150x120x200 Kabin için Karbon Filtre Set ve Giriş Fanı önerilerini Ustalarımdan bekliyorum (alınan malzemeler ve eksikler)

Onlyfeel

Yeni üye
Merhaba Tohumsuz Ailesi ;
Yaklaşık 15 gün sonra aliexpress den sipariş verdiğim BESTVA BP4000W ledim geldikten sonra 6x auto başlayacağım,
Gen olarak LSD AUTO düşünüyorum ( thc ve hasat oranı yüksek indica auto gen önerilerinize açığım )
Daha önce 1 kere femin yaptım, auto ve coco olarak ilk deneyimim olacak ustalarımdan yardımlarını şimdiden bekliyorum,
Aldığım malzemeler;
BESTVA BP4000W 405 watt led
Harvest master 150x120x200 kabin
Canna coco natural
11 LT bez saksı ( alırken auto olduğu için tereddütte kaldım 15 lt alsam daha mı iyi olurdu? )
Perlit
Mekanik zaman saati
ısı nem ölçer probu
60x mikroskop
İnce uçlu budama makası
One mist fresh koku giderici
Su sızdırma tablaları
ExHale Hanger co2 Torbası
Scrog filesi
Sera bug yellow sticky traps

BESİN OLARAK;
Advenced Nutrients Connoisseur Coco Grow A-B ph perfect
Advenced Nutrients Connoisseur Coco Bloom A-B ph perfect
Advenced Nutrients B-52
Advenced Nutrients Nirvana
Advenced Nutrients Rhino Skin
Advenced Nutrients Sensi Cal Mag Xtra
Advenced Nutrients Overdrive
Advenced Nutrients Bud Ignıtor
Advenced Nutrients Revive
Advenced Nutrients Bud Candy
Advenced Nutrients Sensizym
Advenced Nutrients Big Bud Coco
Advenced Nutrients Tarantula
Advenced Nutrients Voodoo Juice

EKSİK OLAN BESİN VARMI ?

AKLIMDAKİ EKSİK MALZEMELER;

1. Karbon filtre fan set
2. Giriş Fanı
3. Ph metre
4. Vantilatörler
5. Nem makinası
6. Ph up-down

Şu ana kadar bu saydıklarım ve ufak tefek birkaç parça dahil 22.5k tuttu bu gübrelerin pahalılığı biraz belimi büktü Bu eksikler dışında önerileri ve cevapları ustalarımdan bekliyorum Led ışığım geldikten sonra bu konunun altında günlük olarak devam edeceğim Gen ve eksikler için Kalan bütçem 8.5k şimdiden yardımcı olan bütün usta kankalara ve herkese teşekkürler...

Son düzenleme:

Kanka

Administrator
Yönetici
ışığını kim önerdi söyle forumdan banlıyım :D bu sete şu ışık mı yani , o ışıkla İYİ bir bitki büyüten kımseye rastlamadım

higthead

Jolly Green
Dostum co2 torbnasına bosuna para verme olmaz. Gırıs cıkıs fanları sureklı acıkken ve co2 ppm olcerın olmadan ıstenılen co2 yı veremezssın bosuna maddını harcama torbaya. Ve o ısık 6 bıtkıyı 450w yetmez dostum. Koku gıderıcı yazmıssın onada paranı harcama hıc bır ıse yaramaz dostum=))) revive gubresıne bosuna para verme. Sen guzel koklendır guzel buyut stres vs yasamaz.

Çıkış setın
quıte ultra sesız model drkarbondan sasma bu ısın ehlıdır. 6 bıtkı guzel agır koku demek

yada

aynı m3 ve m3h ler

normal serı

Giriş ise

Ph metren

Vantı
bosuna pahalı vantılerden alma cırt kelepce ıle bıunu kabın demırıne tuturursun.

Nem mak.

Üstten dolum ve lt sı yuksek 2 gune 1 doldurursun

Ph up down

Ph down elma sırkesı ıle ph up ıse marketlerde satılan bıldıgımız toz karbonat ıle. up down almak ile maddini harcama.

Son düzenleme:

Onlyfeel

Yeni üye
ışığını kim önerdi söyle forumdan banlıyım :D bu sete şu ışık mı yani , o ışıkla İYİ bir bitki büyüten kımseye rastlamadım
vallahi bütün moralim bozuldu :(
bu ışığın 105 watt bestva 1000 modeli tr de 6.5k benim aldığım modelin tr de satışı yok ben bu modelini vergi kargo dahil 8.5k ya sipariş ettim. birkaç yerde mars hydro ts3000 ile karşılaştırmalarına baktım değerleri birbirine çok yakın görünce ve watt olarak birbirine yakın olunca sipariş verdim ama pişman oldum şuan peki bu ışığın yanına düşük maliyetli takviye ışık önerebilirmisin rica etsem ustam...

Onlyfeel

Yeni üye
Dostum co2 torbnasına bosuna para verme olmaz. Gırıs cıkıs fanları sureklı acıkken ve co2 ppm olcerın olmadan ıstenılen co2 yı veremezssın bosuna maddını harcama torbaya. Ve o ısık 6 bıtkıyı 450w yetmez dostum. Koku gıderıcı yazmıssın onada paranı harcama hıc bır ıse yaramaz dostum=))) revive gubresıne bosuna para verme. Sen guzel koklendır guzel buyut stres vs yasamaz.

Çıkış setın
quıte ultra sesız model drkarbondan sasma bu ısın ehlıdır. 6 bıtkı guzel agır koku demek

yada

aynı m3 ve m3h ler

normal serı

Giriş ise

Ph metren

Vantı
bosuna pahalı vantılerden alma cırt kelepce ıle bıunu kabın demırıne tuturursun.

