İlk iki kız tam bu günlerde ölmüştü. Endişeliyim:/

Şuan 3. Günleri bitecek. Gece 3 te sulama yapacağım 250 ml kadar. Tohumlar için küçük organik viyol kullanmıştım aslında ama sonradan biri toprağa al o şekilde dedi aldım bende. Nem genelde 55-56. Isı ise 25-27 arası oynuyor. İçeriye sürekli temiz hava veriyorum. Yukarıdan da çekiyorum. Karbon filtre düşünmüyorum koku sıkıntısı yaşamayacagim. Sanırsam bı sıkıntı kabin ölçüsü. 0.6x0.6x1.20.

Bir de şöyle bir durum var ya temmuz ayında ya da Ağustos da taşınmam gerekiyor. Ev şuan olduğum yere 5 dk uzaklıkta araba ile. Taşıma sıkıntım yok ama sizce bitkiler bundan kötü etkilenir mi?

Bi de şuan gözünüze çarpan bir şey varsa söyler misiniz lütfen.
Şuan ve ilerisi için önerilere de açığım.
Şimdiden teşekkürler:)

cannabis16

Ordinaryüs
kolay gelsin kardeşim..hasadın sorunsuz olsun

taşınırken kötü falan etkilenmez..çiçeklenmede bud yapımı sırasına denk gelirse bambu çubuklarıyla tüm sömek dallarını sabitlersin..120lik bambulardan bulunsun..sapla toprağın ortalarına doğru,sonra da sabitle bi telle vs..

bu filizleri büyütüp çiçeklenmeye kadar getirebilmelisin..oraya kadar çok fazla bi sorun çıkmamalı...yani pratik bilgin ve aklını kullanabilme kapasiten buna müsade etmeli.etmeli ki çiçeklenmede bişeyler doğru gitsin ve güzel sonuç olsun...çiçeklenmede iş, sistemini ne kadar iyi kurduğunla alakalı değişiyor zaten.birsürü farklı etken var,zorlayıcı zaman o zaman...yani bu evrelerde bişeyi var mı yok mu falan..daha bebek,biraz bi büyüt,bi gelişsin görelim,sonra derdi olunca sorarsın..

sıcaklığa tahammülü en fazla olduğu dönemler filizlenme ve büyüme evresi..çiçeklenmede ısıyı maksimum 28 görecek şekilde çözersen işin kolaylaşır

şimdilik benden bu kadar

tekrar rast gitsin

kolay gelsin kardeşim..hasadın sorunsuz olsun

taşınırken kötü falan etkilenmez..çiçeklenmede bud yapımı sırasına denk gelirse bambu çubuklarıyla tüm sömek dallarını sabitlersin..120lik bambulardan bulunsun..sapla toprağın ortalarına doğru,sonra da sabitle bi telle vs..

bu filizleri büyütüp çiçeklenmeye kadar getirebilmelisin..oraya kadar çok fazla bi sorun çıkmamalı...yani pratik bilgin ve aklını kullanabilme kapasiten buna müsade etmeli.etmeli ki çiçeklenmede bişeyler doğru gitsin ve güzel sonuç olsun...çiçeklenmede iş, sistemini ne kadar iyi kurduğunla alakalı değişiyor zaten.birsürü farklı etken var,zorlayıcı zaman o zaman...yani bu evrelerde bişeyi var mı yok mu falan..daha bebek,biraz bi büyüt,bi gelişsin görelim,sonra derdi olunca sorarsın..

sıcaklığa tahammülü en fazla olduğu dönemler filizlenme ve büyüme evresi..çiçeklenmede ısıyı maksimum 28 görecek şekilde çözersen işin kolaylaşır

şimdilik benden bu kadar

tekrar rast gitsin
Teşekkür ederim kankam. Endişe ve heyecan işte:) nem için üstlerine pet şişe kapatmami önerir misin?

hayır..ışığa ulaşmasını engelleyen herşey yasak..tohum topraktan başverdiği andan itibaren ışıklar açık ve hava dolaşımı serbest olmalı..
Teşekkür ederim. Sürekli hava giriş çıkışı oluyor. Vantilatörler çalışıyor. Işığı biraz daha yaklaştırdım. Üstünü kapatmadim. Şuanlık sadece toprağını kontrol edip su veriyorum. Eğer işin içinden çıkamayacagimi düşündüğüm bir sorun yaşarsam hemen damlıyorum buraya:)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Turco:
  • T Turco:
  • H happyworld:
    ******* ***** hahahaha *******
  • T Turco:
    ********* *** **
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ***** hahahaha** ********** ******** ** ***** ***** ******* ******
  • T Turco:
  • H happyworld:
    ******* ****** ***** ****** ***** ******** hahahaha ********* ******* *******
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • T Turco:
  • H happyworld:
    ********* ******** ***** ******* hahahaha **** *** *** ***** ********
  • T Turco:
  • T Turco:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ******** ******** ** hahahaha* *** ***** ***
  • H happyworld:
    **** **** *** ****** hahahaha
  • T Turco:
    ***** hahahaha
  • H happyworld:
    ***** ***** ****** hahahaha***** **** ****** *** **** ******** ******** ******** ****** ****** *** **** *** ****** ******** ****** *** **** ********
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    H happyworld: * ***** ******** ***** **********