzeltilebilir olur.

Bende benim bitkilere farklı gübre katkilarida uygulamayı düşünüyorum. Sorup sorusturacagim araştırıp sonuca bakıp belki uygulayacağım.

Benimkilerin trikomlari olgunlaşmaya devam ediyor. Eğer yoğun sitresten 3.5 haftada ciceklenmeye girmeseydi, daha 2 hafta Veg de kalsaydı büyük ihtimalle bitki basina daha 7 şer dalları olurdu somekli ve boyları iki kat artardı

Kanka görünüşü zımba gibi; geliyorum aynen benim ile böyle ilgilen ve besle diyor gibi halı bitkinin sana :)

Sen bu şekilde gözlemleyerek kararında özenli beslersen, sorunlar olsa bile bast düzeltilebilir olur.

Bende benim bitkilere farklı gübre katkilarida uygulamayı düşünüyorum. Sorup sorusturacagim araştırıp sonuca bakıp belki uygulayacağım.

Benimkilerin trikomlari olgunlaşmaya devam ediyor. Eğer yoğun sitresten 3.5 haftada ciceklenmeye girmeseydi, daha 2 hafta Veg de kalsaydı büyük ihtimalle bitki basina daha 7 şer dalları olurdu somekli ve boyları iki kat artardı
Kanka dikkat etmemde senin günlüğü ve forumu uzun uzun okumamın etkisi var biraz ama eksi kısım şu ki el yapimi gübre kullanacagimdan eksikler var 1 bucuk haftaya cozmem lazim @OttoMan347 ustamız bakacak sanirim :)

acemiceday

Müptezel
Kanka dikkat etmemde senin günlüğü ve forumu uzun uzun okumamın etkisi var biraz ama eksi kısım şu ki el yapimi gübre kullanacagimdan eksikler var 1 bucuk haftaya cozmem lazim @OttoMan347 ustamız bakacak sanirim :)
Bir iyi insan kankamiz yazmıştı gübrelerle ilgili soruma ek bilgi olarak.
İncelemende fayda olacağıni düşünüyorum. Bende bakıyorum inceliyorum, çok enteresan ilginç Organic yaklaşım konu

Aşırı Düşük Bütçe ile...

Dolabim küçük bir bitki için anca yeterli alan var;
-Alt tarafa giriş fanı ayarladım
-Üst tarafa çıkış fanı yaptım ikisi de 7/24 aktif
-Dolabi kendim alüminyum ile kapladım.

Nemlendiricim küçük 45ml/h,

Lightmix Toprak 19L Bez Saksı,

Solucan Gübresi, Güvercin Gübresi, Yarasa G.,

Şuan ki ışık; Led
-Kırmızı 150W
-Mavi 150W
-Beyaz 100W
-Işıklar her biri 6500K fakat kendim yaparken bir hata yaptım ve soğutucu yetersiz kaldı ve ledlerin direkt mor fulspectrum olanlarini buldum yeni bir düzenek ile yüksek soğutuculu bir düzenek ayarlıycam. Siparişlerini verdim muhtemelen 5 6 güne bitmiş olur.

İlk growum ve forumda okuyup toprağa Solucan gübresi karistirmistim 2 karton bardak kadar. İlk tohumu öldürdüm çok sulamıştım ama forumda doğru sulama ile ilgili bilgi edindim çok şükür, ikincide ders oldu pecete arasinda patlattim ve 27.03.23 de toprağa ektim. Bu sefer saksıda değil altı delik karton bardakta başlattim. 30.03.23 de başı göründü. 01.04.23 itibari ile 2.5 cm boyutta şise ile kapatılmış şekilde devam ediyor. 3 kat yaprak görene kadar gübresiz Sadece ph ayarlı su veriyorum. Işık 50cm uzaklıkta 5-7 bin Lüx değer ölçüyorum.

-Bardaktan toprağa aktarmam gereken zaman nedir?
-Gübreleme icin zaten bez saksida hazirda solucan gübresi 2 Karton bardak var, güvercin serbetini ne oranda ne sıklık ile vermeliyim?
-Calmag yapıcam bunu gübreli sulamada da verecekmiyim yoksa sadece boş sulamalarda mı?

Yolculuğum da bilmediğim ve başımıza gelecek şeylerde yol gösterecek ustalarimdan yardım bekliyorum, heyecanım bu bebekle birlikte büyüyor :)

Bu ilk haliydi;

Bu ikinci hali; Bu şişe seklinin yanlis oldugunu öğrenince degistirdim,

Bu 01.04.23 gece hali; bu siseye icini acip fisfisla destek vermem gerektiği söylendi, normalde forumdaki ustalarimizdan birinin paylastigi sulama tariflerinden gorerek şırınga ile 25-30ml toprak kuruduğu sırada günlük su verdim.

Bardak dışındaki normal saksıda böceklenme başladı ilac alip ilacladim.
Bitki henüz zarını atamadı çabalıyor.

