1x Bluedream Auto + 1x ??? Auto *74. Gün - Flush?

Ü

Üye silindi 19835

Guest
Hocam merhaba, öncelikle hayırlı olsun.. Kazasız belasız bol hasatlar dilerim, umarım her şey istediğin gibi olur.
Sistemini gerçekten çok beğendim, kaliteli bir kurulum olmuş. Ferah ferah, mutlu iki bitki yetiştireceksin.

Bahsettiğin grower Mr. Canucks’ı ben de takip ediyorum uzun zamandır. Mesela O, damlama sistemi kullanmıyor, onun gibi bir çok kişi damlama sistemini kullanmıyor. Toprak tercih eden hemen hemen herkes, bitkisinin boyuna ve tamamen kuruduğuna bakarak su ihtiyacını karşılıyor. Zaten bitkin 1 ayı doldurduğunda dikkat edersen o kullandığın AirPot’ların altından ufak ufak çıkmış kökleri görürsün. Saksını tamamen her bölgesinin ıslandığından emin olman gerekir. O damlama sistemi detaylı bir iş. Kaliteli yapmak istersen daha çok zaman harcaman ve dikkat etmen gerekir normal sulamaya nazaran.

Her neyse, bitkinin derdi gübreler midir, yoksa sulama stilin midir bilemiyorum.

Benim esas dikkatimi çeken önemli kısım şurası;

Bu fotoğrafta lst için kullandığın kablo, alttan gelen çiçek dallarının rahat hareket etmesine engel oluyor. Eğer bunları her gün kontrol etmezsen gelişimlerini ciddi anlamda etkilersin. Sen düzenlemeni yaparken bitkini rahatsız et. Ama düzenlemen bittiğinde her dalın rahat ettiğinden emin ol.

Bu sistemle çok güzel işler çıkartacağına eminim.
Allah’a emanet.

hauserka

Yeni üye
Hocam merhaba, öncelikle hayırlı olsun.. Kazasız belasız bol hasatlar dilerim, umarım her şey istediğin gibi olur.
Sistemini gerçekten çok beğendim, kaliteli bir kurulum olmuş. Ferah ferah, mutlu iki bitki yetiştireceksin.

Bahsettiğin grower Mr. Canucks’ı ben de takip ediyorum uzun zamandır. Mesela O, damlama sistemi kullanmıyor, onun gibi bir çok kişi damlama sistemini kullanmıyor. Toprak tercih eden hemen hemen herkes, bitkisinin boyuna ve tamamen kuruduğuna bakarak su ihtiyacını karşılıyor. Zaten bitkin 1 ayı doldurduğunda dikkat edersen o kullandığın AirPot’ların altından ufak ufak çıkmış kökleri görürsün. Saksını tamamen her bölgesinin ıslandığından emin olman gerekir. O damlama sistemi detaylı bir iş. Kaliteli yapmak istersen daha çok zaman harcaman ve dikkat etmen gerekir normal sulamaya nazaran.

Her neyse, bitkinin derdi gübreler midir, yoksa sulama stilin midir bilemiyorum.

Benim esas dikkatimi çeken önemli kısım şurası;

Bu fotoğrafta lst için kullandığın kablo, alttan gelen çiçek dallarının rahat hareket etmesine engel oluyor. Eğer bunları her gün kontrol etmezsen gelişimlerini ciddi anlamda etkilersin. Sen düzenlemeni yaparken bitkini rahatsız et. Ama düzenlemen bittiğinde her dalın rahat ettiğinden emin ol.

Bu sistemle çok güzel işler çıkartacağına eminim.
Allah’a emanet.

Kanka cok tesekkurler, dedigin sekilde dallari zorlamayacak hale getirdim. Bir de son sulamada revive da verdim bakalim hayirlisi artik

hauserka

Yeni üye
Selamlar beyler bi guncelleme yapayim dedim. 58. gune geldik, son problemlerden sonra sulamayi siklastirdim ve bir daha major bir problem yasamadim. Basta yeniden mi baslasam diye dusunurken suanki geldigi hal fena degil gibi gelmeye basladi. Toprak nem olceri de aldim onun da faydasini goruyorum. Buradan 100 gr hasat almayacagimin farkindayim ama ilk seferim oldugu icin tum sureci tamamlamak iyi olacak. Buradan sonrasi icin tahmin ve onerileriniz varsa gonderin gelsin. Muhtemelen gubre dozlariyla alakali yaprakta problem belirtileri var. Aslinda AN cizelgesine gore veriyorum ama bi goz atarsaniz iyi olur.

