10. hafta, Sıfır gübreli kızlar ne zaman olur ki?

kessaf

Yeni üye
Selam ahali, 

Yetiştirme günlüklerinde başlık açmıştım fakat oradan geri dönüş alamadığım için yeniden buraya bi sorayım dedim. Eğer hata ettiysem affola. 

10. haftada hiç gübre kullanılmamış, balonda günde 8 saat direkt ve güneş batana kadar dolaylı ışık alan kızlarım var iki tane. Light mix toprak var ve 20 lt saksıdalar. 3 günde bir saksıların 4te1 i kadar su veriyorum.

Bu birincisi:

https://imgur.com/a/qeKgAwL

Bu da ikinci:

https://imgur.com/a/sIh12gb

Sizce kızlar ne durumdalar?  
Bundan sonra ne işlemler yapmam lazım? Flush vb. 
Bir de ne kadar zamanları kalmıştır bunların içilebilmek için sizce? 

Hepinize saygılar, sevgiler ve bol dumanlar.

bu vakte kadar gübresiz iyi gelmişsin, fakat artık pk ağırlıklı gübreler ister bitkin. onun dışında sıkıntısı yok gibi hasatın bol olsun moruk

Kanka çiçeklenmede muz kabuklarından güzel bi potasyum elde edebilirsin çiçeklenmede fosfor ve potasyum önemli.

kessaf

Yeni üye
Cvp: 10. hafta, Sıfır gübreli kızlar ne zaman olur ki?

Hunlu' Alıntı:
bu vakte kadar gübresiz iyi gelmişsin, fakat artık pk ağırlıklı gübreler ister bitkin. onun dışında sıkıntısı yok gibi hasatın bol olsun moruk

bilirdisi' Alıntı:
kanka gelişme döneminde bir şekilde gübresiz ilerlese de, özellikle çiçeklenmede hayvan gibi gübre istiyorlar ::D renkte sıkıntı göremedim bitkinde, sadece ince biraz hem dallar hem ana gövde bence. acilen gübre kullanmaya başlamanı tavsiye ediyorum

jackHerrer' Alıntı:
Kanka çiçeklenmede muz kabuklarından güzel bi potasyum elde edebilirsin çiçeklenmede fosfor ve potasyum önemli.

Anlaşılan ana eksiğimiz gübre ::) çok teşekkürler öneriler için. Hemen gübre olayına bakıyorum. 

Bir sorum daha olacak. Işık durumunu ne yapmam lazım? Balkonda zaten ama daha fazla karanlıkta tutmalımıyım? 
Bir de çiçeklenme süreci ne kadar sürüyor tahmini?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********