İz Element Gübre.

bursalı23

Yeni üye
Beyler bu gübreyi aldım herşeyi karşılıyor sanırım gübre organik mi (Sıvı gübre) kızlara nasıl vermeliyim biri beni aydınlatırsa çok iyi olur.

bu arada kızlar nasıl?

Cloudx

Kıdemli Üye
Bu gübreyi tüm dönemlerde kullabilirsin güvenli dozlarda. Fakat spesifik bir dönem gübresi değildir. Bunun yanında micro elementleri şart , dönem gübreleri şarta yakındır.

Cloudx

Kıdemli Üye
yanında calmag alsam yeterli değil mi?
kanka maalesef ki değil. Bu karışık bir konu. Cal Mag yanında mikro elementleride alman gerekir. Grow sitelerinden bu bitkiler için hazırlanmış ayarlı gübreleri alman daha sağlıklı olacaktır eğer imkanın varsa. Diğer türlü öncelikli dengeyi ayarlaman çok zor. Yine de deneyebilirsin dışarıda bakacaksanda sezon için biraz geç kaldın bilgin olsun.

esrarii

Müptezel
Süpersin ! Tam senlik bi gübre , sana uzun süre yeter , calmag da alırsan bitti. / bitki bu şekilde boya uzar , çukurda kalmış , çukur kalsın kurcalama çok saksıları , ama rüzgar kırar uzun boyu , 20 cm ince bi teli saksının en kenarından bunun tepesine getir , tasma gibi tak , rüzgar uçurup kırmasın

bursalı23

Yeni üye
Süpersin ! Tam senlik bi gübre , sana uzun süre yeter , calmag da alırsan bitti. / bitki bu şekilde boya uzar , çukurda kalmış , çukur kalsın kurcalama çok saksıları , ama rüzgar kırar uzun boyu , 20 cm ince bi teli saksının en kenarından bunun tepesine getir , tasma gibi tak , rüzgar uçurup kırmasın
teşekkür ederim pet şişe koydum rüzgarı kesiyor.

pilaki

Kıdemli Üye

Bu başlığa da bir göz gezdir.

esrarii

Müptezel
Bu gübrede fazladan , üre de var , üre en çok azotun toprakta yavaş yavaş salınması demek , keçi boynuzu pekmezi de bu şekilde yayılıyor sanırsam toprakta , üre ile pekmez karışımı bir köklendirici kullanmıştım. Bundaki 5 azot ise hemen alınır bir formda , fosforu da köke bağlamışlardır. / kendim yapıyom bunları ben tek tek , bu gübre ise çözeltilenmiş hali , bu gübre kökten üre ile girer fosfor ile ilerler root da , bence

esrarii

Müptezel
Bu grafiki yeni gördüm , pratikte gittiğim bir mantık , çizgilerde sörf yapmaktan yoruldum , n p k yı ayrı veriyordum her aşamada , bu grow farkettim ki , nasıl olursa olsun , içerik 5 5 5 gibi eşit bir orana denk geliyor , bu oran veg de sabitleşmek istediğim bi oran , dengeli bir beslenme böyle olur , bu anlamda artık oranı sabit değere sabitledim , çizgide gezmek gereksiz gibi geliyor artık , dengeli gübreye geççem veg de , denge ile tek tek uraşmıycam. senin grafikin ortalamasıda , 5 5 5 gibi bi dengeye yakın galiba , en temiz oran bu diye düşünüyorum , yada gidilmesi gereken bi gübre çizelgesi varsa böyle çizilmelidir , '1 lt suya 1 ml gübre' örneği bir çizelge değil başkasının denediği bir sulama kopyasıdır , gerçek gübre çizelgesi böyle çizilmeli bana , gübre markası reklamlarıyla değil

