İlk growum için setup yaptım. siparişi geçmeden önce düzeltmelerinizi bekliyorum.

ilk growum için forumdan yararlanıp iyi kötü ortalama/giriş bütçesi için bir setup ayarlamaya çalıştım ve açıkçası ne doğru ne yanlış çok hakim değilim. eklemem çıkartmam değiştirmem gereken bir ürün var mı önerilerinizi bekliyorum.

Temel araştırmalarıma göre photo daha hata kabul ettiği ve daha hobi yerini tutabileceği için photo yetiştirmeyi düşünüyorum ve tohumlar dahil maksimum bütçem 20k
bu kabine 4 tane farklı türden tohumlar olan saksı atmayı düşünüyorum ama yöneltmelerinize açığım.
kokuyla ilgili herhangi bir sorunum yok havalandırma içinhava giriş kanalının önüne bir fan/vantilatör tarzı bir şey koyma düşüncem var açıkcası bu aktif karbonlu mevzu sadece koku içinse benim için çok önemli değil.
şu ürün yerine şunu tercih edebilirsin şunun daha ucuzu şurda ya da şunun çok az para yükseğine daha iyi var gibi önerilerinize açığım.
şimdiden zaman ayırdığınız ve emek verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.

Kabin/Çadır;

Işık(çok kararsızım iki seçenek var benim gözümde);

Toprak;
https://www.growkent.com/urun/canna-coco-professional-plus-50-litre (2x)

Gübre;

Saksı4x(15 ve 20 arasında gidip geliyorum ama galiba 20 alacağım);
https://www.growkent.com/Air-Saksi-20-litre,PR-585.html
https://www.growkent.com/urun/yuvarlak-saksi-tabagi-35-cm

Teknolojik ıvır zıvırlar;

Ph için;
https://www.growkent.com/urun/ph-test-kagidi-80-adet (2x)

John Snow

Doktor
Yazıcam şu anda mitingi seyrediyorum Gebze'de geçinemiyoruz mitingi var emeklisi de var işçisi de var çok insanlar çok kalabalık çok heyecanlı bu mesajı bile sesli yazdırdım

John Snow

Doktor
ilk growum için forumdan yararlanıp iyi kötü ortalama/giriş bütçesi için bir setup ayarlamaya çalıştım ve açıkçası ne doğru ne yanlış çok hakim değilim. eklemem çıkartmam değiştirmem gereken bir ürün var mı önerilerinizi bekliyorum.

Temel araştırmalarıma göre photo daha hata kabul ettiği ve daha hobi yerini tutabileceği için photo yetiştirmeyi düşünüyorum ve tohumlar dahil maksimum bütçem 20k
bu kabine 4 tane farklı türden tohumlar olan saksı atmayı düşünüyorum ama yöneltmelerinize açığım.
kokuyla ilgili herhangi bir sorunum yok havalandırma içinhava giriş kanalının önüne bir fan/vantilatör tarzı bir şey koyma düşüncem var açıkcası bu aktif karbonlu mevzu sadece koku içinse benim için çok önemli değil.
şu ürün yerine şunu tercih edebilirsin şunun daha ucuzu şurda ya da şunun çok az para yükseğine daha iyi var gibi önerilerinize açığım.
şimdiden zaman ayırdığınız ve emek verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.

Kabin/Çadır;

Işık(çok kararsızım iki seçenek var benim gözümde);

Toprak;
https://www.growkent.com/urun/canna-coco-professional-plus-50-litre (2x)

Gübre;

Saksı4x(15 ve 20 arasında gidip geliyorum ama galiba 20 alacağım);
https://www.growkent.com/Air-Saksi-20-litre,PR-585.html
https://www.growkent.com/urun/yuvarlak-saksi-tabagi-35-cm

Teknolojik ıvır zıvırlar;

Ph için;
https://www.growkent.com/urun/ph-test-kagidi-80-adet (2x)
O ışıklar olmaz öncelikle bunu söylüyorum quantom bord tavsiye ediyorum

O ışıklar olmaz öncelikle bunu söylüyorum quantom bord tavsiye ediyorum
Bro o ışıklarla sıcaklık sorunu yaşaman çok muhtemel. Renkli olan spectrum'u hiç tavsiye etmem ayrıca. Led alacaksan beyaz ışık quantum boardlara bak.
quantum board trde çok pahalı yurtdışına kıyasla yurtdışından önerir misiniz?

bafici

Doktor
Gümrük sıkıntım olmaz diyorsan alabilirsin. Ama Türkiye'de satılanların aynılarından getirmeye çalıştığında hemen hemen aynı paraya geliyor. Önemli olan alacağın ledde samsung lmh serisi çiplerden olması . Bizim favorimiz lmh301 evo çipler. Aliexpress vs. çin meşeili sitelerden aldığında belki %20 civarı uyguna getirebilirsin. Ama gümrükten geçer mi, sorun yaşar mısın, ne kadar sürer bilemem.

