10x50w fullspectrum sistem

mr.peops

Üye
Arkadaşalar ışık sistemini kurdum yaklaşık 2 gün oldu 

Led bu :  https://tr.aliexpress.com/item/Hydroponice-AC-220V-20w-30w-50w-led-grow-chip-full-spectrum-380nm-840nm-for-indoor-plant/32720760568.html?spm=a2g10.search0104.3.23.5cf8694d9xnblf&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10065_10068_10890_319_10546_317_10548_10696_10084_453_454_10083_10618_10304_10307_10820_537_536_10902_10843_10059_10884_10887_321_322_10103,searchweb201603_54,ppcSwitch_0&algo_expid=fd043a40-02f1-4325-a71f-cc7f7f21c2e0-3&algo_pvid=fd043a40-02f1-4325-a71f-cc7f7f21c2e0

Sistemde bu:

https://imgur.com/gallery/HZoJ0tJ

Fakat aklımda bikaç soru var 

1-) topraklama yapmadım yapıcam ama topraklamayı bu sistemde nereye bağlamalıyım ?

2-)el yapımı reflektör ve mercek yapmayı planlıyorum ucuza bulamıyorum çünkü sizce alternatif nasıl bi mercek olmalı kaç derecelik mercek gerekir ?

Yeni ışık sistemin hayırlı olsun öncelikle eline emeğine sağlık bu arda başta verdiğin linkte problem var düzelt istersen, topraklama ile ilgili bir fikrim yok ama reflektörden kastın ahşap yüzeyin ön yüzü ise kabini kapladığın şeylerden kaplayabilirsin en kötüsü folyo ile mümkün olduğunca düz şekilde ama led panelin etrafını ince hafif bir şey ile hemen hemen kabin boyutuna getirirsen üstteki ihtiyacın olmayan alana düşecek ışıkta ileri aşağı doğru yansır ışık bitki mesafesinin ideal olduğuna emin ol ledler çok güçlü olmadığı sürece bitkiye yakın dururlar, iyi forumlar.

mr.peops

Üye
Cvp: 10x50w fullspectrum sistem

EvdekiMizah' Alıntı:
Yeni ışık sistemin hayırlı olsun öncelikle eline emeğine sağlık bu arda başta verdiğin linkte problem var düzelt istersen, topraklama ile ilgili bir fikrim yok ama reflektörden kastın ahşap yüzeyin ön yüzü ise kabini kapladığın şeylerden kaplayabilirsin en kötüsü folyo ile mümkün olduğunca düz şekilde ama led panelin etrafını ince hafif bir şey ile hemen hemen kabin boyutuna getirirsen üstteki ihtiyacın olmayan alana düşecek ışıkta ileri aşağı doğru yansır ışık bitki mesafesinin ideal olduğuna emin ol ledler çok güçlü olmadığı sürece bitkiye yakın dururlar, iyi forumlar.

dostum cidden bu foruma çok emek veriyosun takdir ettim ayrıca yardımın için teşekkür ederim zaten bu resimleri çektikten sonra dediğin gibi yaptım ledleri daha aşağı indiricem ısıyı stabil tutmak içinde ışıkların olduğu paneli genişlettim panel , kabin ve soğutma sistemi arasında bariyer görevi görüyor gitgide güzelleşiyor kabin ilk growumu bitirdiğimde tahminimce 2.ye geçtiğimde eksiklerim kalmaz bu arada bu forum sayesinde baya kendimi geliştiriyorum yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim . 

mercekten kastımda  cam kapaklardan bahsediyorum ışığın 180 derece saçılmasını sağlayan yarım elips şeklinde onuda pratik bi çözüm bulucam eminim. buradan da paylaşırım diğer arkadaşlarda faydalansınlar ben bir çok konudan nasıl faydalandıysam :)

Ne demek rica ederim aynı şekilde sen gibi güzel kişilerde foruma çok katkıda bulunuyor ben teknik olarak sizde içerik olarak öyle düşünün aynıyız aynı şeyi arzuluyoruz daha temiz daha kaliteli bir platform  mercek için hazır mercek kullanmanı öneririm cob led lensi cob lensi diye aratabilirsin ben mesela bir site buldum atayım çinden ucuza da alabilirsin başarılarının devamını dileriz, iyi forumlar.

Led Lensi (Mercek)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • içiciadam içiciadam:
    ****** *** ***** hahahaha** ***** ****** ********* ******* **** *** ******* ** ******** *** ***** ******* ******* ***** *** ** **** hahahaha ****** **
  • içiciadam içiciadam:
    ** *** ** **
    +1
  • 420x 420x:
    **
  • R RainGrow:
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ** *** **
    +1
  • T thescq:
    hahahaha*** ****** ** ******** **** hahahaha* ******** ****** ******* **** ****** ******* ***** ***** **********
  • içiciadam içiciadam:
    ******** *** hahahaha ******** ***** hahahaha** ******* ****** ***** **
    +2
  • R RainGrow:
    ********** ****** ***** **** ****** ******* ***** **** ***** * * ********* **** ******** ** ***** **** ******* ** ****** *** ***** hahahaha** ***** ****** ********* ******* **** *** ******* ** ******** *** ***** ******* ******* ***** *** **
  • T thescq:
    ********** ***** ********** ********* ***** hahahaha ***** ****** ********* **** **
  • R RainGrow:
    **** ********* ****** ******** *** ***** ** ******** *** hahahaha ******** ***** hahahaha** ******* ****** ***** **
    +1
  • T thescq:
    ******* *** hahahaha* ** **** hahahahahahahaha
  • T thescq:
    *** ****** ******* ******* ******** **** *** ******** hahahaha****
  • G ganjasevdalısı:
  • G ganjasevdalısı:
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
    ***** **** **** ***** ******* hahahaha
    *** ********* ******** ******** ***** hahahaha**