Nem mak.

Üstten dolum ve lt sı yuksek 2 gune 1 doldurursun

Ph up down

Ph down elma sırkesı ıle ph up ıse marketlerde satılan bıldıgımız toz karbonat ıle. up down almak ile maddini harcama.
yorumların ve önerilerin için çok teşekkür ederim birkaç sorum daha olacak auto için 11lt saksı yeterli mi yoksa 15lt daha iyi mi olur? Daha önce coco ve auto yapmadım hergün sulama yapmam gerektiğini biliyorum ilgilenecek vaktim var problem değil merak ettiğim gübre çizelgesine sitelerinde yazan şekilde mi ilerlemeliyim? hergün gübreli sulamamı yapmalıyım? Piranha sonradan aklıma geldi alsam bukadar gübrenin üstüne faydalı olur mu? Auto için topping ve saksı değişimi önerirmisin? Seninde bu ledin yanına uygun maliyetli takviye led önerin varmı? cevaplar için şimdiden teşekkür ederim ustam

higthead

Jolly Green
Dostum coco ince ayrıntısına kadar pek bilgim yok yüzeysel bilgi sahibiyim. Vodoo varsa sorun yok. 240w qb ekliyebilirsin. Napıyorsan yap bir an önce 3 dcemirbaşın olan alan(kabin) - havalandırma - ısık acılen al dovız kurları yukselıste hala zamlar gelır 2-3 gune

Son düzenleme:

Onlyfeel

Yeni üye
Dostum coco ince ayrıntısına kadar pek bilgim yok yüzeysel bilgi sahibiyim. Vodoo varsa sorun yok. 240w qb ekliyebilirsin. Napıyorsan yap bir an önce 3 dcemirbaşın olan alan(kabin) - havalandırma - ısık acılen al dovız kurları yukselıste hala zamlar gelır 2-3 gune
ışık kabin ve havalandırmayı aldım sadece bunlar kaldı;
1. Karbon filtre fan set
2. Giriş Fanı
3. Ph metre
4. Vantilatörler
5. Nem makinası
bunlardada senin önerilerine göre ilerleyeceğim yanlız kalan bütcem 9-10 bin civarı 240 w qb yide alırsam kalan malzemelere bütçem yetmiyor aslında amazon ve aliexpress de bu ışık için yüzlerce kullanıcı yorumu var neredeyse yarısını okudum ve hiç kötü yoruma denk gelmedim bu ışıkla 5 bitki bakanların yorumları vs. tabi bu işin ustaları sizlersiniz rica etsem ışığı bi incelermisin? önerebileceğin daha uygun fiyatlı bir karbon filtre set ve takviye led varmı en azında bir süre idere edecek? 11 Lt saksı yeterli olurmu auto için?

Onlyfeel

Yeni üye
@Kanka önerini dikkate aldım ve bestva siparişimi iptal ettim sana bir sorum olacak yardımcı olursan çok sevinirim;

googleled/project/fc6500-bitki-yetistirme-lambasi/
katlanabilir gövde
16 BİN TL ye geliyor toplam Samsung LM301/ B osram çip 730 watt

https://www.vivaled.net/urun/1200w-samsung-spider-quantum-board
11- 13 BİN TL civarında geliyor toplam 2570 adet samsung Lm301h çip 1200 watt
4 adet fan soğutma
fanların çok sesli çalıştığına dair bazı yorumlar okudum

150x150 kabinde 6 x auto için hangi ledi önerirsiniz @higthead kankalar yardımlarınız için teşekkürler...

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
Dostum ısık ve havalandırmayı aldım yazmıssın havalandırmayla ısık sormussun anlamadım=) eksıklerın neler sımdı dostum.

Onlyfeel

Yeni üye
Dostum ısık ve havalandırmayı aldım yazmıssın havalandırmayla ısık sormussun anlamadım=) eksıklerın neler sımdı dostum.
ışık bestva almıştım iade ettim @Kanka nın yorumuna dayanarak karbon filtre ve havalandırma ve fanı senin önerinle

680m3 Dr.Karbon Filtre Vortice QUITE Fan Set 150mm

olarak aldım şu anda tek eksik ışık onuda mars hydro düşünüyorum fc-8000 yada fc-6500 veya
https://www.vivaled.net/urun/1200w-samsung-spider-quantum-board vivaled yada senin önerebileceğin 20k ya kadar farklı bir ışık varmıdır?

higthead

Jolly Green
sectıgın 3 urunden

1.fc8000 co2 olmadan kullanılmaz ancak dım ederek kullanabılırsın oda fc6500e denk gelır.
2. fc 6500 alanın ıcın ıdeal ama lm 301b ledlerı kullanıyor.
3.1200w olan yıne alanına cok fazla ısık

Ben senın yerınde olsam her 2 bıtkı uzerıne 1 adet 240w qb yaparım. 150x150 alan ıcın 3 adet 240w qb yeterlı gelır.

Sezar23

Yeni üye
sectıgın 3 urunden

1.fc8000 co2 olmadan kullanılmaz ancak dım ederek kullanabılırsın oda fc6500e denk gelır.
2. fc 6500 alanın ıcın ıdeal ama lm 301b ledlerı kullanıyor.
3.1200w olan yıne alanına cok fazla ısık

Ben senın yerınde olsam her 2 bıtkı uzerıne 1 adet 240w qb yaparım. 150x150 alan ıcın 3 adet 240w qb yeterlı gelır.
Bende aynı alana vivaled 700w düşünüyorum fiyatı çok makul geldi performansı bilen varmıdır?

Grow Muhabbetleri
Help Users
    2 2008Grower: hahahahahahahaha