İlk grow, sömeklenme

C

Canna

Guest
Dostum yapraklarin ucundaki beyazlik ve yanlardan yapraklarin iceri dogru kivrilmasinin sebebi gübre fazllaligi ama bu arada yapraklarda lekeler gördüm, ne kadar gübre veriyorsun ve hangi gübreyi kullaniorsun, hala gübre fazllaligi var, ama yaz bana önce gübre miktralarini, o benekler fosfor eksikli olabilr ama bitkin o yapraklardan azot cekiyordur onda da olabilir, hele yaz su gübre miktarlarini.

bdr81

Yeni üye
Dostum yapraklarin ucundaki beyazlik ve yanlardan yapraklarin iceri dogru kivrilmasinin sebebi gübre fazllaligi ama bu arada yapraklarda lekeler gördüm, ne kadar gübre veriyorsun ve hangi gübreyi kullaniorsun, hala gübre fazllaligi var, ama yaz bana önce gübre miktralarini, o benekler fosfor eksikli olabilr ama bitkin o yapraklardan azot cekiyordur onda da olabilir, hele yaz su gübre miktarlarini.
IMG_20220103_150301.jpg
Semadaki gübrelerin hepsi mevcut, şemaya uyarak, yazan miktarlarin yarısını veriyorum, bir dolu bir boş sulama yapıyorum, son iki sulamayı boş yaptım, bitki ciceklenmeye geç girdi, çiçeklenme başlayınca blom gubrelerine geçtim, semaya göre blom döneminin birinci haftası yeni bitti, en son ki gübreli sulamamda semadaki blom dönemi ikinci haftada yazan gübreleri verdim(powerzym yazan gübreyi vermedim, haftada bir iki verin yazıyor diye)
Coco yazan gübrenin npk oranı 3,4,5
Bitki çiçeğe erken girdide ben geç fark edip veg dönemi gubrelerini fazla mı verdim acaba

C

Canna

Guest
Evet resimlerden veg gübreligi fazllagi var, bir bos sulama daha yap ve alttan en az 2-3 su bardagi su cikacak sekilde, bos sulama yapmissin ama toprak daha temizlenmemis, yani toprakta hala cok fazla veg gübresi var, yazdigim gibi bir sulama daha yap toprak kuruyunca düzelmesi lazim.

Ü

Üye silindi 26464

Guest
Kanka sorun düzeldimi bende hesi siparişi verdim gelmesini bekliyorum

horoz cemal

Yeni üye
Kabini 10mm mdf den marangoz da yaptırdım kanka 60*60*140olculeri, 350w çıkış fanı karbon filtre set halinde dr karbon filtre den aldim.100w da giriş fanı var. Hem giriş hem çıkış fanlarina dimmer bağladım devir hızlarını istediğim gibi ayarlayabiliyorun
bu dimmerları nasıl bağladın hocam benim de fanın gücünü azaltmam lazım da?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha* ******* ** ***** hahahahahahahaha*******
    +1
  • lavrens lavrens:
    ****** ****** ******* ********** hahahaha*** hahahaha ***** **** ***** ** **** **** ****** **** ****
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ********** ****** ** ******* hahahaha* ***** **** ***** hahahaha ***** **** ***** ** **** **** ****** **** ****
  • içiciadam içiciadam:
  • Lew4nd0w5k1 Lew4nd0w5k1:
    *** *** ****** hahahaha* hahahaha**** *** ***** *** ***** ********* ****** ***** *** ******* ******** * ***** ******* ** hahahaha******** ******* ** *****
    +1
  • Houp53 Houp53:
  • içiciadam içiciadam:
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha
  • içiciadam içiciadam:
    ***** **** **** ********** *** **** ** ***** *** *** ****** hahahaha* hahahaha**** *** ***** *** ***** ********* ****** ***** *** ******* ******** * ***** ******* ** *******
    ***** ******* * ***** ****** ****** *** ********** **** **** ********** *** **** ** *****
    +1
    **** **** **
  • NewGardener NewGardener:
  • Houp53 Houp53:
    ***** ******* ********** ****** ****** **** ****** ***** ********* ****** ****** ********* **** hahahaha* **** *********
  • içiciadam içiciadam:
  • NewGardener NewGardener:
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** *** hahahaha**** ***** ***** hahahaha*
  • Houp53 Houp53:
    ** ******** ******* ***** ******* ******* **** ****** ******* ******* **** *******
    ***** * ** ****** **** ****** *** ********* ***** ******** hahahaha **** *** ******* ***** ****** **** ** ******* **** hahahaha* ****** ******* ********* ***** ******** **** *********
    +1
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha ****** ***** ********* ****** ******* ******* ********** hahahaha ****** ****** **
    ****** ** hahahaha*** hahahaha* ***** *** hahahaha**** ***** ***** hahahaha*
  • Houp53 Houp53:
    *** ****** hahahaha*** *********
    ***** hahahaha* **** ********* ********* *** **** *******
  • T Turco:
    * *
    T Turco: * *