Yolculuğum da bilmediğim ve başımıza gelecek şeylerde yol gösterecek ustalarimdan yardım bekliyorum, heyecanım bu bebekle birlikte büyüyor :)

Bol hasatlı sorunsuz hayırlı günler :)

Isiklandirmam arizali demistim onuda düzelttim el yapimi olarak ve etkilerini paylastim. Iyi oldugunu düşünüyorum ustalar kontrol ederse iyi olur aslında;

06.04.24
Yeni ışıklandırma 15 saattir var;

Bitki bardakta topraktan çıkalı 7.gün olucak bana gelişimi az geldi henüz sadece ph dengeli(6.2) su veriyorum şırınga ile.
Calmag eklemesine 14.gunde baslamayi düşünüyordum halen öyle.
Bitkiye yarindan itibaren 30-50ml su vermeye başlıycam 30 dan başlayip 35 40 diye artiyor 2 günde bir.

Chatte, forumda vs görüyorum 8 günlerde felan 2 3 kat yaprak cikmis ve baya genis buyumus oluyor bitkiler benimki henuz minik sebebi ırkindan mı yoksa bir sey eksik mi acaba? Iyi growlar..

Isiklandirmam arizali demistim onuda düzelttim el yapimi olarak ve etkilerini paylastim. Iyi oldugunu düşünüyorum ustalar kontrol ederse iyi olur aslında;

06.04.24
Yeni ışıklandırma 15 saattir var;

Bitki bardakta topraktan çıkalı 7.gün olucak bana gelişimi az geldi henüz sadece ph dengeli(6.2) su veriyorum şırınga ile.
Calmag eklemesine 14.gunde baslamayi düşünüyordum halen öyle.
Bitkiye yarindan itibaren 30-50ml su vermeye başlıycam 30 dan başlayip 35 40 diye artiyor 2 günde bir.

Chatte, forumda vs görüyorum 8 günlerde felan 2 3 kat yaprak cikmis ve baya genis buyumus oluyor bitkiler benimki henuz minik sebebi ırkindan mı yoksa bir sey eksik mi acaba? Iyi growlar..

Bitki çimlenme döneminde 70-80 arası nem ister sıcaklı 27 yi geçmesin 21 in altına düşmesin ışıklarının mesafeside önemli ayrıca bro ışık düzenini bozma kaçta açmaya başladıysan o saatte aç kaçta kapıyosan o saatte kapa düzeni şaşmasın bunlara dikkat edersen çimlenme dönemin hızlanır

Bitki çimlenme döneminde 70-80 arası nem ister sıcaklı 27 yi geçmesin 21 in altına düşmesin ışıklarının mesafeside önemli ayrıca bro ışık düzenini bozma kaçta açmaya başladıysan o saatte aç kaçta kapıyosan o saatte kapa düzeni şaşmasın bunlara dikkat edersen çimlenme dönemin hızlanır
Tamamdır aga isik saatim degismedi sadece kalitesi degisti suan tesekkurler :)

08.04.23
Bugün itibari ile ilk defa 35 ml su verdim şırınga ile. Işıklandırma işe yaramış görünüyor yapraklar dik şekilde çünkü. Nem ort 65 civarlarina bazen 90 ları buluyor bazen 50 lere dusebiliyor su bittigi icin ufak sürelerde nem dengesizliği olabiliyor.
Bitkilerin son görüntüleri;

Halen bir usta yardım etmedi ufak tefek sorularıma chatte ulaşıyorum ve forumda okuduklarım var. Solucan, Güvercin, yarasa, keciboynuzu ve calmag ile ilgili bir düzen olusturmam icin yardim bekliyorum iyi growlar

08.04.23
Bugün itibari ile ilk defa 35 ml su verdim şırınga ile. Işıklandırma işe yaramış görünüyor yapraklar dik şekilde çünkü. Nem ort 65 civarlarina bazen 90 ları buluyor bazen 50 lere dusebiliyor su bittigi icin ufak sürelerde nem dengesizliği olabiliyor.
Bitkilerin son görüntüleri;

Halen bir usta yardım etmedi ufak tefek sorularıma chatte ulaşıyorum ve forumda okuduklarım var. Solucan, Güvercin, yarasa, keciboynuzu ve calmag ile ilgili bir düzen olusturmam icin yardim bekliyorum iyi growlar
Kanka an serisi kullansan yardımcı olmak isterdim ama katı gübrelerden çok anlamıyorum :( hasadın bol olsun

12.04.23
Bitki 2 günde1 sulandı son ikinci sulamada 35mL sulama yaptım ve sonraki gün kurudu, 1 gün bekleyip sulama gününde 50mL su verdim ve sonraki gün parmağımı 3 3.5cm iceriye sokmama rağmen nem göremedim. Bugün toprak değişimi yaptım. Bitkim 14.gününde ve 5cm boyunda bana az büyüyor gibi geldi. 19L saksıda artık bitki ve aktarırken farkettim ki nerdeyse 17 18 cm bir kök vardı ve o kökün kenarlara uzanan parçaları. Bitki kökü uzamış ama bitki sadece 5cm olmuş. Yeni topraga alirken bardagi kesmek zorunda kaldım ve biraz kök de kesilmiş olabilir. Toprağa aldikdan sonra 100 mL etrafa çember şeklinde yayarak su verdim. Bitki dalı ince ve eğim oluştuğu için az bişey toprakla destekledim. Son görüntüler sırasıyla ekte. Iyi growlar...

