İlk grow kabinimi kuruyorum Lütfen yardım

Merhaba kankalar daha önceden hiç kabin kurmadım ve yetiştiricilik yapmadım bir hayal ile uzun araştırmalarım sonucu bu işe kendime yetecek kadar ve profesyonel sayılabilecek ekipmanlarla girmeye karar verdim.
Kendimce bir liste oluşturdum hatta ürünler sepetimde konu tamamlanınca siparişi geçiçem

BavaGreen 240W Seoul 3030+Oslon 660nm 730nm+ Seoul 385NM IR&UV dahil 4 swich kontollü
Harvest Master Bitki Yetiştirme Kabini 100x100x180
Plagron Bat Mix 50 Lt
Dijital Isı ve Nem Ölçer Problu
Dijital Zaman Saati
19 Litre 2 Adet Bez Saksı
Mini Mikroskop
100ml cam ölçüm bardağı
Growkent Scrog Filesi 100x100 Eco Siyah
Grow Kent Askı Zinciri
Mini Aksiyel Fan 125mm/170m3 - 25w
Typhoon Klipsli Vantilatör 15 cm
Ek Hava Kanalı 2.5 Metre
SinboSah-6107 Ultrasonik Soğuk Buhar Makinesi

Gübre ve besin hiç eklemedim toprağa perlit alıcam gübre konusunda bu sistemde ya 2 ya 3 saksı için önerileriniz ve ekipmanlar içinde aynı şekilde eksik veya fazla gördüklerinizi yazarsanız sevinirim.
Ayrıca karbon filtre 3 saksıya kadar bu sistemde ne alırsam rahat ederim

sickrimpson

Yeni üye
Kabini marshydro alabilirsin diamond mylar daha iyi yansıtıcı ve köşeler demir daha ağır yük taşır. Koku için 467m3 karbon filtre set alabilirsin. AN serisi uygulaması kolay bir gübre çok da iyi sonuç veriyor. Sorması ayıptır ışığın sana maliyeti ne oldu?

Vybz Kartel

Müptezel
Selam kanka

Kirli hava çıkışını göremedim kanka. Kirli hava tahlliyesi ve koku için Bu ÜRÜNÜ öneririm. Aynısını kullanıyorum ve kabin ölçüleri senin kadar.. Günlüğümü inceleyebilirsin.... Video felan var, belki bir fikir edinirsin kabini kurarken....

Gübre olarak ise ilk deneyim için Biobizz organik gübre seti seni üzmez dostum.... Advanced Nutrients serisi gübreler de harika, şuan kullanıyorum. Forumda kulllanılan gübreleme çizelgelerini kullanablirsin...

Ayrıca PH ölçer ve PH düşürücü gerekiyor. Gübreleme yaparken sulama suyun 6-6,5 PH aralığında olmalı...

Hayırlı olsun...

Selam kanka

Kirli hava çıkışını göremedim kanka. Kirli hava tahlliyesi ve koku için Bu ÜRÜNÜ öneririm. Aynısını kullanıyorum ve kabin ölçüleri senin kadar.. Günlüğümü inceleyebilirsin.... Video felan var, belki bir fikir edinirsin kabini kurarken....

Gübre olarak ise ilk deneyim için Biobizz organik gübre seti seni üzmez dostum.... Advanced Nutrients serisi gübreler de harika, şuan kullanıyorum. Forumda kulllanılan gübreleme çizelgelerini kullanablirsin...

Ayrıca PH ölçer ve PH düşürücü gerekiyor. Gübreleme yaparken sulama suyun 6-6,5 PH aralığında olmalı...

Hayırlı olsun...
Çok teşekkür ederim kanka önerilerin için. Karbon filtre olayını çözdüm fakat phmetre konusunda hangisini alayım karar veremedim

Kabini marshydro alabilirsin diamond mylar daha iyi yansıtıcı ve köşeler demir daha ağır yük taşır. Koku için 467m3 karbon filtre set alabilirsin. AN serisi uygulaması kolay bir gübre çok da iyi sonuç veriyor. Sorması ayıptır ışığın sana maliyeti ne oldu?
Kabin konusunda kararsızım evet bu marka üzer diyorsan bi link verirsen önerdiğin kabini inceleyebilirim. Işığın bana kargo dahil maliyeti 3600 TL kanka

Vybz Kartel

Müptezel
Çok teşekkür ederim kanka önerilerin için. Karbon filtre olayını çözdüm fakat phmetre konusunda hangisini alayım karar veremedim

Şimdi kanka ben daha önce N11, hepsiburada gibi yerlerden ucuz PH metreler kullandım, memnun kalmadım, bozuluyorlar..