Yesil888

Ordinaryüs
Bu grafiki yeni gördüm , pratikte gittiğim bir mantık , çizgilerde sörf yapmaktan yoruldum , n p k yı ayrı veriyordum her aşamada , bu grow farkettim ki , nasıl olursa olsun , içerik 5 5 5 gibi eşit bir orana denk geliyor , bu oran veg de sabitleşmek istediğim bi oran , dengeli bir beslenme böyle olur , bu anlamda artık oranı sabit değere sabitledim , çizgide gezmek gereksiz gibi geliyor artık , dengeli gübreye geççem veg de , denge ile tek tek uraşmıycam. senin grafikin ortalamasıda , 5 5 5 gibi bi dengeye yakın galiba , en temiz oran bu diye düşünüyorum , yada gidilmesi gereken bi gübre çizelgesi varsa böyle çizilmelidir , '1 lt suya 1 ml gübre' örneği bir çizelge değil başkasının denediği bir sulama kopyasıdır , gerçek gübre çizelgesi böyle çizilmeli bana , gübre markası reklamlarıyla değil
Eger üsenmeden bütün elementleri ben ayarlar öyle yaparim gübreli suyumu diyorsan? Sana canna nin mono gübrelerini tavsiye ederim.Hepsi var cannada azot,potasyum,fosfor vs.Ben cannanin hazir gübrelerini kullaniyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 2 2008Grower:
  • Night owl Night owl:
    **** ******** ***** ***** ***** **** ****** **** *** ***** ******* **** *****
  • Night owl Night owl:
    ******* **** **** ****** ******** ******* ******* * ***** ********** **** **********
  • 2 2008Grower:
    ****** ***** hahahaha** hahahaha*
  • 2 2008Grower:
    ********** ******* ******* ******** ********* hahahaha *****
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ** ******* ******** ***** **** *** ***** ***** ** ******** ***** ******* ***** ** hahahaha* ** ****** ****** **** ******* ***** ******* ****** ***** hahahaha ********** *** ******* ******* hahahaha**
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ** ****** **** ********* ***** *** ***** ** ******** ****** hahahaha****
  • Night owl Night owl:
    ******** hahahaha* ***** hahahaha ***** ******** **** ********** hahahaha**
  • 2 2008Grower:
    ****** ****** ********* *** ********** hahahaha ***** ******
  • Night owl Night owl:
    ******* ******** ********** ****** ******* **** ** ***** ******** ****** ******
  • Night owl Night owl:
    ********* ** *** ********* ** **** ******* * ** ** ****** *** * ***** ********* ***
  • Night owl Night owl:
    ****** **** ********* ********* *** ****** ****** ****** ** hahahaha ***** hahahaha*** ***** *** ********* *** ****** ********* ****** ****** ********* *** ********** hahahaha ***** ******
    +1
  • 2 2008Grower:
    ****** ***** ********* *** ******* **** ***** ********** ********* ******* ****** *** ********** ******* ******** **** hahahaha **** **** ********* hahahaha********** *** hahahaha ******** **** ********** ******* ******* *******
    +1
  • 2 2008Grower:
    +1
  • Night owl Night owl:
    hahahaha *** **** ******* ********** ****** **** ********* ******** ******** ***** ***** **********
  • Night owl Night owl:
    **** ***** hahahaha ******* ***** * ** **** ***** * * ****** *****
    +1
  • 2 2008Grower:
    hahahaha ********** ****** **** ****** ******** ***** *********
  • 2 2008Grower:
    ***** **** ***** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    hahahaha* ******* ******** ****** *** hahahaha *** ******* ********** ****** **** ********* ******** ******** ***** ***** **********
  • 2 2008Grower:
  • Night owl Night owl:
    **** **** ********** *** ***** ****** ********** **** ******** ******* ******** ******
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** **** ****** ****** ******* hahahaha***
    +1
  • 2 2008Grower:
    hahahaha*** ***** **** *
  • 2 2008Grower:
    hahahaha**
    +1
    2 2008Grower: hahahaha** +1