İlki çöp ikinci için fikir arkadşalar??

Insomnia2

Yeni üye
Selamun aleyküm üstadlar dumanınız bol olsun ilk grow denememi yaptım fakat çok fazla oynadım bitkiyle, düzensiz, acemice ilerledim. 60 60 160 kabinde tek bitki 175 wat harwrst master pro full spectrum ledle başarısız oldum. Şimdi arkadaşlar 3 bitki için kabin ve kesinlikle full spectrum sorun çıkarmayacak ışık önerisi rica ediyorum sizden 3 bitki için ki bu bitkiler zaman zaman auto zaman foto olacak, gerekli kabin büyüklüğü ve ışığı siz değerli ustalardan öğrenirsem gerisini hallederim diye düşünüyorum?

higthead

Jolly Green
Dostum ilk grow un günahı olmaz il grow bilgi ve tecrübe edinilir. 3 Bitki için setup iistemişsin dostum

KABİN

120x120 kabin Fiyatları şuan inanılmaz düştü acilen bence almalısın.

IŞIK

Işık için bütçe durumunu bilemediğimden qb , hps , cob led.

Qb 240w

Hps 400w veya 600w

Cob led 600w 3 bıtkı yeterlidir. Link bırakıyorum cobled dusunursen en son seri xyo marka çip kullanıyorlar. Ve profılınde vs ısınma yok guzel cobled yapıyorlar.

N11 dukkanı ama burdan alma komısyon odeme yukarıdakı lınkten ıletısım kur hem ındırım yaparlar.

HAVALANDIRMA

Çıkış 350m3 Vortice ultra sessiz serisi. Karbon filtren hem fanına hem kabınıne uygun 480m3h ve aksesuarları set alırsan aksesuarlar bedavaya gelmıs oluyorKomple seti ayrı ayrı alma daha pahalı.

Giriş

200m3 dr slient aksıyel fan kullanınca 160 lara dusucek cıkıs fanınla tam uyumlu olucak.

Dostum 3 ana konu; Alan , ışık ve havalandırman bunlar.

PurpleSezi

Yeni üye
Dostum ilk grow un günahı olmaz il grow bilgi ve tecrübe edinilir. 3 Bitki için setup iistemişsin dostum

KABİN

120x120 kabin Fiyatları şuan inanılmaz düştü acilen bence almalısın.

IŞIK

Işık için bütçe durumunu bilemediğimden qb , hps , cob led.

Qb 240w

Hps 400w veya 600w

Cob led 600w 3 bıtkı yeterlidir. Link bırakıyorum cobled dusunursen en son seri xyo marka çip kullanıyorlar. Ve profılınde vs ısınma yok guzel cobled yapıyorlar.

N11 dukkanı ama burdan alma komısyon odeme yukarıdakı lınkten ıletısım kur hem ındırım yaparlar.

HAVALANDIRMA

Çıkış 350m3 Vortice ultra sessiz serisi. Karbon filtren hem fanına hem kabınıne uygun 480m3h ve aksesuarları set alırsan aksesuarlar bedavaya gelmıs oluyorKomple seti ayrı ayrı alma daha pahalı.

Giriş

200m3 dr slient aksıyel fan kullanınca 160 lara dusucek cıkıs fanınla tam uyumlu olucak.

Dostum 3 ana konu; Alan , ışık ve havalandırman bunlar.
kanka bununla https://urun.n11.com/bahce-lambalari/100w-full-spectrum-bitki-yetistirme-lambasigrow-led-P478611527 bir adet bitki bakabilir miyim?

higthead

Jolly Green
Dostum ledde kaç wat olmalı çünkü ben cob led alabilirim

Cob led alıcaksan bıtkı bası 150w dir ama daha saglam olsun dıye 200w diyoruz 3 bıtkı 600w yeterlııdır. Dostum havalandırma ve ışıkta sakın bütçe kısma ana konular bunlar cunku.

Dostum yorumlarımda hep cob led lınkı paylasırım senın attıgın lınk elektrozoom cok basarılı urunlerı var bende hps yanına ordan almıstım 2 adet cobled 1 gr ısınma yok bosuna n11den alıp komısyon odemeyın adamların dırek ıletısım sayfasını paylasıyorum arayın konusun n11den cok cok assagı fıyat verırler.

Insomnia2

Yeni üye
Cob led alıcaksan bıtkı bası 150w dir ama daha saglam olsun dıye 200w diyoruz 3 bıtkı 600w yeterlııdır. Dostum havalandırma ve ışıkta sakın bütçe kısma ana konular bunlar cunku.

Dostum yorumlarımda hep cob led lınkı paylasırım senın attıgın lınk elektrozoom cok basarılı urunlerı var bende hps yanına ordan almıstım 2 adet cobled 1 gr ısınma yok bosuna n11den alıp komısyon odemeyın adamların dırek ıletısım sayfasını paylasıyorum arayın konusun n11den cok cok assagı fıyat verırler.

Hocam sistemi kurarken sana tekrar yazabilirim teşekkür ederim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • F FISCUHARA:
    hahahahahahahaha * ********* ********** hahahaha******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* hahahahahahahaha******** * ********* ********** hahahaha******** **
  • F FISCUHARA:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • S sonche:
    ****** ****** hahahaha ********** ****** hahahaha* ******* ****** ****** *** *** ******** ***** ***** ********* hahahaha**** ***** ********* **** ** hahahaha*** ** hahahaha***** ********** ******** **********
  • T taysın:
    **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • muadip muadip:
    ****** ***** ****** ****** ****** ******* *** ****** ****** ******* ***** **** ***** **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • T taysın:
    **** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • T taysın:
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahaha ******** hahahaha******** ********* hahahaha**** hahahaha**
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* ********* ********* ***** ****** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • T Turco:
    * *
  • New Rookie New Rookie:
    S Süperot54: **