Şuan kullandığım >> PH METRE . Hem ucuz, hem ayarı pek bozulmuyor.. Ayar bozulsa bile kalibre edersin.. Kalibrasyon için de BU ÜRÜNÜ aldım... İki gübrelemede bir kalibre ediyorum, genelde ayarı kaçmıyor...

Durumun varsa pahalı bir ürün alabilirsin kanka, mesela BU ÜRÜN .

PH düşürücü olarak da Canna PH Down kulllanıyorum.. Ph düşürücü olarak da seçici olmanı tavsiye ederim.

Önerin için çok teşekkür ederim bugün ürünlerimin hepsi elime ulaştı. Eksiklerim; Vantilatör, giriş ve çıkış fanı, buhar mahinesi ve co2 sistemi.
100x100x180 kabin aldım 3 auto ekicem. Giriş ve çıkış fanlarını uygun ve sessiz nereden temin edebilirim ve bu ebatlarda bi kabin için sence.
CO2 olayıda aynı şekilde 3 bitkiye ve bu kabine en ideal gelecek dozda nasıl ayarlayabilirim

banabi

Yeni üye
Dostum 3-4 güne tüm siparişlerinin eline ulaştığını yazmışsın ışığı Tr den mi satın aldın ?
Ayrıca co2 için kabin ölçüne göre (tecrübe değil araştırmalarıma göre) min 2,5 litrelik şişe yeterli 3-3,5 litre yaparsan daha verimli olur.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Tropikal.MR:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ****** ********* **** ***** ******* ***** ****** ***** *** hahahaha ****** ******** ******* * ******* *** hahahaha***
    +2
  • 420x 420x:
    ********* ***** ***** **
    +1
  • 420x 420x:
    ****** ********* **** ***** ******* ***** ****** ***** *** hahahaha ****** ******** ******* * ******* *** hahahaha********* *** ***** **********
  • 420x 420x:
  • NewGardener NewGardener:
    **** **** ** ********** ***** hahahaha ***** ******** hahahaha**
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
    *** *** ********* ****** *** ******* *** *** hahahaha***** *****
  • lavrens lavrens:
    **** ***** ******* ***** ****** ***** ******** ******** ****** **** ****** ** ****** ********* ***** ***** hahahaha ********** ***** ****** ******** ********* ***** ****** ***** hahahaha**** ***** ** ********* **** ***** ******* ****** ****** *** ***
    +1
    ******** ***** ****** ******* ******* ***** ***** *** ********* ****** *** ******* *** *** hahahaha***** *****
    +1
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
    ****** * * ****** *** ******* **** *** ***** hahahaha*** ****** ******* ********* ********* ******* *** ****** **** ********* **
    +1
    ***** hahahaha* ** ***** ** ****** *** ***** *** ********* ****** *** ******* *** *** hahahaha***** *****
  • 420x 420x:
    ******** ***** ****** ******* ******* ***** ***** * ** hahahaha *** **** ******* ** ***** *********
  • lavrens lavrens:
    ********** ****** ***** * * ****** ********* ******* * ******** ******* ***** ******* **** **** ***** **** ******* ******
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
    ***** ** ***** ** **** ***** ********* ****** ****** ***** *** **** ********* * **** *** ********* * *******
    ********* **** ********* ***** ****** **** ******** * * ****** *** ******* **** *** ***** hahahaha*** ****** ******* ********* ********* ******* *** ****** **** ********* **
    +2
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha **** ******* * ** ********* *** **** ******** *** *********
    +1
    ********** hahahaha*** **** ********* ***** ****** **** **
    ******* ****** ******* * ** ***** **
  • 420x 420x:
    ***** ** ***** ** **** ***** ********* ****** ****** ***** *** **** ********* * **** *** ********* * hahahaha** ***** ***** ** ***** **** *** hahahaha hahahaha*** ********* **** ********** ******
    +1
    420x 420x: ***** ** ***** ** **** ***** ********* ****** ****** ***** *** **** ********* * **** ***... +1