1 ADET UZAYLI BRUCE BANNER AUTO

bayansomek

Yeni üye
Değişim oldukça burada paylaşmaya karar verdim.  Hobi olarak  küçük bir  dolapta yetiştiriyorum. Okuduğunuz için teşekkürler.

Ekipmanlar:
+50w 220v full spektrum COB LED
+Xigmatek Termal Macun
+Aluminyum , taraklı profil soğutucu 
+Biobizz Light Mix
+Kumaş Saksı 11L
+Karbon Filtre askısı ( Aluminyumu , boruya bağlamak için Filtre kullanmıyorum)
+ Sensi Bloom A&B , Carboload, Overdrive ( Forumdaki bir konudan yola çıkaraktan sadece bu 3 gübrede karar kıldım)
+Perlit
+Ona Jel koku için henüz alınmadı çiçeklenmede alınacak..
+Nem Ölçer
+Zaman ayarlı priz

Tohumu kapalı mutfak poşetinde nemli kağıt havluya sarılı vaziyette kök çıkarttıktan sonra hazırladığım medyanın içine yerleştirdim .Autoflower  filiz vaziyette iken nem istediği için nemlendirme cihazı edinmeye çalıştım. Ancak nem cihazına erişimim olmadığı için su kaynatıp , saç havlusuna döküp havluyuda tabağa koyup saksının bulunduğu ortama yerleştirdim. %5 fark etti bir 15dk sonra tekrar başladığımız yere döndük (Fikirlere açığım)
Ayrıca ışık konusunda  bazısı en az 5 saat bazısı 20-4 , 18-4 diyenler var .AN'nin kendi sayfasında 20-4 önermişler ??

Şimdilik büyümeye çalışıyor  ::) Hedefim 70g 

Uzaylı'nın toprakta 2. günü
27 MART
https://imgur.com/a/xe79AiU
28 MART 
+ilk defa toprağa su vericem ışıklar sönünce parmağımı batırdım ve nemin azlığını hissettim.
https://imgur.com/a/YfnIwHo
29 mart 
+ Tohumun kabuğu yaprağa yapışmıştı anne kesesi gibi parmağımla burundan sümük çıkartır gibi çektim. Hem ağırlığı ile bitkiyi eğiyordu hem de çıkan 2 ana yapraktan birisinin fotosentez yapmasını engelliyordu.Ayrıca tekrar 20ml civarı çiçeğin dibine su verdim. Sonraki su için toprağın kurumasını bekleyeceğim.
https://imgur.com/a/LVZUja0
30 Mart 
+Beklediğimden daha hızlı uzuyor , bugün yarın sizlerin tavsiyesine uyup 50w daha ekliyorum. Arkadaşlar ayrıca bugün takmaya çalıştığım lens üstüne düşmüş ve 5sn boyunca toprağa paralel yatmış hemen panikleyip kaldırdım lensi. Sola yatmasının sebebi bu olabilir mi ? Lens ağırdı biraz ::(
https://imgur.com/a/FnqTIHK
3 Nisan
https://imgur.com/a/R5urT4r 
+ 2 gün boyunca su ve ışıksız kaldı üstüne tekrar fanı üstüne düşürdüm bir daha sola yattı.. Mide hapımla destek oluşturdum.. Günde 20 saat ışık alıyoruz artık yarın kısmetse 50w takıp devam edicez yolumuza
5 Nisan 
+Forumda bulduğum tang'in takviminden faydalanarak verdim 1litre gübreli suyu  Şimdilik her şey iyi gibi 2 gün susuz ve ışıksız kalmanın şokunu iyi atlattı ortama temiz havada sağlıyorum artık. Tek eksik şimdilik 50w daha güç kaynağımız. 1 litre suyu vermeme rağmen 11 litrelik saksının 9 litresi doludur diye tahmin ediyorum dışarı su hiç sızmadı ama toprağın sünger gibi olduğu düşünülürse 2-3 gün daha belki 4 su vermeme gerek yok gibi düşünüyorum.
6 Nisan 11.GÜN BARAJI
https://imgur.com/a/ubEtOha   
+ Arkadaşlar ilk 10 gün geride kaldığımı hissetmiştim ama bir anda hızlandı büyümesi sanırım bunda PH perfect teknolojili gübre kullanmam etkili oldu içtiğim damacana suyun PH'ı 7.6 biraz yüksek. Toprağa ilk kez gübre ve 1L su verdim. Hatalarımdan öğreniyorum bir daha asla 1L gübreli suyu yavrucağın olduğu saksıya boşaltmayın!! Toprak  yapısı itibari ile sünger gibi ve dağıtıyor kendisi nemi zaten. Bitki aşırı sulama belirtileri gösterince direk yıkayınca kuruması için astığım çamaşırları çıkarttım. Fan'ın hızını arttırdım daha çok hava versin içeri diye. Şükür 4-5 saate hemen işe yaradı. Bundan sonra yavru bitkilerin ortasına ve az olacak şekilde su vermeyi öğrendim. Güzel bir grow olucak gibi. Virüs işlerinden ötürü dışarı çıkamıyorum . 50W ışık daha ekleyeceğim. Her şey güzel gidiyor allaha şükür. Ayrıca eğilmişti üstüne lens düşürünce o da düzeldi. Çavuş gibi artık göğe bakıyor koçum benim :).