genel goruntu

blue dream
blue dream yaprak problemi detay

diger auto
diger auto yaprak detay

Kanka

Administrator
Yönetici
Kankam eline emeğine sağlık napıyosan bıtkıye bıtkının çok hoşuna gıdıyo aynen devam et yalnız algılayamadığım birşey var , kabinden bi aspiratör borusu gecıroy ve gidiyor , dışarıdakı havayı dışarıyamı atıyor ne onun maksatı kafamda iyi 1 saat kurdum durdum bi yeşillendır benı ya :D

Son düzenleme:

hauserka

Yeni üye
Kankam eline emeğine sağlık napıyosan bıtkıye bıtkının çok hoşuna gıdıyo aynen devam et yalnız algılayamadığım birşey var , kabinden bi aspiratör borusu gecıroy ve gidiyor , dışarıdakı havayı dışarıyamı atıyor ne onun maksatı kafamda iyi 1 saat kurdum durdum bi yeşillendır benı ya :D

:) Kankacim o boru disari hava atiyor. Uzun biraktim cunku karbon filtreyi tavana asamadim. Ciceklenme sonrasi asagida duran karbon filtreye bagladim onu.

MasterOf

Kıdemli Üye
Selamlar beyler bi guncelleme yapayim dedim. 58. gune geldik, son problemlerden sonra sulamayi siklastirdim ve bir daha major bir problem yasamadim. Basta yeniden mi baslasam diye dusunurken suanki geldigi hal fena degil gibi gelmeye basladi. Toprak nem olceri de aldim onun da faydasini goruyorum. Buradan 100 gr hasat almayacagimin farkindayim ama ilk seferim oldugu icin tum sureci tamamlamak iyi olacak. Buradan sonrasi icin tahmin ve onerileriniz varsa gonderin gelsin. Muhtemelen gubre dozlariyla alakali yaprakta problem belirtileri var. Aslinda AN cizelgesine gore veriyorum ama bi goz atarsaniz iyi olur.

genel goruntu

blue dream
blue dream yaprak problemi detay

diger auto
diger auto yaprak detay
Kanka ureticilerin verdigi cizelgeyi uygulayinca genelde fazla geliyo, heleki auto lar fotolada gore daha az besin ihtiyaci duyar o yuzden autolari daha az gubrelemek lazim.

Son düzenleme:

CubeHaze

Üye
Dostum bence bitkiye 3. Gününden itibaren gübre vermende sıkıntı olmuş olabilir. İlk 10-15 gün sade sulama yapıyorum ben. Gördüğüm takvimlerde de öyleydi genelde

hauserka

Yeni üye
74. Gun:

Artik sona yaklastik. Foto ekledim fakat kameraya baglanan bir mikroskobum olmadigi icin thricome detay paylasamiyorum. Gorunenlerin cogu seffaf gibi hala, bazilarini ici beyaz olmaya baslamis. Son sulamayi 4 gun once yapmistim toprak hala tam kurumadi, ama yarin sulanacak hale gelecektir. Sizce gubreli sulama devam mi etmeliyim 1 sefer daha yoksa flush'a baslamali miyim?

Bu arada bu doneminde nem makinasi kapandi ona ragmen 60 civarlarinda geziyor nem. O yuzden havalandirma direkt uzerine vuruyor kuflenme vs onune gecebilmek icin. Hatta miss flora nin nem dusurucu tabletinden aldim fakat o da etki etmiyor. Cok buyuk bi problem olur mu bu durum? Kurutma asamasinda isik kapaliyken nem iyice artiyor mu deneyimi olanlar bilgi verebilirse sevinirim. Nem dusurucu makinalar 2000 liralardan basliyor, alternatif cozum onerileri de guzel olur varsa

Blue dream;
https://ibb.co/x67m60m
https://ibb.co/p0gQLd1
https://ibb.co/8j3Xg65

Digeri;
https://ibb.co/LYJBBH2
https://ibb.co/GW5mXsj
https://ibb.co/nPrDpB7

C

Cibril

Guest
Kral tricomları göremiyoruz ama sanki iki haftası daha var gibi duruyor çok yeşil bitki, bence bu sulamanı da gübreli yap sonra flush atıp ,pekmezli su vermeye başla sadece, kehribar görünce al karanlığa...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********