1020watt quantum board elektrik faturası

Jesus78

Üye
1020watt quantum board (

4. Nesil Horticulture LS EVO 1020W)​

Elektrige ne kadar yansır kankalar

saatte 1 kw desen, auto olduğunu farzedelim günde 20 saat ayda 600 kw yapıyor. şehrindeki elektrik satış fiyatı ile çarparsan ortalama bir şey çıkar.

yani 1000w lambayla en kötü 3-4 bitki yaparsın. karbon filtre, nem makinesi ıvır zıvır dediğin rakamları bulabilir.

10-14 bitkinin kaplayacağı alana o ışık nasıl denk gelir bilemedim. uzmanı değilim de metrekare hesabı olarak tutmuyor gibi.

Hiç araştırmadan bilmeden yorum yapmak iyi değildir arkadaşlar...
forumun amacı insanların bilgilerini paylaşarak çoğaltması ve kendini geliştirmesi ya zaten dostum, hayat dersinden ziyade konuyla ilgili bilgin varsa ve onu yazarsan daha mantıklı olur. yanlışı olan düzeltir, bilgisi olan geliştirir.

forumun amacı insanların bilgilerini paylaşarak çoğaltması ve kendini geliştirmesi ya zaten dostum, hayat dersinden ziyade konuyla ilgili bilgin varsa ve onu yazarsan daha mantıklı olur. yanlışı olan düzeltir, bilgisi olan geliştirir.
kanka okuyarak ta öğrenebilirsin ve kendini geliştirebilirsin, kesin bildiğin ve teyitlediğimiz şeylere yorum yapmalıyız, yanlış yönlendirme de insanlar hata yapar veya yanlış öğrenirler.. hayat dersi ne haddimize ben de çok bildiğimden değil bu şekilde iletişimde hareket etmeyi sağlıklı çözüm olarak buluyorum. Ve genellemeli bir yorum yaptım. Kimseyi etiketlemedim ve nötrlemedim..
kw değerlerinin saatlik kullanımı, kullandığınız saate göre değişkenlik gösterir. 22.00-06.00 saatlerinde en düşük kw. 06:00-17:00 ortalama kw, 17:00-22:00 saatleri arasında kullandığınız elektrikte ise en yüksek kw değerlerini kullanırız. Bahsedilen Samsung quantum board ile de rahatlıkla 10, zorlasan 15-20 bitkiye kadar bile bakabilirsin ( ytd ). Elektrik faturası konusu ise, yanlış hatırlamıyorsam ya 240 ya da 300kw değerleri üzerinde ( 2sinden birisi ) yüksek kw değerleri çarpanlarına bağlı kalıyorsunuz. Elektrik şayet 17-22 arasında fön makinası, çamasır makinası vb elektrik yükü yüksek olan ürünleri de aynı zamanda kullanıp kabindeki her şeyi de aktif edeceğin için, tahminim 3000tlye yakın fatura görebilirsin ( yetiştirme sistemi total 2000'e yakın gelecektir )... 3 aydır takiple beraber görüyorum, aynı kw değerlerini yakalamama rağmen, her ay 150 ve 200 tl aralığında artış görüyorum.. 2 ay önce sorsan net 2000 denebilirdi ama her geçen gün her şeyi fiyatı maalesef artıyor..

dostum burası bilgi alışveriş platformu ansiklopedi değil. bak ne güzel yazmışsın, öğrenmiş olduk. ben adama aylık ortalama tüketeceği kw yı söyledim, hangi dereceden ne olarak sınıflandırılıyor adamın elektrik tüketimi ben nereden bilebilirim? derdin bilgi vermekse gir yaz istediğini de, konuya böyle yamuk girişler hoş değil.

dostum burası bilgi alışveriş platformu ansiklopedi değil. bak ne güzel yazmışsın, öğrenmiş olduk. ben adama aylık ortalama tüketeceği kw yı söyledim, hangi dereceden ne olarak sınıflandırılıyor adamın elektrik tüketimi ben nereden bilebilirim? derdin bilgi vermekse gir yaz istediğini de, konuya böyle yamuk girişler hoş değil.
Ben hiçte yamuk girmedim dostum, ben gayet normal yazdım, sen yamuk girdin. Sen cevaben de bana '' neyin yanlış olduğunu düşünüyorsun arkadaşım? '' diyebilirsin. kendin dik geliyorsun. İletişimdeki seçtiğin cümleler sana ait dostum :) bir şeyler öğrendiysen ne mutlu bana ama birisi sana hiç araştırmadan bilmeden yorum yapmayalım arkadaşlar diyorsa, neyin yanlış bulduğunu sorarsın. Hayat dersi verecek bir ileti sağlamadım :) iyi günler kal sağlıcakla

