Şimdiki fiyatlarla en uygun grow kabini toplama önerilerinizi bekliyorum

Çok teşekkür ederim hocam. Ayrıca aldığın hasat farklı olur di mi 30klık 20klık sistem arasında veya daha mı garanti oluyor
günlüklerden takip ettiğim kadarıyla benim fikrim çok farketmiyor kanka. Mars iyi ışık ama qb larda gayet başarılı. Sen bütçeni belirle profesyonel sistem kurmana yardım edicek çok kanka var.

zek

Üye
ben bulamadım nerde anlatıldı link atar mısın? arkadaş yapmış kullanmış denemiş ve olduğunu yazmış, itiraz da göremedim konu altında

Arama bölümüne yazarsan bulabilirsin. Kendiniz denemediğiniz şeyleri önermeyin, işe yaramadığı zaman hem zaman kaybı hem boşa masraf.

zek

Üye
Karbon satıcısı mıdır senin kadar bilmiyorum. Ama denemediğim bir şeyi de başkası yaptım oldu dedi diye de yazmam.
Bir zahmet ara kendin bul.
Yav ne alakası var biliyorum demek için niye mesaj yazayım?? Amacın tartışma mı çıkarmak? Bakıyorum da yazdığın mesajların çoğu hep benzer mesajlar sürekli birilerine muhalefet olup tartışma konusu yaratmışsın. Daha çok sen mesaj yazmak için yazmış gibi görünüyorsun. Nerden laf attım arkadaş ya ne yapıyorsan yap bana ne.

miyimi

Yeni üye
Selam kanka nem için netten ısı nem ölçerler var ondan almalısın. Benim burada nem düşük ben günde iki kere havluyu ıslatıyorum ortalama 60 nemde tutmaya çalışıyorum. Çiçekte sorun yok zaten 45/50 arası oluyor. saksı için Air ve kumaş köklerin hava alması için iyi ama ben plastik kullanıyorum tercih senin. Air ve kumaş çok hızlı kurur bitki yakında değilse zor olabilir. Kanka 1/2 bitki çok koku yapmaz karbonsuz cozebilirsin bence. Havalandırma sorusu PC fanları için mi anlamadim orayı.pc ise 1 amper 12volt adaptörle ikisini kabinde yukarda birini alttan baglayacaksin. Bitkiye bir zararı olmaz .
Selam kanka. Ph ölçer falan da görmüştüm onu almak çok önemli mi? Musluk suyu vermeyi düşünmüyorum zaten de merak ettim. Kumaşta ne kadar hızlı kuruma yapıyor? Ev küçük zaten muhtemelen tüm gün dibimde olacak bitki :D koku konusunda hiçbir şey kullanmasam bile sıkıntı olmaz değil mi? Yoksa ilk söylediğin ufak önlemleri alayım mı yine de? Zaten ev koksa bile sıkıntı değil sadece ev dışına gitmemesi derdim

miyimi

Yeni üye
Benim kabin bu pandemiden beri icecekligimi yapıyorum. Tabii gönül ister güzel bir set ama insala bu sene yaparım . Biraz tecrübe ve bitkinin ihtiyacını bilirsen iceceklik alırsın kanka.
İnsala yapabilirsin en yakın zamanda kanka. Bayağı olmuş senin kaç bitki, neler yetiştirdin? Bu vantilatörün olduğu hizada hava akışı için mi kestin orayı ışık konusunda bi sıkıntı yaratır mı karanlık bırakırken vs merak ettim. İç kısmını da göstermek istersen incelemek isterim kanka görsel hafızam daha güçlü anlamak için. Zamanla oturacak bir şey gibi dediğin gibi önemli tecrübe. Seni bu süreçte sorularımla darlayabilirim tecrübenden dolayı kanka çok yardımcı oldun çünkü teşekkür ederim

miyimi

Yeni üye
Bu arkadaş el yapımı yapmış ve sonuçlarından memnun olduğunu yazmış, incele istersen
Teşekkür ederim bunun üstüne youtubedan daha kaliteli malzemelerle yapanları da buldum denenebilecek bir şey. Başta bir şey koymadan deneyeceğim çok kokarsa bunu yapmayı deneyebilirim

