İyi ve kötü her türlü yoruma açık

Pablo Emilio Escobar

Kıdemli Üye
Selamın aleyküm kankalar öncelikle belirtmek istiyorum bitkim hiç iyi durumda değil bende bunun farkındayım bahçe toprağında bakıyordum daha sonra torf toprağa aldım inceden gübre yanıkları vardı fakat 2 gün içinde bitki bu duruma geldi gelişim çok güzel devam ediyor ilk 1 ay cam önünde durdu daha sonra 2 adet sarı 1 adet beyaz torch alıp kartondan bi kabin yaptım şuan 44 günlük bu gördüğünüz bitki sizce neleri yanlış yapıyorum iyi ve kötü her türlü yoruma açığım dostlar dumanınız bol olsun...

Ü

Üye silindi 31738

Guest
allahdan umit kesilmez ama sen yinede varsa yeni tohum at formu oku gorkmada birşey olmaz diyecem ama diyemiyorum malasef

Ü

Üye silindi 31315

Guest
Sulama düzenin,
Besin ne kullandığın, nasıl kullandığını söylersen daha sağlıklı yardım ederler. Fazla sulama ve tuzlanma gibi görünüyor. Suyu kurumadan veriyorsun galiba, perlit olmayınca galiba kökler hava alamamış, umarım kök çürümesi yoktur. Ayrıca Vegde sarı ışık değil beyaz ışık kullanman lazım. Çiçekte sarı ve beyaz. Prolar bakar şimdi

Pablo Emilio Escobar

Kıdemli Üye
Sulama düzenin,
Besin ne kullandığın, nasıl kullandığını söylersen daha sağlıklı yardım ederler. Fazla sulama ve tuzlanma gibi görünüyor. Suyu kurumadan veriyorsun galiba, perlit olmayınca galiba kökler hava alamamış, umarım kök çürümesi yoktur. Ayrıca Vegde sarı ışık değil beyaz ışık kullanman lazım. Çiçekte sarı ve beyaz. Prolar bakar şimdi
Dostum 1 bolu 1 boş sulama yapıyorum ph ayarlamıyorum dinlenmiş çeşme suyu veriyorum besin olarak yumurta kabuğu çay posası kahve telvesi soğan kabuğu suyunu seyreltip veriyorum en son gübre yanığı vardı flush attım 2 gün önce 1 hafta kendi haline bıraktım toprağı değiştirdikten sonra böyle oldu

maria

Üye
Dostum filizlenen bitkiye saydigin gübreleme yöntemi uygulanmaz uygulansa bile prof bir bilgin olucak miktarı tutturmak gerekir çoğu zaman 4. Bogum dan sonra gübreleme işlemi uygularsın. bundan sonra o bitkiye hic bir takviye yapma guzel bir konuma al hava giris çıkışı kesinlikle olmalı ve tek torch ile olacak bir is degil 6 tane alman şart bitki kendini toparlayana kadar sadece bos sulama yap toprak kuruduktan sonra gece takviyesi yaparsın. Buda 44. Gününde maşallah alırım

Pablo Emilio Escobar

Kıdemli Üye
Dostum filizlenen bitkiye saydigin gübreleme yöntemi uygulanmaz uygulansa bile prof bir bilgin olucak miktarı tutturmak gerekir çoğu zaman 4. Bogum dan sonra gübreleme işlemi uygularsın. bundan sonra o bitkiye hic bir takviye yapma guzel bir konuma al hava giris çıkışı kesinlikle olmalı ve tek torch ile olacak bir is degil 6 tane alman şart bitki kendini toparlayana kadar sadece bos sulama yap toprak kuruduktan sonra gece takviyesi yaparsın. Buda 44. Gününde maşallah alırım
Yanlışın var kral 4. Boğum felan hiç okumadım ben forumda 2. Haftadan sonra başlanıyor gübreye bende öyle yaptım tek torch yok 3 adet ışığım var 150w yapıyor hepsi şuan toprak zaten ıslak baya kuruduğunda duruma göre su verebilirim biraz

maria

Üye
Kanka ben biraz farklı söylemiş olabilirim o yuzden konularda 4. 5. Bogum soylememistirler belki. Ama dedigim gibi bitki kendini toparlayana kadar takviye vermesen daha iyi olur gubre yakar kökler hava almaz kabinden dışarı alınır ama Outdoor da iken ic mekana çekmek strese sokabilir. Hava giris çıkışı kesinlikle olmalı kanka insallah en kısa zamanda toparlar

Pablo Emilio Escobar

Kıdemli Üye
Kanka ben biraz farklı söylemiş olabilirim o yuzden konularda 4. 5. Bogum soylememistirler belki. Ama dedigim gibi bitki kendini toparlayana kadar takviye vermesen daha iyi olur gubre yakar kökler hava almaz kabinden dışarı alınır ama Outdoor da iken ic mekana çekmek strese sokabilir. Hava giris çıkışı kesinlikle olmalı kanka insallah en kısa zamanda toparlar
Giriş ve çıkış fanı mevcut kanka bitkiye de ufak bi fan üflüyor şuan yeni çıkan kelleler de bi sıkıntı görmüyorum onlarla devam edicez artık :D

maria

Üye
Şöyle soyliyim 2. Haftadan gübreleme işlemi mantıken bitki 4. Bogumda oluyor 4 bogum demek 1. Seker yaprağından sonraki sağa sola açılan fan yapraklarıni yukarıya doğru sayıp 4. Kelleden itibaren vericen gübreyi ben oyle yaptim gayet sağlıklı ve surekli yer degistirmicen sabit kalması önemli varsa uzaktan yaptigin kabinin resmini atabilirmisin

Zorro

Üye
Hocam gün ışığı torchlar sana bloomda lazım suanda veg de olan bitkine beyaz torch ampülleri kullanmalısın ve kapaklarını sökmeyi unutma

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    ******** ***** **** ******** ***** ******* hahahaha ******** hahahaha*** ****
    +3
  • NewGardener NewGardener:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ***** *** *** * **** **** *** ***** ***** *** ******** ** ********* ***** ******** ******** ****** ********* ***** **********
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ** **** ****** ***** *** *** ***** ********* **
    +2
    hahahaha*** ****
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +3
    hahahaha ** hahahaha *** ***** ********* hahahaha***
    +2
    hahahaha *********
    +2
  • T Tropikal.MR:
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +1
  • 420x 420x:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ****** * * ********** ***** ***** ***** ******
  • D Dalibor:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
  • T Tropikal.MR:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
    +1
  • T Tropikal.MR:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** *** **** ***** ****** ******** ******** ** ****** ** ******* ********* hahahaha** ***** ********** ***** ***
  • T Tropikal.MR:
    ********** ******* ***** ****** ****** hahahaha* ****** ***** *** ********* ******** ******* ******
  • D Dalibor:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** ********* ******* hahahaha ********* ********* ******* ** hahahaha ********
    D Dalibor: ***** ********* ******* hahahaha ********* ********* ******* ** hahahaha ********