SORU: ARKADAŞLAR ALDIĞIM 6 ADET TOHUMUN 1 TANESİ FEMINIZE İDİ . KALAN 5'I AUTO İDİ. BAŞLIĞI AUTO EKTİĞİMİ UMARAK GİRDİM. KESİN OLARAK AUTO OLUP OLMADIĞINI NASIL ANLAYABİLİRİM. IŞIK DÜZENİNİ DE ONA GÖRE AYARLAMAK GEREK ÇÜNKÜ....?
CEVABINIZ: FEMINIZE OLANLAR 3 AY AUTO 1 AY BELLİ EDİYORMUŞ KENDİNİ bilmeyenlere duyurulur

Bee

Yeni üye
kankacım auto bitkiye vericen 24/0 I büyüyüp gidicek

Yanlız kanka 70g hedefin için kullandığın lambanın Watt değeri biraz küçük. Hedefin için o lambadan 3 tane daha gerekebilir.

bayansomek

Yeni üye
Cvp: 1 ADET UZAYLI BRUCE BANNER AUTO

Bee' Alıntı:
kankacım auto bitkiye vericen 24/0 I büyüyüp gidicek

Yanlız kanka 70g hedefin için kullandığın lambanın Watt değeri biraz küçük. Hedefin için o lambadan 3 tane daha gerekebilir.

Okuduğun için tekrar teşekkürler. Şöyle bir durum var benim kullandığım Cob lambalar çok yoğun ışık veriyor. 1 tanesi ile bulunduğun yeri öteki dünya sanarsın. Ondan 2 tane daha montajlarsam insanlar peygamber diye üstüme çullanır. :D
Bu seferlik böyle devam edicem gibi gözüküyor yedekte zaten aynısından 3 tane daha var 200w niyeti ile almıştım. Ama çokta gerekli görmedim. Durumlara göre haraket edicem.

Bee

Yeni üye
Kanka o işiktan bende 10 tane çalışıyor:) biliyorum nasıl yaydığını. Ama bitkinden Watt başına yarım gram alsan 25gram için uğraştığına değmez

bayansomek

Yeni üye

Bee' Alıntı:
Kanka o işiktan bende 10 tane çalışıyor:) biliyorum nasıl yaydığını. Ama bitkinden Watt başına yarım gram alsan 25gram için uğraştığına değmez
 Doğru diyorsun da bilmediğim için uğraştım lambayı bağlarken vs. bildiğin bi video linki var mı izleyip öğrenebileceğim

Bee

Yeni üye
Kanka çok kolay. Ben okuyunca anladığım için video aramadım. Şimdi lambanın iki elektrik girişi var ya onların hepsine teker teker 1 metre kablo bağla silikonla sabitle. Sonra + ları bir arada topla - leri bir arada topla tek kablo yap ve bir fişe bağla prize tak.  Konu bu kadar. Ama önce hepsini aliminyuma bağla;) takıldığın yerde foto çek yardım ederim

Bee' Alıntı:
Kanka çok kolay. Ben okuyunca anladığım için video aramadım. Şimdi lambanın iki elektrik girişi var ya onların hepsine teker teker 1 metre kablo bağla silikonla sabitle. Sonra + ları bir arada topla - leri bir arada topla tek kablo yap ve bir fişe bağla prize tak.  Konu bu kadar. Ama önce hepsini aliminyuma bağla;) takıldığın yerde foto çek yardım ederim

Slikon derken sıcak slikonmu yoksa lehimmi kanka eğer silikonsa sen cob lede devrim yapmissin:))

Bee

Yeni üye
walla kanka o an evde bildiğin şeffaf silikon vardı bastım gitti. Amaç sabitlemek değil mi:)

bayansomek

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
Nice growlara hasatin bol olsun +1

Teşekkür ederim. Paylaştığın beslenme takvimini (Tang) uyguluyorum

Bee' Alıntı:
walla kanka o an evde bildiğin şeffaf silikon vardı bastım gitti. Amaç sabitlemek değil mi:)

Dışarıda lehimleticem kendim lehimlerken bile ilk defa bir ışık lehimlediğim için çekinerek yaptım üstüne silikon erittim.  Güvenlik açısından silikon önemli ama led ısındımı unutma eriyebilir. ÖNCE GÜVENLİK KANKA

Vedoo

Kıdemli Üye

Olumsuz şeyleri takma ben inanıyorum on numara Bitkiker yaparsın. Bitki durumunun çoğu Growerinkin den İyi olduğunu Farkettim.

bayansomek

Yeni üye

Vedoo' Alıntı:
Olumsuz şeyleri takma ben inanıyorum on numara Bitkiker yaparsın. Bitki durumunun çoğu Growerinkin den İyi olduğunu Farkettim.

