İlk Grow Tavsiyeleriniz

kush1925

Üye
Arkadaşlar selamlar

ilk tesisatlı growuma yaklaşık 1 ay içerisinde başlayacağım , inanılmaz bir ekonomik kriz içerisindeyim seçtiğim malzemelerden 1 tık ucuzu bile olursa aşırı rahatlarım :) almayı düşündüğüm ekipmanları aşağı yazıyorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum. 2 haftadır sitede araştırıyorum ders çalışır gibi deftere not tuttum :D

Çadır -> Bütçe ayıramadığım için 50 liraya bez dolap aldım demir iskeletli içini strafor ve aluminyum folyo veya param yeter ise yansıtıcı film vs ile kapatacağım. 142x150(h) cm
Aydınlatma seti içerisindeki yansıtıcı Ok ise folyo veya yansıtıcı film almayacağım. Ancak ışık setinin içerisindeki yansıtıcılar çadıra sığmazsa Folyo veya film yapağım.

Işık -> Amatör olduğum için internette tüm dönemler için bu tesisatı buldum daha az uğraşayım hata yapmayayım diye 400W Hps Magicplant Grow + Bloom set ( Magicplant sitesinden ). İçerikte 400 w hps ampül (52.500 lümen) 400w Mh ampül(44.000 lümen, 400w bakır sargılı balast, kanca zincir ve E40 duylu ayna reflektör var. Set toplamı 819 Lira.
Veya Secret Jardin 400w Grow/Bloom set 592 lira

Havalandırma -> 467m3 Hm Karbon Filtre Turbine pro fan set. 1.5-2mt kare arası yetiştirme alanı için uygunmuş benim çadır da sanırım o civarda m2 hesabında. Çadırın boyu var yüksekliği var enini öğrenemedim satıcıdan gelince ölçüp m2 sini hesaplayacağım ona göre seti değiştirebilirim. 1144 Lira

3x 11 Lt Kumaş saksı 90 lira
1x 50 Lt plagron Light Mix toprak 119 lira
1x Sensibloom A&B / Lt hesaplamadım henüz
1x Carboload / Lt hesaplamadım henüz
1x Overdrive / Lt hesaplamadım henüz
1x Callmag ( ne olduğunu henüz çözemedim araştırıp alacağım ihtiyaç yok ise salabilirim )
1x ısı/nem ölçer 80-90 Lira gibi
1x/2x mekanik zaman saati tanesi 39 lira
Tohum henüz seçmedim ama auto seçerim / 50-60 Euro arası görünüyor sponsor sitelerde.
Kelepçeler zincirler vs.

Nasıl eksik veya gereksiz bir malzeme var mı içerisinde tavsiye&önerilerinizi bekliyorum.

Birde fotoğrafını eklediğim saksı var daha önce konusunu açmıştım , şu an için param olmadığından bu saksı içerisinde 5-6 bitkiyi toprak gelince içerisinde çıkartıp farklı saksılara koyup sonuna kadar deneyeceğim, bitkiler ölmeden Çadır vs gelirse direk içine yerleştirim. Şu an 20. günde sadece su ve camda güneş ışığıalıyor, oda sıcaklığı yaklaşık 24 derece sabah/akşam. Akşam güvercin veya yarasa gübresi alıp gübre de vermeye baslayacağım umut fakirin ekmeği :)

saksının son fotosu aşağıda

https://ibb.co/bLNTnzt

a-420

Müptezel
Arkadaşlar selamlar

ilk tesisatlı growuma yaklaşık 1 ay içerisinde başlayacağım , inanılmaz bir ekonomik kriz içerisindeyim seçtiğim malzemelerden 1 tık ucuzu bile olursa aşırı rahatlarım :) almayı düşündüğüm ekipmanları aşağı yazıyorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum. 2 haftadır sitede araştırıyorum ders çalışır gibi deftere not tuttum :D

Çadır -> Bütçe ayıramadığım için 50 liraya bez dolap aldım demir iskeletli içini strafor ve aluminyum folyo veya param yeter ise yansıtıcı film vs ile kapatacağım. 142x150(h) cm
Aydınlatma seti içerisindeki yansıtıcı Ok ise folyo veya yansıtıcı film almayacağım. Ancak ışık setinin içerisindeki yansıtıcılar çadıra sığmazsa Folyo veya film yapağım.

Işık -> Amatör olduğum için internette tüm dönemler için bu tesisatı buldum daha az uğraşayım hata yapmayayım diye 400W Hps Magicplant Grow + Bloom set ( Magicplant sitesinden ). İçerikte 400 w hps ampül (52.500 lümen) 400w Mh ampül(44.000 lümen, 400w bakır sargılı balast, kanca zincir ve E40 duylu ayna reflektör var. Set toplamı 819 Lira.
Veya Secret Jardin 400w Grow/Bloom set 592 lira

Havalandırma -> 467m3 Hm Karbon Filtre Turbine pro fan set. 1.5-2mt kare arası yetiştirme alanı için uygunmuş benim çadır da sanırım o civarda m2 hesabında. Çadırın boyu var yüksekliği var enini öğrenemedim satıcıdan gelince ölçüp m2 sini hesaplayacağım ona göre seti değiştirebilirim. 1144 Lira

3x 11 Lt Kumaş saksı 90 lira
1x 50 Lt plagron Light Mix toprak 119 lira
1x Sensibloom A&B / Lt hesaplamadım henüz
1x Carboload / Lt hesaplamadım henüz
1x Overdrive / Lt hesaplamadım henüz
1x Callmag ( ne olduğunu henüz çözemedim araştırıp alacağım ihtiyaç yok ise salabilirim )
1x ısı/nem ölçer 80-90 Lira gibi
1x/2x mekanik zaman saati tanesi 39 lira
Tohum henüz seçmedim ama auto seçerim / 50-60 Euro arası görünüyor sponsor sitelerde.
Kelepçeler zincirler vs.

