Şimdiki fiyatlarla en uygun grow kabini toplama önerilerinizi bekliyorum

miyimi

Yeni üye
Merhabalar, ben birkaç gündür araştırmaya başladım. Almayı ve yapmayı düşündüğüm şeyler için öneriniz olursa mutlu olurum. Şimdilik aklımda kıyafet dolabı almak var ama ne alacağımı bilmiyorum. Karbon filtre fiyatları çok pahalı geldi bunu kendim yapabilir miyim veya alternatif bir şey bulabilir miyim onu merak ediyorum. Kokusu çiçeklenme döneminde az olan bir bitki varsa bildiğiniz önerilerinize açığım. Saksıda bez veya başka malzemeden yapılmış olması çok önemli mi? Genel olarak tüm malzemeleri en ucuz yolla nasıl toparlayabilirim? Şunu almasan da olur dediğiniz bir şey var mı?

syrentia

Yeni üye
Arkadaş gibi bende araştırmaya başladım. Profesyonel bir şekilde yapmak istiyorum kendime kadar. Takipteyim konuyu.

syrentia

Yeni üye
Misal genel olarak hep bütçe soruyorlar ya bunun bir standardı vardır illa ki hani aşağı yukarı 1-2 bitki şu kadar ile bu kadar arasında bir maliyet ile büyütülür diye. Nedir bunların ortalama tüm masraflar dahil maliyeti acaba

FaFuL

Yeni üye
ben de öyle dedim mütevazi bi sistem kurdum kendime gardrop içine 5kya falan ama eksiklerim hiç bitmiyo artı bi sorun yaşadığımda sürekli problemi sistemin yetersizliğinde buluyorum falan :D

P
Şimdilik 1 veya Max 2 bitki yetiştirmeyi deneyeceğim yerime göre. Net bir şey diyemiyorum borç öderken ama total de 5k yı geçmemesi iyi olur. Bir de ilk deneme için auto mu photo mu daha iyi olur?

Şimdilik 1 veya Max 2 bitki yetiştirmeyi deneyeceğim yerime göre. Net bir şey diyemiyorum borç öderken ama total de 5k yı geçmemesi iyi olur. Bir de ilk deneme için auto mu photo mu daha iyi olur?
Selam kanka , 100x50 bez dolap içini kaplamak için ilkyardım battaniyesi , nem makinası (yada ıslak havlu ile nem yapabilirsin). Küçük vantilatör, havalandırma için 3 tane 12 cm PC fanı ve adaptör (2 si çıkış biri giriş) saksılar kumaş veya Air olur (ben üretim saksısı kullanıyorum plastik) photo öneririm. Işık için 2 bitkiye 250 w cobled, (sponsorave elektrozoom a bakabilirsin) yada torch ( bu arada torch üzmez forumda yapan çok bende torch yapıyorum. ) Koku için evde karbon filtre yapan var ama ne kadar başarılı bilmiyorum. Ama 2 bitki için grow sitelerinde koku gidericiler var. Ayrıca tohumu alırken sorarsın kokusu az olan genetiklere bakarsın. Yada aksiyel fan alıp karbon filtreyi ona bağlarsin. Bence en uygun böyle olabilir.

Kanka bütçe sormalarınin
Misal genel olarak hep bütçe soruyorlar ya bunun bir standardı vardır illa ki hani aşağı yukarı 1-2 bitki şu kadar ile bu kadar arasında bir maliyet ile büyütülür diye. Nedir bunların ortalama tüm masraflar dahil maliyeti acaba
Sebebi bütçene göre sana önerilerde bulunmak örneğin sen 2 bitki profesyonel istiyorsun önerim 100x100 Mars hydro tsw2000 yada FC 3000 full set öneririm. Sadece demirbaşlar (ışık havalandırma ve kabin) 30 k tutar. Ama sen 20 k var dersen sana başka önerilerimiz olur. O yüzden bütçe soruyorlar. Bütçe sıkıntın yoksa Mars hydro on numara set. Yada grow sitelerinden bu ürünlerin daha ucuzlarina bakarsın.