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 32564

Guest
Teşekkür ederim kanka güzel yazı olmuş fiyatlarda bütçeme uygun duruyor. Ortalama yaş 400 500 gr verdiği yazan bi bitkiden tahmini bu sistemle kaç gram kuru alabilirim düzgünce bakarsam
80x80 bir setup o sana attığım, 2 adet photo bakarsın 300g kuru alırsın kanka. Orta halli şartlarla elbette.

Selam
Selam kanka. Ph ölçer falan da görmüştüm onu almak çok önemli mi? Musluk suyu vermeyi düşünmüyorum zaten de merak ettim. Kumaşta ne kadar hızlı kuruma yapıyor? Ev küçük zaten muhtemelen tüm gün dibimde olacak bitki :D koku konusunda hiçbir şey kullanmasam bile sıkıntı olmaz değil mi? Yoksa ilk söylediğin ufak önlemleri alayım mı yine de? Zaten ev koksa bile sıkıntı değil sadece ev dışına gitmemesi derdim
Selam kanka, ph önemli ve kontrol etmelisin. Doğru ph olmazsa bitkilerin verdiğin besini iyi kullanamaz ve yaprak sağlığı içinde önemli ilk başlarda pek sallamamistim ama sonra anladım ki önemli bir detay ☺️. Ben musluk suyu veriyorum besinleri ekledikten sonra biraz sirke ekliyorum ph düşsün diye ph kağıdı ile 6 ya göre veriyorum işler yolunda gidiyor. Koku için içerde sıkıntı yoksa dışarıya bakarsın ona göre koku gidericiler yada başka önlemler alırsın.

İnsala yapabilirsin en yakın zamanda kanka. Bayağı olmuş senin kaç bitki, neler yetiştirdin? Bu vantilatörün olduğu hizada hava akışı için mi kestin orayı ışık konusunda bi sıkıntı yaratır mı karanlık bırakırken vs merak ettim. İç kısmını da göstermek istersen incelemek isterim kanka görsel hafızam daha güçlü anlamak için. Zamanla oturacak bir şey gibi dediğin gibi önemli tecrübe. Seni bu süreçte sorularımla darlayabilirim tecrübenden dolayı kanka çok yardımcı oldun çünkü teşekkür ederim
Kanka ışık için gece /gündüz saatlerine göre ayarlıyorum , yakalanirsam siyaf Fon perde ile çadır yapıyorum. Şimdilik bu çözüm kaplamaktan daha kolay geldi ☺️. Vantilatörun dışarda olması sog yapıyorum kanka yer kalmadı hem hava giriş hemde kabinde bitkilerin üstüne rüzgar oluyor.

G_man

Kıdemli Üye
hocam son bir kaç ay içerisi için en ucuza kurulabilecek sistemi kurduğumu iddea ediyorum günlüğümde sistemimden bahsettim. son zamlarla fiyat farkı olur ancak yine de en ucuz sistem bu eminim. Fakat ışık ve havalandırmam el yapımı o şekilde ucuza geldi. 2700 TL felan tuttu tohumlar hediye geldi 1300 tl tohuma versen fiyat farkı 1000 tl olsa olmaz ama yüksek den verelim pay ı 5000 tl ye gelir sana bu sistem
ek olarak 2 bitki için karbon filtreye gerek yok ve bitki başı 50w full spec led yeterli. Forumda kime sorarsan sorar hepsi farklı bir şey söyler bu konuda yabancı kaynaklara göre hareket ettim ben
sistemde buradan kısayım şuradan kısayım diye hiç bir şey yapmadım aksilikler oldu saksı sayısını düşürdüm sadece

Son düzenleme:

miyimi

Yeni üye
Kanka ışık için gece /gündüz saatlerine göre ayarlıyorum , yakalanirsam siyaf Fon perde ile çadır yapıyorum. Şimdilik bu çözüm kaplamaktan daha kolay geldi ☺️. Vantilatörun dışarda olması sog yapıyorum kanka yer kalmadı hem hava giriş hemde kabinde bitkilerin üstüne rüzgar oluyor.

