1X Banana OG 1X Blue Dream Grow günlüğü (İlk deneyim)

Marlon Brando

Yeni üye
Evet sevgili arkadaşlar bir süredir devam eden araştırmalar ve sonunda bütçenin de denkleştirilmesiyle birlikte uzun zamandır aklımda olan grow işine sonunda başlayabildim.

Adettendir;

Kabin: 60x60x120
Karbon filtre: 190 m3 Growsan Karbon Filtre Turbine Eco Fan Set
Işık: 200W full spectrum cob led (elektrozoomdan alındı)
Vantilatör: Masaüstünde kullanılan küçük bir alet
Çıkış için fan: https://www.hepsiburada.com/bvn-bahcivan-bpk-10-aksiyel-kanal-ici-fan-100-m-h-p-HBCV00002JLDAX
Toprak: Light mix Plagron
nem makinesi: pet şişe ve ıslak havlu, şu ana kadar 70 ile 90 arasındaydı kabin içi nem
Tohum: sponsordan
Şu an için elimdeki gübreler: Biobiz bloom, cal mag, topmax, biobiz grow (Tavsiyeleriniz üzere eklemeler yapılacak.)

Evet gelelim bitkilere, şu an kafalarını topraktan çıkaralı aşağı yukarı 1 hafta olmuş durumda:

BlueDream 7.gün:

https://prnt.sc/MDcEft16t3oR

Yaprakların yanma sebebi, ışığı biraz fazla yaklaştırmadan kaynaklı oldu şimdi toparlıyor.

Banana OG:

Bu arkadaş kafasını bir gün geç çıkardı diğerine göre ve dıştaki büyük yaprakları diğeri gibi açılmadı nedense ama gelişiminde genel olarak bir sıkıntı yok gibi görünüyor, siz ne dersiniz?

Ve takribi 10.günden sonra gübreli sulamaya başlıyorum artık, elimdeki bu gübrelere ek olarak neler alınmalıdır?

Herkese teşekkürler.

Shepard

Müptezel
Hayırlı olsun sistemin tek bitki için gayet ideal boyda olmuş. Karbon filtreyi çiçeklenmeye girmeden takma. Hatta koku problemi yaşamazsan tek bitki için hiç kullanmana gerek kalmaz çıkış fanının debisini düşürmezsin. Sana önerim sulama yaparken suyu direkt bitkinin köküne verme. Yaprakların çapından başlayarak suyu dışarıya doğru dök ki köklerin suya uzansın ve gelişimini biraz daha artırsın. Kolay gelsin.

Shepard

Müptezel
Ayrıca bitkin belli bir boya geldikten sonra yüksekliğin 120 cm olduğu için topping atmanı öneririm. En kısası 40-45 cm i geçiyor çünkü bu bitkinin.

Marlon Brando

Yeni üye
Hayırlı olsun sistemin tek bitki için gayet ideal boyda olmuş. Karbon filtreyi çiçeklenmeye girmeden takma. Hatta koku problemi yaşamazsan tek bitki için hiç kullanmana gerek kalmaz çıkış fanının debisini düşürmezsin. Sana önerim sulama yaparken suyu direkt bitkinin köküne verme. Yaprakların çapından başlayarak suyu dışarıya doğru dök ki köklerin suya uzansın ve gelişimini biraz daha artırsın. Kolay gelsin.

Marlon Brando

Yeni üye
Arkadaşlar 29.gündeyiz.

Blue dream:

Banana OG:

Banana kafasını 1 gün geç çıkardığı için bi tık geride gibi. Birkaç gün içinde çiceklenmeye almayı düşünüyorum.

Burada @Xcd ve @Kanka gibi üstadların fikirleri önemli @Brother seni de etiketleyim, abiler saksılar 11lt.

Işık mesafesi 35-40 arası şu an da. Boyları biraz kısa gibi geldi, ışık mesafesini yükseltip birkaç gün daha vegte mi tutayım yoksa bloom'a mı geçeyim direkt?

Xcd

Astral
11 lt saksı için yeterince güzel bir cüsse o yüzden artık çiçeğe alabilirsin zaten 12-12 ye geçtiğinde strecth döneminde yüksek bir gelişim yaşayacaklar saksın ufak olduğu için daha fazla beklemenin bir anlamı yok gayet yeterli durumdalar

Arkadaşlar 29.gündeyiz.

Blue dream:

Banana OG:

Banana kafasını 1 gün geç çıkardığı için bi tık geride gibi. Birkaç gün içinde çiceklenmeye almayı düşünüyorum.

Burada @Xcd ve @Kanka gibi üstadların fikirleri önemli @Brother seni de etiketleyim, abiler saksılar 11lt.

Işık mesafesi 35-40 arası şu an da. Boyları biraz kısa gibi geldi, ışık mesafesini yükseltip birkaç gün daha vegte mi tutayım yoksa bloom'a mı geçeyim direkt?
Dimmeri kaçta tutuyorsun dostum

Marlon Brando

Yeni üye
Topraktan kafalarını çıkaralı 50 gün çiceklenmenin ise 2.haftasındayız sanırım

BlueDream

https://ibb.co/pX8T13M

Banana OG

bluedream ph dengesizliği veya gübre fazlalığından dolayı bayağı bir yandı. Muhtemelen sirkeyi fazla kaçırdım, şimdi normal suluyorum birkaç gün daha izlicem devam ederse flush atmayı düşünüyorum.

@Xcd Nasıl gidiyoruz hocam?

Marlon Brando

Yeni üye
Evet 65.günden bir güncelleme yapalım.

Çiceklenmenin 30 veya 35.günündeyiz tam emin değilim.

BlueDream:

Banana OG:

Maalesef bu arkadaş acemiliğimin kurbanı oldu, fanı direkt üstüne tuttuğum için biraz geriden geliyor. Sonradan değiştirip aklıma dank etti fanının yönünü değiştirdim şimdi biraz toparlıyor gibi. Umarım yetişir diğerine.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • C Cetegrian:
    C Cetegrian: ********** ******