miyimi

Yeni üye
P

Selam kanka , 100x50 bez dolap içini kaplamak için ilkyardım battaniyesi , nem makinası (yada ıslak havlu ile nem yapabilirsin). Küçük vantilatör, havalandırma için 3 tane 12 cm PC fanı ve adaptör (2 si çıkış biri giriş) saksılar kumaş veya Air olur (ben üretim saksısı kullanıyorum plastik) photo öneririm. Işık için 2 bitkiye 250 w cobled, (sponsorave elektrozoom a bakabilirsin) yada torch ( bu arada torch üzmez forumda yapan çok bende torch yapıyorum. ) Koku için evde karbon filtre yapan var ama ne kadar başarılı bilmiyorum. Ama 2 bitki için grow sitelerinde koku gidericiler var. Ayrıca tohumu alırken sorarsın kokusu az olan genetiklere bakarsın. Yada aksiyel fan alıp karbon filtreyi ona bağlarsin. Bence en uygun böyle olabilir.
Öncelikle çok teşekkür ederim ilgin için kanka. Altın bulmuş gibi oldum şu an. Nemi çok olan bir yerde yaşıyorum yeterli olursa ıslak havluyla idare edebilirim ama ne sıklıkla yenilemek lazim onu? En iyi malzeme hangisi olur sence saksi için? Evde yapanlar nasıl yapıyor bir başlık vs var mi karbon filtre icin? Koku gidericiler yeterli olursa o da olur. Havalandırmasını nasıl yaparım öyle bir durumda bitkiye zarar vermeden?

Yestafo

Kıdemli Üye
Abicim butcesiz bu işlere girilmez. Hiç biseyi hazır olarak almayıp kendin de yapabilirsin el beceri varsa. Hep ustayım ben desen bile yine de biraz bütçe olması gerekecek. MDF yada suntadan kabinini yapabilirsin. İstediğin ölçülerde mobilyacida kestirip alır eve götürür kurarsin al sana kabin. Gidip Harvest master kabin alacağına mobilyadan yaptırabilirsin çok daha uyguna gelir. bahsettiğim harvest kabin en kotu 5 bin tl. 100x100x180 ölçülerinde. Sende suntadan 90x90x120 ölçülerinde yaptırırsın.

Öncelikle çok teşekkür ederim ilgin için kanka. Altın bulmuş gibi oldum şu an. Nemi çok olan bir yerde yaşıyorum yeterli olursa ıslak havluyla idare edebilirim ama ne sıklıkla yenilemek lazim onu? En iyi malzeme hangisi olur sence saksi için? Evde yapanlar nasıl yapıyor bir başlık vs var mi karbon filtre icin? Koku gidericiler yeterli olursa o da olur. Havalandırmasını nasıl yaparım öyle bir durumda bitkiye zarar vermeden?
Selam kanka nem için netten ısı nem ölçerler var ondan almalısın. Benim burada nem düşük ben günde iki kere havluyu ıslatıyorum ortalama 60 nemde tutmaya çalışıyorum. Çiçekte sorun yok zaten 45/50 arası oluyor. saksı için Air ve kumaş köklerin hava alması için iyi ama ben plastik kullanıyorum tercih senin. Air ve kumaş çok hızlı kurur bitki yakında değilse zor olabilir. Kanka 1/2 bitki çok koku yapmaz karbonsuz cozebilirsin bence. Havalandırma sorusu PC fanları için mi anlamadim orayı.pc ise 1 amper 12volt adaptörle ikisini kabinde yukarda birini alttan baglayacaksin. Bitkiye bir zararı olmaz .