Ben hiçte yamuk girmedim dostum, ben gayet normal yazdım, sen yamuk girdin. Sen cevaben de bana '' neyin yanlış olduğunu düşünüyorsun arkadaşım? '' diyebilirsin. kendin dik geliyorsun. İletişimdeki seçtiğin cümleler sana ait dostum :) bir şeyler öğrendiysen ne mutlu bana ama birisi sana hiç araştırmadan bilmeden yorum yapmayalım arkadaşlar diyorsa, neyin yanlış bulduğunu sorarsın. Hayat dersi verecek bir ileti sağlamadım :) iyi günler kal sağlıcakla
senden önce 5 kişi cevap yazmış, girip ortaya "bilip bilmeden konuşmayın" vari bir cümle yazarsan bu yamuk bir giriştir. girersin o elektriğin sınıf ve kullanımına bağlı değişiyor arkadaşlar dersin biz de bilgilenmiş oluruz. ki öncesinde de senin yaptığın ayrıntılı açıklamaya tezat bir bilgi paylaşılmamış. sen sadece detaylandırmışsın tecrübe sahibi olduğun için. dönüp bir daha okursan kimsenin bilmeden yaptığı bir yorum yok aslında, sen gereksiz atarlı girdin konuya. yaptığın hatayı güzellemedeki iletişim yeteneğini hatanı kabul edebilmede de gösterebilmen dileğiyle, sen de sağlıcakla kal.

senden önce 5 kişi cevap yazmış, girip ortaya "bilip bilmeden konuşmayın" vari bir cümle yazarsan bu yamuk bir giriştir. girersin o elektriğin sınıf ve kullanımına bağlı değişiyor arkadaşlar dersin biz de bilgilenmiş oluruz. ki öncesinde de senin yaptığın ayrıntılı açıklamaya tezat bir bilgi paylaşılmamış. sen sadece detaylandırmışsın tecrübe sahibi olduğun için. dönüp bir daha okursan kimsenin bilmeden yaptığı bir yorum yok aslında, sen gereksiz atarlı girdin konuya. yaptığın hatayı güzellemedeki iletişim yeteneğini hatanı kabul edebilmede de gösterebilmen dileğiyle, sen de sağlıcakla kal.
Bu cümle tanımlamaları senin karakteristik özelliklerinle bağlantılı dostum. Benim gayet dostane şekilde ilettiğim '' Hiç araştırmadan bilmeden yorum yapmak iyi değildir arkadaşlar...'' cümlesini, '' bilip bilmeden konuşmayın '' olarak, iğneleyici-megaloman şekilde algılıyorsun. Algılarsan algıla ama bu senin seçimin :D Kolay bir şey kanka. Gözlerinle bak, yazılanı oku. Çarpıtma cümleleri. Kafanda paranoya oluşturma. Söylediğimi belirttiğim cümleye ''Hayat dersi veriyorsun'' diyorsun, farkındaysan sen bana nasıl iletişim kurmam gerektiği hakkında hayat dersi veriyorsun :) Tecrübe falan yok daha dün gece öğrendim fatura geldi, yaz google'a çıkar. Bahsettiğin 5 kişide, söylediğim şeyi bilmiyorsa, konuya yorum yapmamalı, bu kadar basit. Bilen yapar öğrenirsin... Bilmediğin bir şey gördüğünde de, teşekkür ederim öğrenmiş oldum, yanlış bilgilendirdim sizleri kbakmayın dersin, geçersin. Hala hak hukuk arıyorsun. Elektrik değerlerine bu kadar hakim olduğunu yorumlarda yansıtıp, söylediklerimi bilmiyorsan, araştırma methodunu-şeklini değiştirmeni tavsiye ederim. Kendinde söylüyorsun gerektiği kadar araştırmamışsın ve bildiğin bir konu değil, dolayısıyla yorum yapmak iyi değildir arkadaşım. Niye hala savaşıyorsun. Nesi kötü bu cümlenin? Nesi yanlış? Kendini geliştirmek isteyen insanın iletişim şekli bu olmaz. Bilgi satılan bir şeydir ve sen burada özgürce alıyorsun dolayısıyla değerini bilmelisin. Bu adam 3 bitki ekse bu sisteme ve elektrik verimi istediği gibi olmazsa ne olacak ? Verdiğin fiyatta yanlış, bilgi de yanlış, ben de bunu iletiyorum. Okuduğunu anla lütfen. İletişim de kendini geliştirebilecek şekilde ileti sağlamanı temenni ederim. Görüşmek üzere.