Teşekkürler kanka çok yardımcı oldun gerçekten hasadin bol olsun. Ben ufak ufak sistemi kurmaya başladıkça sorum olursa gelirim yine buralara

miyimi

Yeni üye
hocam son bir kaç ay içerisi için en ucuza kurulabilecek sistemi kurduğumu iddea ediyorum günlüğümde sistemimden bahsettim. son zamlarla fiyat farkı olur ancak yine de en ucuz sistem bu eminim. Fakat ışık ve havalandırmam el yapımı o şekilde ucuza geldi. 2700 TL felan tuttu tohumlar hediye geldi 1300 tl tohuma versen fiyat farkı 1000 tl olsa olmaz ama yüksek den verelim pay ı 5000 tl ye gelir sana bu sistem
ek olarak 2 bitki için karbon filtreye gerek yok ve bitki başı 50w full spec led yeterli. Forumda kime sorarsan sorar hepsi farklı bir şey söyler bu konuda yabancı kaynaklara göre hareket ettim ben
sistemde buradan kısayım şuradan kısayım diye hiç bir şey yapmadım aksilikler oldu saksı sayısını düşürdüm sadece
Teşekkür ederim hocam. Çeşitli bilgi benim için güzel oldu. Zaten corbacilara gidecek parayı yetiştirmeye ayiracaktim en azından 5 k yi cikartmistim gozden. Umarım hasadin bol olur. Sistemi kurdukca bi sorum olursa gelebilirim değil mi?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • KömürcüAbuzer KömürcüAbuzer:
    ******* ******* *** ****** *** ****** ******** hahahaha ******** *** ********
  • T Turco:
  • T Turco:
  • X Xgon:
    +1
  • T Turco:
    ***** **** **** ******** ******* **** ***** ******* **** **** *** ****** **** ********** ********** ********* **** **** ****** ***** hahahaha ****** ******** ****** ******** ***** **** **** ******* ***** ******** ********** **** **** ******* ***** hahahaha* ***** ******** ****
  • T Turco:
  • T Turco:
    **** ******** ****** ********* ** * * ****** hahahaha***** ********** *** ******** ***** *** *** ** ****** ******
    +1
  • X Xgon:
    ****** **** *** ***** ***** ****** hahahaha*
  • T Turco:
    *** *** **** **** ****** ***** ********* *** ***** *** hahahaha ** ******* **** hahahaha hahahaha *** **** ***** ******** **** ******* ********* *** ********* *** *** hahahaha* **** ********** hahahaha**** ***** **** **** ******** ******* **** ***** ******* **** **** *** ****** **** ********** ********** ********* **** **** ****** ***** hahahaha ****** ******** ****** ******** ***** **** **** ******* ***** ******** ********** **** **** ******* ***** *********
  • T Turco:
    ***** ****** *** *** *** ******** ********** **** *** ***** ***** ****** hahahaha*
  • A angeshar:
  • A angeshar:
    *** hahahaha* ******
  • T Turco:
    hahahaha** ***** ********* **** ****** ***** ******* * ***** *** *** **** **** ****** ***** ********* *** ***** *** hahahaha ** ******* **** hahahaha hahahaha *** **** ***** ******** **** ******* ********* *** ********* *** *** hahahaha* **** ********** hahahaha****
  • T Turco:
    ****** ********* ******* hahahaha*
  • T Turco:
    hahahaha hahahaha*** ***** *
  • T Turco:
    ********* hahahaha* *******
    T Turco: ********* hahahaha* *******