Nasıl eksik veya gereksiz bir malzeme var mı içerisinde tavsiye&önerilerinizi bekliyorum.

Birde fotoğrafını eklediğim saksı var daha önce konusunu açmıştım , şu an için param olmadığından bu saksı içerisinde 5-6 bitkiyi toprak gelince içerisinde çıkartıp farklı saksılara koyup sonuna kadar deneyeceğim, bitkiler ölmeden Çadır vs gelirse direk içine yerleştirim. Şu an 20. günde sadece su ve camda güneş ışığıalıyor, oda sıcaklığı yaklaşık 24 derece sabah/akşam. Akşam güvercin veya yarasa gübresi alıp gübre de vermeye baslayacağım umut fakirin ekmeği :)

saksının son fotosu aşağıda

https://ibb.co/bLNTnzt
slm kankacım öncelikle hayırlı olsun listeni inceledıgımde olmassa olmaz vantilatör ve ph ölcer in eksik ph ölcer sarı ucuzlardan almasakın overdrıver hasatın son ıkı hafatsı lazım onu cıkar bunları ekle bence.
mevcut saksındaki bıtkılerdende ekmek cıkar kanka ama bırazdaha buyudulermı kokler bırbırne gecer ayırayımderken zarar verebılırsın Başarilar...

kush1925

Üye
slm kankacım öncelikle hayırlı olsun listeni inceledıgımde olmassa olmaz vantilatör ve ph ölcer in eksik ph ölcer sarı ucuzlardan almasakın overdrıver hasatın son ıkı hafatsı lazım onu cıkar bunları ekle bence.
mevcut saksındaki bıtkılerdende ekmek cıkar kanka ama bırazdaha buyudulermı kokler bırbırne gecer ayırayımderken zarar verebılırsın Başarilar...
hızlı dönüşün için tşk ederim, evet vantilatör ve ph metreyi unutmuşum açıkçası şu listeyi yazmak bile heyecanlandırdı, söylediğin şekilde güncelliyorum.
Elimdeki saksıyı Cuma gününe kadar ayıracağım, önerebileceğin ucuz bir gübre markası var mı ? veya Letgoda 150 liraya Rhino Skin, Grow , Micro , Bloom , Cannastart satan birisini buldum bunlardan birisini mi alayım ?

a-420

Müptezel
Lamba konusunda tavsiyem dir hps ve mh alacağına tüm evreler için cob led var sahibinden de bulabilirsin alanın küçük ısı problemi yaşayabilirsin hps ampul ile ben led aldım alan arkadaşlarda şikayetçi değil herkes memnun cob led den ayrıca kendi aralarında yine fiyat farkı olabilir 400 w için 4 fanlı olanı en ideali benim çadır şu anda 24 derece ısı ideal
kankacım lambayı hps almayı dusunerek ıyı yapmıssın mağlum kış aylarında ısıylada alakalı bı cogumuz sıkıntı yasıyoruz gubrede canna yı ben kullanmıyorum ama kullanan arkadaslarım memnun biobizinde başlangız paketi var bilgin olsun. Kafana takılan bişey olursa biz tohumsuzlar budayız herzaman kanka dumanın bol olsun.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A angeshar:
    *** ******** **** hahahaha******
  • A angeshar:
    ******* ** hahahaha
  • TabldotLife TabldotLife:
  • A angeshar:
    ********* ****** ** ****** ****** ******* hahahaha**
  • A angeshar:
  • A angeshar:
    ****** hahahaha*
  • A angeshar:
    +1
  • A ax-b:
  • A angeshar:
  • A angeshar:
  • A ax-b:
  • A angeshar:
  • A ax-b:
    **** **** * hahahaha ********* *** **** *** **** ***** ****** *** ****** **** **** ****** ******** ****** *****
  • A angeshar:
  • A angeshar:
  • tanrınınesrarı tanrınınesrarı:
    ******* ********** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**** ******** hahahaha ****** *** ******** hahahaha* *** *** **** ******* ***** hahahaha ******** ******* hahahaha**** ******** **** ***** *** hahahaha ***** ****** **** **** ****** ** **** *** *** **** ******** ***
    ***** *** hahahaha ********** ****** ** ****** ****** ** ****** ******* hahahaha** hahahaha******** hahahaha* *** ******** *** ****** ******* hahahaha*** ********* hahahaha ******** ******* ******* *** ****** ****** hahahaha******
  • tanrınınesrarı tanrınınesrarı:
    ***** ****** *** ***** hahahaha** ******** **** **** ******** ******** **** ***** *** hahahaha****** *** ***** ***** ****** ****** ******** ******* ***** ***** ******** *** hahahaha ********** ****** ** ****** ****** ** ****** ******* hahahaha** hahahaha******** hahahaha* *** ******** *** ****** ******* hahahaha*** ********* hahahaha ******** ******* ******* *** ****** ****** hahahaha******
    ******** ******* *** ******** *** ***** ******** hahahaha*** ***** ******
  • R Reacher:
  • R Reacher:
    R Reacher: ******** ***** ****** ******** *****