yani tabii, paragraflarca yazarak hiç bir şey anlatmamak da bir seçenek. ben senin aksine yormadan az ve öz yazarak anlatıcam tekrar. "sadece ışık 1200 tl civarında yakar" yazıyor kw hesabı ile. sen evdeki dolaptan televizyona her şeyi katarak ayrıntılı bir plan çıkarıyorsun. yani ortada yanlış ve bilmeden yazılan bir bilgi yok. sen önce forumun ne olduğunu algılamalısın, burası insanların bilgi alış verişi yaptığı bir platform. sen hala wikipedia muamelesi yapıyorsun da o şekilde işlemiyor dostum. girersin yanlış gördüğün cümleyi alıntılayıp düzeltir tavsiye verirsin. üzerinde 5 tane yorum yapmış adam varken ortaya laf söyleyip çıkıp gitmen etik ve saygılı bir davranış değil. iyi niyetli olsan o cümlenin arkasından en azından doğrusunu yazardın. sen tecrübeni paylaşmak için benim sana negatif bir çıkış yapmamı bekledin. yani sen iyi niyetli görünmüyorsun buradan bakınca. konuya girip üzerindeki 5 kişiye ayar verip kaybolarak mı öğretici oldun mesela? neydi oradaki amaç? hadi bilmeden konuşana haddini bildirdin neden konuya dair bilgini paylaşmadan kayboldun? "okuduğunu anla" tavsiyeni sana da öneririm. dediğim gibi senden önce söylenenlerde öyle yalan yanlış bilgiler yok, senin bakışınla alakalı biraz. selametle.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
  • kkush kkush:
    **** *** ** **
  • Night owl Night owl:
  • A active661:
    ***** ******** ******** **** hahahaha ********* hahahaha* ** ****
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
    **** **** ***** ******** ******** **** hahahaha ********* ****
  • Night owl Night owl:
    *** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
  • kkush kkush:
    **** hahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ** ***** ********** ** hahahaha ******** ***
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** ********** *** hahahaha*
  • lavrens lavrens:
    *** ******** *** **** ****** ***** ****** ********* *** ********* *** ****** **** hahahaha ** ****** hahahaha ***** ********** **** ** ***** **** ********** ****** ***
  • Night owl Night owl:
    ** **** ****** *** ******** ******** ***** ******** *** **** ****** ***** ****** ********* *** ********* *** ****** **** hahahaha ** ****** *********
  • Night owl Night owl:
    *** **** ***** **** ******** ****** ********* ******* *** ******** *** **** ****** ***** ****** ********* *** ********* *** ****** **** hahahaha ** ****** *********
  • Night owl Night owl:
  • Mordecai Mordecai:
    ********* ******** ***** *** ******** ********* ****** ****** ***** ****** ****** ****** ***** ******* ********* ******** **** ******* hahahaha ***** ********** **** ** ***** **** ********** ****** ***
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Night owl Night owl:
    ***** ********** *** ********** ******** **
  • Mordecai Mordecai:
  • A active661:
    ***** ***** hahahaha** hahahaha***** ******** ***** *** ******** ********* ****** ****** ***** ****** ****** ****** ***** ******* ********* ******** **** ******* *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ***** **********
  • kkush kkush:
    ********** hahahaha** ********* hahahaha* * ** hahahaha***** ******** ***** *** ******** ********* ****** ****** ***** ****** ****** ****** ***** ******* ********* ******** **** ******* *********
  • Night owl Night owl:
    ***** ***** ** ** ******* ********** ********* ******* ******* ******* ********* ***** **** ****** ******* ******** ******* ********* ******** ***** *** ******** ********* ****** ****** ***** ****** ****** ****** ***** ******* ********* ******** **** ******* *********
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
    ********** **** hahahaha
    Mordecai Mordecai: ********** **** hahahaha