Selam kanka nem için netten ısı nem ölçerler var ondan almalısın. Benim burada nem düşük ben günde iki kere havluyu ıslatıyorum ortalama 60 nemde tutmaya çalışıyorum. Çiçekte sorun yok zaten 45/50 arası oluyor. saksı için Air ve kumaş köklerin hava alması için iyi ama ben plastik kullanıyorum tercih senin. Air ve kumaş çok hızlı kurur bitki yakında değilse zor olabilir. Kanka 1/2 bitki çok koku yapmaz karbonsuz cozebilirsin bence. Havalandırma sorusu PC fanları için mi anlamadim orayı.pc ise 1 amper 12volt adaptörle ikisini kabinde yukarda birini alttan baglayacaksin. Bitkiye bir zararı olmaz .
Benim kabin bu pandemiden beri icecekligimi yapıyorum. Tabii gönül ister güzel bir set ama insala bu sene yaparım . Biraz tecrübe ve bitkinin ihtiyacını bilirsen iceceklik alırsın kanka.

zek

Üye
Bu arkadaş el yapımı yapmış ve sonuçlarından memnun olduğunu yazmış, incele istersen

kanka bu işe yaramıyor forumda anlatıldı bir çok kez aklında olsun

syrentia

Yeni üye
Kanka bütçe sormalarınin

Sebebi bütçene göre sana önerilerde bulunmak örneğin sen 2 bitki profesyonel istiyorsun önerim 100x100 Mars hydro tsw2000 yada FC 3000 full set öneririm. Sadece demirbaşlar (ışık havalandırma ve kabin) 30 k tutar. Ama sen 20 k var dersen sana başka önerilerimiz olur. O yüzden bütçe soruyorlar. Bütçe sıkıntın yoksa Mars hydro on numara set. Yada grow sitelerinden bu ürünlerin daha ucuzlarina bakarsın.
Çok teşekkür ederim hocam. Ayrıca aldığın hasat farklı olur di mi 30klık 20klık sistem arasında veya daha mı garanti oluyor

syrentia

Yeni üye
Abicim butcesiz bu işlere girilmez. Hiç biseyi hazır olarak almayıp kendin de yapabilirsin el beceri varsa. Hep ustayım ben desen bile yine de biraz bütçe olması gerekecek. MDF yada suntadan kabinini yapabilirsin. İstediğin ölçülerde mobilyacida kestirip alır eve götürür kurarsin al sana kabin. Gidip Harvest master kabin alacağına mobilyadan yaptırabilirsin çok daha uyguna gelir. bahsettiğim harvest kabin en kotu 5 bin tl. 100x100x180 ölçülerinde. Sende suntadan 90x90x120 ölçülerinde yaptırırsın.
Hocam ben bu şekilde düşünüyorum evde tüm aletlerim var bu tarz bir kabin yapmak için alıp istediğim ölçülerde kestirip fan giriş çıkışlarını kendim yapıp halledebilirim diye düşünüyorum bez dolaplar vs ile arasında bir fark olur mu ? hani hava alıp almaması açısından sordum sunta ya da mdf kullandığın zaman bez dolap gibi hava almamazlık yapar mı bilmiyorum daha araştırma aşamasındayım ben o yüzden soruorum

Yestafo

Kıdemli Üye
Sağlamlık konusunda bez dolaptan çok daha iyi olacaktır buna inan MDF kabin. Sızdırmazlığa gelirsek de kabini yaparken ustalık ve işçilik önemli . Kabinin kapağını buzdolabı kapağı gibi tek kapak ve bir yöne açılacak şekilde yaptırabilirsen harika olur. Sızdırmazlığı da kapının iç kenarlarina fitil conta yapıştırarak halledersin olur biter. Harvest master yanında bok yemiş olur.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** hahahaha*
  • F FISCUHARA:
    ******* ******** hahahaha**
  • F FISCUHARA:
    hahahahahahahaha * ********* ********** hahahaha******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* hahahahahahahaha******** * ********* ********** hahahaha******** **
  • F FISCUHARA:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • S sonche:
    ****** ****** hahahaha ********** ****** hahahaha* ******* ****** ****** *** *** ******** ***** ***** ********* hahahaha**** ***** ********* **** ** hahahaha*** ** hahahaha***** ********** ******** **********
  • T taysın:
    **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • muadip muadip:
    ****** ***** ****** ****** ****** ******* *** ****** ****** ******* ***** **** ***** **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • T taysın:
    **** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • T taysın:
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahaha ******** hahahaha******** ********* hahahaha**** hahahaha**
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* ********* ********* ***** ****** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
    TabldotLife TabldotLife: ********* ********* ********* ***** ****** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****