İLK KEZ COCO DENEYECEĞİM PPM ÖLÇÜMÜNÜ NE İLE YAPACAĞIM?

Selam kankalar coco ya merak saldım şu sıralar.Lakin aklımda bazı soru işaretleri var.Herşey okey ama şu ppm işi kafamı çok karıştırıyor.Birincisi ppm yi ölçmek için grow shoplarda satılan EC ölçerlerden mi almam gerekiyor.İkinci sorum ise,suya gübreyi ekledik, ph’ı ayarladık,sıra geldi ppm ayarına,istediğimizden düşük veya yüksek geldiği taktirde tekrar su gübre ekleyerek ayarı nasıl tutturacağız.Biraz uzun oldu şimdiden teşekkürler.
@muadip

muadip

Doktor
Selam kankalar coco ya merak saldım şu sıralar.Lakin aklımda bazı soru işaretleri var.Herşey okey ama şu ppm işi kafamı çok karıştırıyor.Birincisi ppm yi ölçmek için grow shoplarda satılan EC ölçerlerden mi almam gerekiyor.İkinci sorum ise,suya gübreyi ekledik, ph’ı ayarladık,sıra geldi ppm ayarına,istediğimizden düşük veya yüksek geldiği taktirde tekrar su gübre ekleyerek ayarı nasıl tutturacağız.Biraz uzun oldu şimdiden teşekkürler.
@muadip
1 tane tds metre alicaksin kanka. İlk suyun ec miktarını ölç gübreleri ekle tekrar ölç düşük gelirse ec degerleri gubre ekle yuksek gelirse su ekle ec ayarladiktan sonra ph ayarla kullanima hazir.

kanka 1 aydır kullanıyorum bi sorun cıkarmadı saglam calısıyor pilleriyle beraber 3 paket ph down - up tozuyla geliyo fiyat performans ürünü tablo kullanmadım kanka burdan bakarak ayarladım ppm 300-400 arası basladım arttırarak gittim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ****** **** ** *** hahahaha**** ******** ***** ********* ****** ********** *** ******** ********
  • 420x 420x:
    *** **
  • 420x 420x:
    hahahaha* *** ***** ****** **
  • S sefilzenci:
    **** ******* ****** hahahaha**
    ****** ****** ***** **
    **** ****** ** ******* ********** ***** ****** **
    ***** ******* **** hahahaha* ***** *****
  • 420x 420x:
    ***** **** *** ** ****** *** ********** ******* ****** hahahaha* ******** ******* **** ******** ******* ******** *******
  • 420x 420x:
    ******* hahahaha* *****
  • lavrens lavrens:
    ******* **** ** ******** ********* ***** ***** **** *** ** ****** *** ********** ******* ****** hahahaha* ******** ******* **** ******** ******* ******** *******
    +2
  • 420x 420x:
    ***** ** ******* *** ******* ******** ****** ****** ********** ******** ****** ***** ******* **
    +1
  • S sefilzenci:
    * ********* ****** *** **** **** ******** *** ********** ******** **
    ******* ****** ********** ******** ********* ***** ****** ****** ****** ** ******* *** ******** ****
  • 420x 420x:
    **** *** ***** **** ***** *** **** hahahaha* ** ********* ********* *** * *** ********** ******* **
  • 420x 420x:
    * ********* ****** *** **** **** ******** *** ********** ******** ****** *** ***
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ******** **** *** ******* ****** ******* ****** **** hahahaha*** ** ******* *** ******** ****
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha ********* hahahaha ***** ******** hahahaha* hahahaha*
  • T Tropikal.MR:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ****** ********* **** ***** ******* ***** ****** ***** *** hahahaha ****** ******** ******* * ******* *** hahahaha***
    +1
  • 420x 420x:
    ********* ***** ***** **
    +1
    420x 420x: ********* ***** ***** ** +1