Gümrük sıkıntım olmaz diyorsan alabilirsin. Ama Türkiye'de satılanların aynılarından getirmeye çalıştığında hemen hemen aynı paraya geliyor. Önemli olan alacağın ledde samsung lmh serisi çiplerden olması . Bizim favorimiz lmh301 evo çipler. Aliexpress vs. çin meşeili sitelerden aldığında belki %20 civarı uyguna getirebilirsin. Ama gümrükten geçer mi, sorun yaşar mısın, ne kadar sürer bilemem.
hocam kessinlikle ben de çiçeklerim için en iyi sonuca varabilmek istiyorum ama şu anda üniversite,ev,kredi,taksit derken bütçemi çok üzülerek tohumlar dahil max 20k civarına getirebiliyorum benim için giriş-orta sınıf max 5-6 k bandında ışık önerin olur mu acaba?

bafici

Doktor
80x80 kabin 4500 tl, 240 w quantum board 9000 tl. Nem makinesi vantilatör ıvır zıvır 1000-2000 tl. Toprak saksı gübre vs. yabancı kullanırsan 4-5 k, yerli gidersen 1k. Tohum 2.5 k, 6 tane geliyor. 20k ya 3 autoflower genetik için gayet de sağlam bir set dizip 2 grow yapabilirsin ekstra masraf etmeden. Ben şimdi 80x80 kabine geçicem, ışığım 240 w evo quantum board. Kendi sistemimi öneriyorum yani sana. Karbon filtre ilk 2 ay gerekmiyor. Ona bütçen kalmazsa benim gibi aspiratör karbon fitresinden idareten yapabilirsin.

80x80 kabin 4500 tl, 240 w quantum board 9000 tl. Nem makinesi vantilatör ıvır zıvır 1000-2000 tl. Toprak saksı gübre vs. yabancı kullanırsan 4-5 k, yerli gidersen 1k. Tohum 2.5 k, 6 tane geliyor. 20k ya 3 autoflower genetik için gayet de sağlam bir set dizip 2 grow yapabilirsin ekstra masraf etmeden. Ben şimdi 80x80 kabine geçicem, ışığım 240 w evo quantum board. Kendi sistemimi öneriyorum yani sana. Karbon filtre ilk 2 ay gerekmiyor. Ona bütçen kalmazsa benim gibi aspiratör karbon fitresinden idareten yapabilirsin.
bahsettığın ışık 4 saksı için yeterli olur mu hocam forumda kimisi saksı başına min 100w demiş o yüzden 400w civarı arayışındayım
şundan 2 adet ne dersin peki https://www.elektrozoom.net/lensli-...ki-yetistirme-lambasi?sort=p.price&order=DESC

bafici

Doktor
Bro, bu baktıkların cob ledlerden yapılmış paneller. Eski bir teknoloji ve verimsiz. Bunun 600 lüğünden alacağın ışığı 200 w lık quantum boarddan alırsın. Ayrıca kabini de soğutmazsın bunlardan kullanırsan, aşırı ısınır cob ledler. Bu mor vs. renki ışıkları geç. 80x80 kabinin hakkı 3 bitkidir bence. 240 w quantum boardla 3 bitkiyi her türkü yaparsın, 200-300 gram hasat alırsın 3 ayda bir. @muşul halihazırda yapıyor 80x80 kabinde 240 w ışıkla 3 bitki. Quantum board dışında ışık bakma. Isı sorunu gerçekten büyük bir problem bilgin olsun, düşüremezsen growun mundar olur. Alacağın hasat bitki sayısından ziyade alan ile alakalı. O alanda 10 saksı yapsan da, 3 saksı yapsan da aynı hasatı alırsın.

Bro, bu baktıkların cob ledlerden yapılmış paneller. Eski bir teknoloji ve verimsiz. Bunun 600 lüğünden alacağın ışığı 200 w lık quantum boarddan alırsın. Ayrıca kabini de soğutmazsın bunlardan kullanırsan, aşırı ısınır cob ledler. Bu mor vs. renki ışıkları geç. 80x80 kabinin hakkı 3 bitkidir bence. 240 w quantum boardla 3 bitkiyi her türkü yaparsın, 200-300 gram hasat alırsın 3 ayda bir. @muşul halihazırda yapıyor 80x80 kabinde 240 w ışıkla 3 bitki. Quantum board dışında ışık bakma. Isı sorunu gerçekten büyük bir problem bilgin olsun, düşüremezsen growun mundar olur. Alacağın hasat bitki sayısından ziyade alan ile alakalı. O alanda 10 saksı yapsan da, 3 saksı yapsan da aynı hasatı alırsın.
hocam gerçekten yeni bir grower olarak sana güvenip seni dinliyorum saksıyı 3 e indirip dediğin ışığa yoğunlaşıyorum. normalde photo üzerine yoğunlaşmıştım ama sonuç evresine daha erken geçebilmek için autoya odaklandım 2 auto 1 photo atabilir miyim ışık sürelerini vs nasıl ayarlayabilirim ve auto olarak 50/50 oranlarına yakın thcsi yüksek hasat süresi kısa yetiştirme kolaylığı kolay olan bir tohum önerin var mıdır?
https://www.vivaled.net/urun/240w-samsung-quantum-board ışık bunu okeyliyosun di mi

