İlk Growum (photo) uzman abilerimden fikirlerini beklerim

JuLeeK

Yeni üye
Selamun aleykum kankalar ilk growum indica photo topraktan çikma tarihi 23.03.2021 genetiğini bilmediğim bir bitki bugun 21.04.2021 neredeyse bir aylik bitkim gubreli topraga ekmiwtim buyudukce saksisinida buyutuyorum su ana kadar 2 kere saksi deyiştim bir sonraki ve son adim ise 18-25 litrelik bi saksi dusunuyorum daha gubre vermedim topragim gubreli olduğu icin ilk 10 gün musluk suyu verdim sonra ise ph ölçerim yoktu diye yağan karin suyunu kendiliyinden eritip onu verdim yarim ph ölçer aliyorum nem 60-85% arasiydi ama şimdi 60-70 arasi dengeledim sicaklik ise ışık açıkken 25-29 derece kapalıyken 20-23 derecede şu ana kadar bu formda öğrendiyim kadariyla photo icin blooma kadar 18/6 blooma gecirmek icinse 12/12 olmasi lazim ışığın ama ben 20/4 yapiyorum farkli bişeyler olurmu olmazmi diye öğrenmek icin dediğim gibi genetiğini bilmiyorum bilen abilerim soylesin lutfen bide ortada yani dalindaki hani cinsiyetini gosterdiği yeri diyorum ordan fotolarda gorunduyu gibi fazla yaprak var genetikdenmi ya baska biseymi bilmiyorum onu daha once ne burada nede youtubede hic bir growerda raslamadigim bir sey bu arada bir ay icin baya kucuk geldi bana bu arada ışık olarak beyaz 100 watlik projektor ve 60 watlik bir ledim var beyaz şu ana kadar sadece 100 watlik isigi kullaniyorum yukseklik neredeyse 40-50 arasiydi bodur gorundu gozume onun icinde isigi neredeyse 70-80 santimetreye aldim dun itibariyle bitkiye neredeyse isik acik oldugu tum saatler fan acik direk bitkiye vuruyo sulamayida 2 gunde bir yapiyorum kantrol ediyorum bazen tpragin 1-2 santim altinin nemli oldugunu gorup 3 gunde 1 yapiyorum sulamayi yarin sulama zamani calmag vermeyi dusunuyorum ilerliyen zamanlarda mh/hps ikilisini almayi dusunuyorum 1-2 hafta icinde ustalardan yardim ve fikir bekliyorum bitkinin ana dalindaki yapraklar neden bu kadar fazla ve bir ay icin neden bu kadar kucuk bitkim ..?

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Kanka bitkin cok saglikli. Indikalar sativalara göre bodur kalir ama senin ki cok bodur kalmis ve nedeni yetersiz isik. O kullandigin 100 watt beyaz isik yaklasik 90-125 umol/s ppf foton akisi veriyor 1 metre uzakliktan, bitkinin ihtiyaci su anda 600-800 umol/s ppf foton akisi. Nemi % 60 sin biraz altina indir, bitkin 4. haftasini doldurmus. Sicaklik güzel fazlasi zarar. Sen isigi daha uzaga cekerek zaten az olan ppf i dahada azaltmissin. Toprak ne kullaniyosun. Gübreli toprak diyorsun ama icindeki gübre kac gün yeterli biliyormusun.

JuLeeK

Yeni üye
Kanka bitkin cok saglikli. Indikalar sativalara göre bodur kalir ama senin ki cok bodur kalmis ve nedeni yetersiz isik. O kullandigin 100 watt beyaz isik yaklasik 90-125 umol/s ppf foton akisi veriyor 1 metre uzakliktan, bitkinin ihtiyaci su anda 600-800 umol/s ppf foton akisi. Nemi % 60 sin biraz altina indir, bitkin 4. haftasini doldurmus. Sicaklik güzel fazlasi zarar. Sen isigi daha uzaga cekerek zaten az olan ppf i dahada azaltmissin. Toprak ne kullaniyosun. Gübreli toprak diyorsun ama icindeki gübre kac gün yeterli biliyormusun.
Cocobeat perlitli gubre 3-4 hafta yeterli yani onumuzdeki hafta başlicam gubreye
İsigi yaklastirip 60 watlik ledide acayim o zaman

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Cocobeat perlitli gubre 3-4 hafta yeterli yani onumuzdeki hafta başlicam gubreye
İsigi yaklastirip 60 watlik ledide acayim o zaman
Kanka kusura bakma ama anlamadim nasil perlitli gübre. Cocopeat ve perlitin icinde hic gübre yoktur. Yani sen topraksiz tarim yapiyorsun öylemi. Perlit gübre degil ki kanka

JuLeeK

Yeni üye
Kanka kusura bakma ama anlamadim nasil perlitli gübre. Cocopeat ve perlitin icinde hic gübre yoktur. Yani sen topraksiz tarim yapiyorsun öylemi. Perlit gübre degil ki kanka
Gubreli toprak ,cocobeat ve perlitde ilave etdim bitki topragi gubreli kanka karişimi soylemek istetimde aksanim biraz farkli belkide yalniş anlaşildi

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Gubreli toprak ,cocobeat ve perlitde ilave etdim bitki topragi gubreli kanka karişimi soylemek istetimde aksanim biraz farkli belkide yalniş anlaşildi
Tamam kanka oranlar ne bilmiyorum ama sadece allmix toprak bile kullanmis olsan 4. hafatdan sonra yavas yavas gübreye gecmen lazim. Isik konusunu yazdim sen isigi hallet gübreye basla. Kanka isik yok,seker yok- seker yok esrar yok. Isik olmazsa verdigin gübreler hic bir isie yaramaz.

JuLeeK

Yeni üye
Tamam kanka oranlar ne bilmiyorum ama sadece allmix toprak bile kullanmis olsan 4. hafatdan sonra yavas yavas gübreye gecmen lazim. Isik konusunu yazdim sen isigi hallet gübreye basla. Kanka isik yok,seker yok- seker yok esrar yok. Isik olmazsa verdigin gübreler hic bir isie yaramaz.
Eyv kanka saolasin dedigim gibi mh/hps ikilisine bawlicam 400 watt yeter diye dusunuyorum gubreyede yarin itibari ile başliycam tecrubelerinden biriken bilgileri aktardigin icinde ayrica tewekkurler ayrica isigi 30 santimetreye idirip 160 watta cikardim

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Iyi growlar kanka. Isigi yeter diye düsünme kanka ölc isigi. Telefonuna indir lux metre app i ölc isigi yeterli ppf degerini yakla bitkilerin cossun.

JuLeeK

Yeni üye
Iyi growlar kanka. Isigi yeter diye düsünme kanka ölc isigi. Telefonuna indir lux metre app i ölc isigi yeterli ppf degerini yakla bitkilerin cossun.
Tewekkurler kanka eyv tamam
Kanka yukledim uygulamayi bitkinin yanindan tutdum sonuc 25 bin isigin dibinden tutdum 32 bin screen aticam bi bakarmisin kardesim

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
    D despotdes: ******* *** ******* *** ***** ****** *****