10 ocak doğum tarihli ciceklenmeye girmedi..

Selam kankalar sponsordan auto ve photo genetik siparişi vermiştim ama tam olarak emin degilim 10 ocakta yeşermeye başladı biraz ph dengesizligi ile strese girdi 50 gun oldu ama hala ciceklenmeye girmedi ...
Sizce ne yapmaliyim genel durum nedir? Sizlerden fikir bekliyorum bu arada 5 gun tatile çıkmıştım biraz susuz kaldilar ama toparlarlar o sikinti degil.. ışık dongusu 20/4 19/5 gibi

kanka 12-12 ver photo buyuk ıhtımalle kızın senın birde cidden üstüne fazla düşmemissin gacıların.
Kanka wallah cok duşemedim haklisin ama tecrube bakalim hayirlisi ama ogrenecegiz:) direckt 12 12 ye mi alayim yoksa karanlikta beklettikten sonrami alayim ufak olan kesin photo ama uzun olanindan şupheliyim gibi.. ne dersin?

kankacım önce 24 saat karanlıga alıp sonra 12-12 perıyoduna geç. dumanın bol olsun :)
Eywallah kanka tesekkur ettim sana komik gelebilir ama biz daha bebeyiz ögrenecegiz:) o zaman photo oldugu kesindir birde son bir soru kanka bitki cok ic içe girdi amazon ormani gibi o fan yapraklarini keseyimmi? Nasil kac tane ve ne zaman:)

Kanka

Administrator
Yönetici
50 gun ıyı bı sure ben olsam şoyle bı yol ızlerdım bıtkının tepedekı dal aralarına bakardım V yerlere ve beyaz kıllar cıkıyosa beklerdım ama yoksa cekerdım 12 12ye

imptyrn

Yeni üye
beyler selamlar. konu burada açılmış diye buradan sorayım istedim. 12 12 ışık periyoduna geçişi ne zaman yapmak gerekiyor? Yani bitkinin hangi tavırlarından buna karar veriyoruz?

Reception

Kıdemli Üye
beyler selamlar. konu burada açılmış diye buradan sorayım istedim. 12 12 ışık periyoduna geçişi ne zaman yapmak gerekiyor? Yani bitkinin hangi tavırlarından buna karar veriyoruz?
Kanka öncelikle şunu bilmek lazım 12/12 ışık döngüsü sadece Photo yani uzun dönem bitkilerde geçerli ve ne zaman 12/12 alacaginda sana bağlı gerekli eğitimleri verip gerekli boya geldikten sonra seni tatmin ediyorsa bitki boyutları 12/12 geçip vegi bitirip bloom a start vermiş olursun.

imptyrn

Yeni üye
Kanka öncelikle şunu bilmek lazım 12/12 ışık döngüsü sadece Photo yani uzun dönem bitkilerde geçerli ve ne zaman 12/12 alacaginda sana bağlı gerekli eğitimleri verip gerekli boya geldikten sonra seni tatmin ediyorsa bitki boyutları 12/12 geçip vegi bitirip bloom a start vermiş olursun.
peki geçişte önce 24 saat karanlıkta bekletip sonra mı geçmek gerekiyor?

Mari Rastafari

Yeni üye
Selam kankalar sponsordan auto ve photo genetik siparişi vermiştim ama tam olarak emin degilim 10 ocakta yeşermeye başladı biraz ph dengesizligi ile strese girdi 50 gun oldu ama hala ciceklenmeye girmedi ...
Sizce ne yapmaliyim genel durum nedir? Sizlerden fikir bekliyorum bu arada 5 gun tatile çıkmıştım biraz susuz kaldilar ama toparlarlar o sikinti degil.. ışık dongusu 20/4 19/5 gibi
Senin kızın tüm hesaplamalara göre photoperiod'ludur. Öncelikle iyi besle, çiçeklenme dönemi için gübreyi ver artık, bitki alttan kendini yemiş, sonra 12/12 geçir. 24 saat karanlık verirsen tekrar strese sokarsın, dönem değişkliğin stresi ona yeter. Bitki büyük stresler için güçlü görünmüyor ki ışık stresi bitki için en büyük streslerden biri. Stresten toparlanma yerine çiçeklerin üretimine enerjiyi harcasa daha mantıklı. IMHO

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • istr istr:
    ****** hahahaha* ****** *** **** ********** ********* ********** hahahaha ***** **
    +1
  • istr istr:
    *** ******** ***** hahahaha * ***** ** ** ***** ******
  • istr istr:
    hahahahahahahahahahahaha*** ***** ******* ***** ** ****** hahahaha*** ********* ***** *****
  • D Dr.Organic:
  • universesingularity universesingularity:
    * ***** hahahaha*** *** ****** **********
  • istr istr:
    *** * ******* ****** *** **** hahahaha ** ******
  • istr istr:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***
  • istr istr:
  • D Dr.Organic:
    hahahahahahahaha
    +1
  • istr istr:
  • istr istr:
  • istr istr:
    ***** ******* ********* hahahaha **** *****
  • istr istr:
    ******* hahahaha** ***** hahahaha ** ***** **** hahahaha * ***** **** ******* ******
    hahahaha ******** **** **
  • istr istr:
    ******* ******** hahahaha** *** ******** *********
  • istr istr:
    *** ****** **** ** ******** ******** ********* ** hahahaha ******** ******** *********
  • istr istr:
    **** ** hahahahahahahaha
    +1
  • istr istr:
    ******* ********** **
    +1
  • istr istr:
    +1
  • D Dr.Organic:
    *** ******* **** ***** ****** **** ****** ** **** *** ********* ******* ****** ********* ****** **
  • istr istr:
    **** ***** **** ***** ********* * ****** *** ********* hahahaha ****** ********* ****** ***** ****** ********* ** ***** ****** *** ******** ***** ******* **** ********
  • istr istr:
    istr istr: ***** ******** ****