İlk Growumda Tecrübeleri Üstadların Bilgilerinden Faydalanmak İsterim

Bobs34

Yeni üye
Herkese Merhaba,

Uzun süredir forumda konuları takip ediyorum hatrı sayılır bir bilgi birikim edindiğimi düşünüyorum daha önce outdoor olarak 2 kez tecrübem oldu auto ilk kez olacak kuracağım sistemi kafamda şu şekilde belirledim;

200x200x200 Harvest Master Kabin
4 x 660w Eco Sun Led Lamba
6 yada 8 24lt Air Pot Saksı
895m3 Growsan Karbon Filtre Sessiz Fan Set
Plagron All Mix Toprak
Gübre olarak Plagron (Grow,Bloom,Power Roots,Vita Race,Green Sensetion,Sugar Royal) kullanmayı düşünüyorum.

Konu konuyu açacağı için kafamdaki soruları sizin yorumlarınız üzerine yapmam daha doğru olur diye düşünüyorum

Siz değerli growların tecrübe ve önerilerini bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Aguş

Doktor
Kabinden dolayı daha fazla sığmaz prolar 1 kiloyu geçer ama seni bilemem ilk seferde bence bu kadar çok girme 3-4 ile başla 100x100 de

Bobs34

Yeni üye
Kabinden dolayı daha fazla sığmaz prolar 1 kiloyu geçer ama seni bilemem ilk seferde bence bu kadar çok girme 3-4 ile başla 100x100 de
Ultra Pro değilim ama outdoor tecrübemde hem elim alıştı hemde bir çok evreye aşinayım lst ve toppingi ilk kez yapacağım bunlarıda forumda tecrübe ettiğim kadarıyla uygulamada problem yaşayacağımı düşünmüyorum biz 3 kardeşiz standartın üstünle içiyoruz sürekli buna para vermek bizi ciddi anlamda çok yordu o yüzden hasat hatrı sayılır olmalı ki bizim için bir anlamı ifade etsin o yüzden böyle düşünmüştüm. Senin önermiş olduğun ışık 6 bitki ye hayli hayli yeterlimidir ? Ben metre karede 350-550 hasat alırım diye hesapladım çok mu yüksek uçtum ?

Bobs34

Yeni üye
Ultra Pro değilim ama outdoor tecrübemde hem elim alıştı hemde bir çok evreye aşinayım lst ve toppingi ilk kez yapacağım bunlarıda forumda tecrübe ettiğim kadarıyla uygulamada problem yaşayacağımı düşünmüyorum biz 3 kardeşiz standartın üstünle içiyoruz sürekli buna para vermek bizi ciddi anlamda çok yordu o yüzden hasat hatrı sayılır olmalı ki bizim için bir anlamı ifade etsin o yüzden böyle düşünmüştüm. Senin önermiş olduğun ışık 6 bitki ye hayli hayli yeterlimidir ? Ben metre karede 350-550 hasat alırım diye hesapladım çok mu yüksek uçtum ?
Bu arada 2x Gelato Dream 2xBlackberry Moonrocks 2x Future 1 yapmayı düşünüyorum.

Aguş

Doktor
Watt başı baksan daha iyi olur iyi growerlar QB lerde watt başı 2.2 2.5 gr a kadar çıkabiliyor

Aguş

Doktor
Evet aşşa yukarı öyle ama tabi proflarda bahsediyoruz watt başı 1 gr alsan yeter bence ilk deneyimde

Bobs34

Yeni üye
Kardeşim senden bir ricam tüm bilgileri kenara koyup mevcut sana saydığım sistem ve senin atmış olduğun linkteki ışıkla bana bir klavuz hazırlar mısın ? Zahmet olacak sana ama eğer beni kırmaz başlangıç tan sona bana eksiksiz bir yol haritası çizersen çok sevinirim sıralama ve incelikler çok önemli bir noktayı atlamak es geçmek hata yapmak istemiyorum o yüzden kullanacağım gübre ve sulama dahil tüm detayları senden dinlemek istiyorum vakit ayırır yardımcı olursan çok sevinirim.

Aguş

Doktor
200x200x200 Harvest Master Kabin Yada 240x240x200 Kabin
Bava 720w QB yada 2 adet 480W QB
İlk ekim için 6 adet 2 Litre saksı sonrası için 6 adet 27LT Air Pot Saksı yada 30 Litre Bez saksı
Çıkış Fanı https://www.beycanmarket.com/urunler/s-amp-p-td-500-150-160-silent-yuvarlak-kanal-fani-570-m-h-230v
Karbon https://www.magicplant.net/aktif-karbon-filtreler/1300-can-lite-karbon-filtre-880m3.html
Giriş Fanı https://www.beycanmarket.com/urunler/s-amp-p-td-350-125-silent-yuvarlak-kanal-fani-360-m-h-230v
Bunlar için 125 Ve 150 MM Boru
Plagron Light Mix Toprak
Vantilatör
Nem Makinası
Termometre
Işıklar için Mekanik timer yada Sonoff R2
Adwa AD12 PH metre
Canna Gübre Seti
Canna Terra Vega
Canna Terra Flores
Canna CalMag
Canna Rhizitonic
Canna Cannazym
Canna Booster
Atami Bloombastic Yada AN Overdrive
Ph Düşürmek için PH Down
https://urun.n11.com/bitki-besini-v...ec-etkilemeyen-ph-dusurucu-1000-ml-P440635906
Aklıma gelenler bunlar belki ufak tefek şeyleri unutmuş olabilirim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • H happyworld:
  • Growerdigi Growerdigi:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**
  • lavrens lavrens:
  • NewGardener NewGardener:
  • K Kamacı6161:
    ***** hahahaha** ********** **** *** ***
  • L Levrekbaz45:
    ******* ****** ******* ***** hahahaha* ******** *** ***** ********** hahahaha***
  • I ichbinkrytpon:
    ******* *
  • I ichbinkrytpon:
  • O Oci137:
  • O Oci137:
    ****** ******* **** hahahaha **** ***** *** ******* ******
  • T Tropikal.MR:
    ****** *** ********* ******** hahahaha ***** **** ****** hahahaha** ********
  • T Tropikal.MR:
    ***** hahahaha **** ******
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**
  • O Oci137:
    *** ******* ***** * ******** ***** *** ****** ****** ***** **** ** ***** ***** ***** ********
  • lavrens lavrens:
    ***** hahahaha****** ******* **** hahahaha **** ***** *** ******* ******
  • O Oci137:
    ** ** *** ****** *** * ***** *** *** ******** *** ** ** ******* ** *** ****** *** ****** ** ********* ******** ****** ********** * ****** ***** ******
  • lavrens lavrens:
    ***** hahahaha ** ********* ** *** ****** *** * ***** *** *** ******** *** ** ** ******* ** *** ****** *** ****** ** ********* ******** ****** ********** * ****** ***** ******
  • L Levrekbaz45:
    *** ****** *** ******** ***** **** ** ********* *** ****** ** ******* hahahaha
  • L Levrekbaz45:
    ******** ******** ***** ** hahahaha ***** ******** ** ******** ***
  • O Oci137:
    ********** ***** hahahaha**** ***** **** ******* ***** ********** ******* ********** ******* ********** ********** hahahaha ***** hahahaha ****** ****** ***** **** ** ******* ***** ***** ** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ******** ****** ******** ****** ******* ***** ** hahahaha* ******** ******** ***** ** hahahaha ***** ******** ** ******** ***
  • Night owl Night owl:
    *** ** ***** *** ** ****** hahahaha* ****** * ***** *** *** ** ******* ***** ******* hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**********
    Night owl Night owl: hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*********...