convik

Doktor
12.04.23
Bitki 2 günde1 sulandı son ikinci sulamada 35mL sulama yaptım ve sonraki gün kurudu, 1 gün bekleyip sulama gününde 50mL su verdim ve sonraki gün parmağımı 3 3.5cm iceriye sokmama rağmen nem göremedim. Bugün toprak değişimi yaptım. Bitkim 14.gününde ve 5cm boyunda bana az büyüyor gibi geldi. 19L saksıda artık bitki ve aktarırken farkettim ki nerdeyse 17 18 cm bir kök vardı ve o kökün kenarlara uzanan parçaları. Bitki kökü uzamış ama bitki sadece 5cm olmuş. Yeni topraga alirken bardagi kesmek zorunda kaldım ve biraz kök de kesilmiş olabilir. Toprağa aldikdan sonra 100 mL etrafa çember şeklinde yayarak su verdim. Bitki dalı ince ve eğim oluştuğu için az bişey toprakla destekledim. Son görüntüler sırasıyla ekte. Iyi growlar...

ışıl ışıl her yer, her yer sanki pavyon,
bu seferki iyiymiş gardaşş bi dahakine az koy... :)

acemiceday

Müptezel
12.04.23

Kanka güzel gidiyor hafif duraksama eksikliklerden dolayı başlangıçta olsada.
Bu sefer harika olacak inanmalisin. Bitkiye şans vermek lazım inan biz kurcalamazsak ve gereğinden fazla su/gübre vermezsek herşey olması gerektiği gibi ilerliyor. Nem in yüksek olması bu evrede çok önemli dostum.

Kanka belki yaz aylarina tam girmeden bir Grow daha yapabilirim. Bilemiyorum yaz sicaklari ile tecrübem olmadı hic.
Elimde son kalan tohumları değerlendirmek istiyorum. Bir süre sonra muhafaza ederken sorun olmasın tohumlarda, kaygı duyuyorum sadece tohum değerli :D

Fotoğrafları güzel çekiyorsun. Resim çekerken o çember sekilinde olan şey nedir ?

Kanka güzel gidiyor hafif duraksama eksikliklerden dolayı başlangıçta olsada.
Bu sefer harika olacak inanmalisin. Bitkiye şans vermek lazım inan biz kurcalamazsak ve gereğinden fazla su/gübre vermezsek herşey olması gerektiği gibi ilerliyor. Nem in yüksek olması bu evrede çok önemli dostum.

Kanka belki yaz aylarina tam girmeden bir Grow daha yapabilirim. Bilemiyorum yaz sicaklari ile tecrübem olmadı hic.
Elimde son kalan tohumları değerlendirmek istiyorum. Bir süre sonra muhafaza ederken sorun olmasın tohumlarda, kaygı duyuyorum sadece tohum değerli :D

Fotoğrafları güzel çekiyorsun. Resim çekerken o çember sekilinde olan şey nedir ?
Kanka bozul bir dürbün vardı onun başlığı :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    **** ** ** ***** *** ***** **** ****** ** ** ** ********** ***** ***** ******** ********** ***** ****** **** ********** ****** ***** ******** *****
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ****** hahahaha**** ***** ******** **** hahahaha **** ****** ***** ***** ****** ******* *** ***** ****** ******* ****** ****** ********* ***
  • F Firstgrow0:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Night owl Night owl:
    ******** hahahaha ******** ******
  • Night owl Night owl:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    hahahaha****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** ******* ** ***** ******** hahahaha ******** hahahaha*
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ***** ******* ***** ***** ******** ********** hahahaha* ***** ******* ***** ***** ***** ********** ******* hahahaha ***** *** hahahaha****** ****** ********** ****** **** *** ********
  • D despotdes:
    ** ****** ******** ***** *** ***** *** hahahaha*** ***** ********* ********** ********* hahahaha ***** ***** ****** ***** *******
  • D despotdes:
    ********* * ****** hahahaha***** ****** ****** hahahaha****
  • D despotdes:
    ** ******* *** ****** ****** hahahaha hahahaha* ***** ******** ***** ****** ***** **********
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    hahahaha*** **** ********** ********** ******* ****** *******
  • D despotdes:
    ***** ******* hahahaha** ***** ** ******* *** ******* ********** ***** ******** **** hahahaha**** ***** ****** ********
  • D despotdes:
    ******* **** hahahaha** hahahaha ****** ********** **** hahahaha**
  • D despotdes:
  • 420x 420x:
  • D despotdes:
    ** * ******* ********* ********* **** hahahaha ***** ******* * ** **** ******* ****** ** ****
  • D despotdes:
    ** ***** **** ********** ***** ***** hahahaha***
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    D despotdes: ******* ******** ******** **** ******* *******