12.hafta genel ciceklenme 3 hafta guncel durum

Selam dostlar
Sicaklik 28
Nem 65
Mesafe 40
Kizimi soyle unutanlar icin soyle anlatiyim.
İlk glowum corbaci tohumu stiva galiba buradaki arkadaslar oyle dedi
1200 w led ile buyutuyorum mesafe yuzunden sikinti cektim kisa kalmasinin sebebi bundandir gubre olarak biobizz glow-calmag-topmax-bloom sablona gore veriyorum ayriyeten alovera gubresi haftada bir bardak ve muz kabugu suyu veriyorum bos suyua bir bardak haftada 2 kez
Size sorularim
Sizce budama yapmam gerekmi yapacaksam eger hangi yapraklari kesmeliyim
Bir de bir sikintisi varmi sunuda yap diyeceginiz oneriler
Herkeze bol hasatlar
@OttoMan47 @TC Nargile @Püskütvarmı

Son düzenleme:

Yeezus

Üye
Taglediğin üstadlar detaylı aydınlatacaktır seni ama bitkinde bence gübre fazlalığından mütevellit veya ışık tam kestiremiyorum ama ciddi bir problem var. Biobizz şablonunu tam olarak uygulamak doğru değil 3/2 şeklinde uygulamak daha doğru. Verdiğin suyun ph oranını ayarlıyor musun? Bir de Çiçeklenme döneminde bu sıcaklık ve nem oranı hayli fazla, sıcaklığın max 25 nemin ise 45 olması gerekiyor. Düzelir umarım iyi growlar dostum.

AcemiBoy

Yeni üye
Taglediğin üstadlar detaylı aydınlatacaktır seni ama bitkinde bence gübre fazlalığından mütevellit veya ışık tam kestiremiyorum ama ciddi bir problem var. Biobizz şablonunu tam olarak uygulamak doğru değil 3/2 şeklinde uygulamak daha doğru. Verdiğin suyun ph oranını ayarlıyor musun? Bir de Çiçeklenme döneminde bu sıcaklık ve nem oranı hayli fazla, sıcaklığın max 25 nemin ise 45 olması gerekiyor. Düzelir umarım iyi growlar dostum.
Tavsiye edilen oranın 3/2 'sini kastediyorsun değil mi ?

Dostum kucuk wc buyutuyorum sicaklik ve nemle oynuyamiyoeum gubre konusundada onerini dikkate alirim hemen hemen gecen haftanin aynisi bitkim sadece cicekleri bu hafta gozuktu ustadlar @TC Nargile @OttoMan47 @Püskütvarmı gecen haftaki actigim konuda bir iskintisi yok dediler tek sikintim bitkkiye dair mesafeyi ayarlayamadigim.icin bodur kalmasidir ustadlarin yorumunu bekliyicem yinede ama yorumlarin icin cok saol

Dostum gordugin sikintilari yazarmisin detayli bir sekilde

Sıcaklığın fazla, hava sirkülasyonunun yetersiz olduğu ortamlarda mantar riski artar. Fotoğrafta dokusunu tam kestiremiyorum ancak o yapraklardaki küçük beyaz beneklerin tozlu bir yapısı varsa ilk olarak çözmen gereken bir mantar sorunun var kankacım. mantar ilacı veya doğal gideceksen tarçın ve karbonat uygulamak işini çözer. şişeli gübre kullanmaya başlamışsın bu nedenle başladığın yöntemle devam etmeni öneririm, şişeli gübrelerin içeriği kendi başına bitkinin ihtiyacını karşılamak üzere formüle edilir, doğru kullanıldığında muz gübresi vesaire gibi ev yapımı gübrelere ihtiyaç duymaman gerekir. aynı durum tam tersi için de geçerli, ev yapımı gübreyle başlandıysa şişeli gübre kullanılmamalı. Ara yapraklardaki sararmalar farklı farklı sorunların sonucu olabilir. Örneğin arka plandaki sarı noktalamalı bozukluklar az önce bahsettiğim mantar sorununun ilerlemiş bir versiyonuyken önlerdeki toplu sararmalar ve kurumuş yapraklar beslenmeden kaynaklı olabilir. Besleme yöntemine bakarak muhtemelen fosforu ve potasyumu biraz fazla kaçırıyor olabilirsin. Bunun haricinde suyun phını biraz daha stabil tutman gerekiyor olabilir, bu bitkinin besinlerden daha iyi yararlanmasını sağlar. Budama konusuna gelince, ki şu an photo bitki için konuşuyorum, budamada herkesin tavrı farklı olsa da özellikle yeni başlayanlar için budamayı çiçeğin ilk 3 haftasından sonraya bırakmamak gerekir. Bitki çiçeğin ilk 3 haftasında gelişime halen devam ettiği için budamayı azar azar yaparak bitkiyi aşırı stresten korursun. Ancak şu an bitkin yaşadığı sıkıntılarla yeterince stres altında olduğundan ben budama yaparak daha da strese sokmamanı öneririm kankacım. Bitkinin problemleri ortalama 1 hafta içinde çözülür, sonrasında dilersen budama yapabileceğin 2 haftan daha olur ancak yapmasan bile olur. kızlara acil şifalar, dumanın bol olsun.
Oncelikler bana vakit ayirip budenli detayci yazdigin icin cok saolasin kanka acitigim konulara ilk defa yaziyirsun varolasin ben genelde hafta hafta konu acip gerekli bilgileri verip bolgi aliyorum beni yonlendiren ustadlarim @OttoMan47 @TC Nargile tavsiyelerriyle bugune geldik gecen 4 hafta once bana mantar supesinden bahsettiler ve bir karisim uygulamammi iatedirler tarcin karbonat ve sivi sabun yuzey ve yapraklara puskurtmem konusunda onu uyguluyorum tavsiylerini dikkatte alicam

püskütvarmı

Ordinaryüs
Mantar , bir tık azot fazlalığı , nem azlığı , böcek yeniği . Bunları çöz kanka. Gubreni iki sulama boş geç . Böcek ilacını neemAzal diye bir ilaç var ondan alabilirsin 1 litreye 5 ml koyarak. Mantar için @IcBlue dediğini yapabilirsin . Nem makinen nedir ?

Mantar , bir tık azot fazlalığı , nem azlığı , böcek yeniği . Bunları çöz kanka. Gubreni iki sulama boş geç . Böcek ilacını neemAzal diye bir ilaç var ondan alabilirsin 1 litreye 5 ml koyarak. Mantar için @IcBlue dediğini yapabilirsin . Nem makinen nedir ?
Odanin nemi iyidir diye qcmiyorum hep 60 65 bandlarinda oludgu icin kac yapmam gerek birde tarcinli karbonat sivi sabunlu karisim veriyorum bocek ve mantara iyi gelmiyormu

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Kanka Chat bot:
  • L lityum:
    ** hahahaha* ****** hahahaha
  • L lityum:
  • Houp53 Houp53:
    ******** ******* ********** ***** ******** ***** **** **** ** ** ***** ***** ***** **** ****** ******* ***** ********** ********* ****** ******** ****** ********** ** ******** ******** ******** ***** ********* hahahaha ***** ********** **** ***** ******** *******
  • L lityum:
    ***** **** hahahaha*
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ******** ***** ********** ******** ***** ****** ****** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    ***** **** hahahaha********* ******
  • H happyworld:
    hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * ***** ** hahahaha* ****** ** ******** **** *** ******** ****** ** ******* ********* **
    H happyworld: hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * *****...