Teşekkür ederim. Ötekilerden ayıran özellikleri yazabilir misin bilgilenmemiz için? Fark etmeni sağlan şeyler nedir?

Vedoo

Kıdemli Üye

bayansomek' Alıntı:
Vedoo' Alıntı:

Teşekkür ederim. Ötekilerden ayıran özellikleri yazabilir misin bilgilenmemiz için? Fark etmeni sağla şeyler nedir?

Mesala uzayıp gitmemiş kıl gibi
Canlı, parlak, güçlü görünüyor sağlıklı tepesi sağa sola bakmıyor ışığı iyi almış. Günlük bir sürü filiz Görüyorum kimisi Yanyana bir bardağa veya kabın içine 3 5 10 tane Ekmişler karman çorman...
Bence olması gerektiği gibi... Sen devam et Böyle... özeniyor ve önem veriyorsun farkediyorum Sayın Abicim, biraz büyüdüğünde ışığını da yüksek Watt Kullanırsın oh mis

bayansomek

Yeni üye

Vedoo' Alıntı:
bayansomek' Alıntı:
Teşekkür ederim. Ötekilerden ayıran özellikleri yazabilir misin bilgilenmemiz için? Fark etmeni sağla şeyler nedir?

Mesala uzayıp gitmemiş kıl gibi
Canlı, parlak, güçlü görünüyor sağlıklı tepesi sağa sola bakmıyor ışığı iyi almış. Günlük bir sürü filiz Görüyorum kimisi Yanyana bir bardağa veya kabın içine 3 5 10 tane Ekmişler karman çorman...
Bence olması gerektiği gibi... Sen devam et Böyle... özeniyor ve önem veriyorsun farkediyorum Sayın Abicim, biraz büyüdüğünde ışığını da yüksek Watt Kullanırsın oh mis
 Bebeklik dönemini atlatınca bi 50w daha ekleyeceğim 2x50 =100 le yetiştirmeyi düşünüyorum . Yetiştirdiğim kabin bembeyaz ve ışığı yansıtıyor dediğin gibi ışığı iyi almasının sebebi kabinin beyaz olması olabilir.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • marcoo marcoo:
    hahahaha**
  • marcoo marcoo:
    hahahahahahahaha
  • marcoo marcoo:
    hahahahahahahaha
  • marcoo marcoo:
    hahahahahahahaha
  • marcoo marcoo:
    hahahaha******
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ****** ********* ******** ** hahahaha*
  • puceneck puceneck:
    ********* hahahaha* **** hahahaha hahahaha *** *****
    +1
  • G GrowStreet:
    ******** ******** ******** ** ***** ******* *** ******* **** ******** ********** ** ***** ******** ** ***** ** ****** ********* ***** ** ******* ***** *** ******
  • obeb obeb:
  • marcoo marcoo:
    ****** ********* ******** ** hahahaha****** ********* *** ***** ***** ********* ***
  • marcoo marcoo:
    ******** ******* ** ********* ******* *** ********* *** ********* hahahaha *** **
  • marcoo marcoo:
    **** ****** ****** ***** ********** hahahaha* *** ******** **** ******* hahahaha* hahahaha* ********** *** ******** ******* ****** ******** ***** ********** ***** **** hahahaha* hahahaha
  • obeb obeb:
    **** *** ********* *** ********* hahahaha *** **
    +1
  • marcoo marcoo:
    *** ********* ** ****** ******** ****** ***** ******** hahahaha *** ***** ***** **** ***** ********* *** hahahaha** ******* *******
  • marcoo marcoo:
    +1
    ****** ** ***** ********* ******** ********** ****** ******* hahahaha* ********** ***** *** ******** **** ******* hahahaha* hahahaha* ********** *** ******** ******* ****** ******** ***** ********** ***** **** hahahaha* hahahaha
  • obeb obeb:
    ****** ** ***** ********* ******** ********** ****** ******* hahahaha* **********
    hahahaha* ***** ***** ********* *** ********** ********* ****** ****** **
  • Y YasefYuda:
    ******* ***** ********* ********* ********** **** hahahaha hahahaha *******
    ****** ******* ********** ****** *** ***** ****** ***** hahahaha* **** ******** *** ******** ***
  • lavrens lavrens:
    *** ********* ** ****** ****** *** *** ****** ********** ******* ******* **********
  • marcoo marcoo:
    ****** ** ***** ********* ******** ********** ****** ******* hahahaha* hahahaha**** ****** **** ********* *** ******* ********* ********** ****
    marcoo marcoo: ****** ** ***** ********* ******** ********** ****** ******* hahahaha* hahahaha**** ******...