İlk Tecrübemde Endişeliyim Yardım.

brragi

Yeni üye
Kıymetli dostlarım herkese selamlar,
Bir hafta on günlük fidem daha ben daha hızlı büyümesini beklerken büyümesi durdu. Bez elbise dolabında 300 w full spectrum led kullanıyorum ve büyütmeye çalıştığım ortam 27-28 derece. Nem makinem var, 20/4 periyotla ışık veriyorum. İlk çıkan taç yapraklarda sararma var ve filizlenme tarafında bir morluk mevcut. Toprak olarak Hindistan cevizi torfu kullanıyorum henüz gübreye başlamadım.
Nerede yanlış yapıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

İşte bebeğimin durumu vereceğiniz her tavsiye için şimdiden teşekkürler.

S

silas

Guest
Merhaba. Şimdiye kadar sadece PH ayarlı suyla sulaman yapman yeterliydi zaten, ki sende öyle yapmışsın, bakımla ilgili yanlış yaptığın bir durum olduğunu düşünmüyorum. Hindistan cevizi torfunda EC yani gübre miktarı kullandığımız diğer torflara göre çok düşüktür. Ph ayarlaması yapıyorsan (6,2-7) ve kullandığın torf temiz kaliteli ve daha önceden kullanılmış bir torf değilse durum gayet normal gözüküyor. 10. günden itibaren leonardit menşeli humik fulvik asit gibi toprak düzenleyici ve zenginleştirici (biobizz topmax, agrotime humik) kullanırsan torfunun kalitesini ve köklerinin gelişimini arttıra bilirsin. 1 litreye 1 ml olarak başlayabilirsin. İyi growlar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** hahahaha*
  • F FISCUHARA:
    ******* ******** hahahaha**
  • F FISCUHARA:
    hahahahahahahaha * ********* ********** hahahaha******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* hahahahahahahaha******** * ********* ********** hahahaha******** **
  • F FISCUHARA:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • S sonche:
    ****** ****** hahahaha ********** ****** hahahaha* ******* ****** ****** *** *** ******** ***** ***** ********* hahahaha**** ***** ********* **** ** hahahaha*** ** hahahaha***** ********** ******** **********
  • T taysın:
    **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • muadip muadip:
    ****** ***** ****** ****** ****** ******* *** ****** ****** ******* ***** **** ***** **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • T taysın:
    **** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • T taysın:
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahaha ******** hahahaha******** ********* hahahaha**** hahahaha**
    Funny1Joint Funny1Joint: hahahaha ******** hahahaha******** ********* hahahaha**** hahahaha**