bafici

Doktor
Hiç uğraşma autoyla photoyu aynı yerde yapmayla. İlk auto yapar sana 3-5 ay yetecek hasadını alırsın, sonra istersen photo yaparsın. Auto başlangıçtan bitişe 20/4 ışık döngüsüyle gidiyor, photoya uygun değil bu. Ben tohum bakarken Degenetica'da en yüksek thcli sativa şu an yaptığım bruce bannerdı, onu tercih ettim. En yüksek thcli indica da Hindu kush, ondan da yapıyorum bir tane. Aşağıdan inceleyebilirsin gelişimini.

Hiç uğraşma autoyla photoyu aynı yerde yapmayla. İlk auto yapar sana 3-5 ay yetecek hasadını alırsın, sonra istersen photo yaparsın. Auto başlangıçtan bitişe 20/4 ışık döngüsüyle gidiyor, photoya uygun değil bu. Ben tohum bakarken Degenetica'da en yüksek thcli sativa şu an yaptığım bruce bannerdı, onu tercih ettim. En yüksek thcli indica da Hindu kush, ondan da yapıyorum bir tane. Aşağıdan inceleyebilirsin gelişimini.
hocam desteğin için çok teşekkür ediyorum. süreç ilerledikçe bilgi paylaşımı yapıp tekrar desteğe ihtiyacım olursa burayı hortlatırım.

bafici

Doktor
hocam desteğin için çok teşekkür ediyorum. süreç ilerledikçe bilgi paylaşımı yapıp tekrar desteğe ihtiyacım olursa burayı hortlatırım.
Toprak olarak coco peat linki koymuşsun. Bilerek mi koydun yanlışlıkla mı seçtin bilmiyorum da o özel bir materyal, beselemesi, gübrelemesi vs. çok farklı profesyonellik isteyen bir medya. Biobizz ya da plagron light mix toprak al. Eğer anlıyorum cocodan diyorsan bilemem tabii. Ama seçtiğin gübrelerin cocoya uygun olması lazım

kabin
ışık
tohum
gübreler
saksı
toprak
ph
ısı ve nem
zamanlayıcı
ıvırzıvır
havalandırma

5.yaprak

Üye
Kanka ürünlerden buhar mak 880 TL simbo 5 lt var ben önceden kullandım sorun yaşamadım.
Zamanlayıcı priz de daha uyguna olanlar var dijital olması şart mı bilmiyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • K klasiktalha:
  • K klasiktalha:
    ***** ****** ********** *** *** hahahaha ** hahahaha**** ********* **** *****
  • K klasiktalha:
  • Weed4emre Weed4emre:
  • Weed4emre Weed4emre:
    ***** ** ******* ***** ** hahahaha* *** ***** ****** ****** **** ***** ****** hahahaha**
  • K klasiktalha:
  • Weed4emre Weed4emre:
    ****** ***** **** **** ** ********* ********* **** hahahaha** ****** ***** *** **** ** ******* ********
  • K klasiktalha:
    hahahaha ****** ***** ****
  • K klasiktalha:
  • K klasiktalha:
    hahahaha** **** ****** *** ** ********** *** hahahaha****** *** ** hahahaha**** hahahaha*****
  • K klasiktalha:
    hahahaha* **** ** ***** ***
  • Weed4emre Weed4emre:
    hahahaha** ** ***** *****
  • K klasiktalha:
    hahahaha* **** **
  • Weed4emre Weed4emre:
    ******* hahahaha* ***** **** ****
  • K klasiktalha:
  • Weed4emre Weed4emre:
    **** ******* ***** ****** ****** ****** **** hahahaha ******* ******* ****** ******* ***** ********** ***** hahahaha* ****
  • Tokarev Tokarev:
    hahahaha***
  • Tokarev Tokarev:
  • Weed4emre Weed4emre:
    +1
  • Tokarev Tokarev:
    *** ****** hahahaha* hahahaha***
  • Tokarev Tokarev:
  • K klasiktalha:
    ***** * hahahaha hahahaha **** ********* *** ********* ******* ***** ****** ****** ****** **** hahahaha ******* ******* ****** ******* ***** ********** ***** hahahaha* ****
    +1
  • Tokarev Tokarev:
    ****** ****** *** **
  • K klasiktalha:
    ***** ****** ****** ********** ******* ****** hahahaha* **** ********* ****** ******* ******** ** ****** ******** *********
  • Weed4emre Weed4emre:
    Weed4emre Weed4emre: ********** *** ***** *** *****