İlk grow deneyimim lütfen yardımcı olun

Carloswarrior

Yeni üye
Dostlar merhaba daha önce hayatında Çim bile ekmemiş biri olarak bu maceraya atıldım. Growkentten 60x60x160 hazır kabin setini aldım.. akdeniz de yaşıyorum ve bulunduğum şehirde şuan hava aşırı sıcak. Evimde kabini yerleştirebileceğim bi alanım olmadığı için balkonumda kendime özel bi alan yaptım. İlk tohum peçetede patladı ve kağıt bardakta baş verdi.. bardağı dün gece ilk defa kabine koydum ama içerdeki sıcaklık nerden baksanız 50 dereyi gördü ve bende tekrar kabinden çıkardım ve toprağı kurudukça ara ara su veriyorum. İşin gerçeği ilk grow deneyimimi elime yüzüme bulaştırmak istemiyorum. Hayrısever tecrübeli bi dostun bana yardım eli açmasını bekliyorum

higthead

Jolly Green
Dostlar merhaba daha önce hayatında Çim bile ekmemiş biri olarak bu maceraya atıldım. Growkentten 60x60x160 hazır kabin setini aldım.. akdeniz de yaşıyorum ve bulunduğum şehirde şuan hava aşırı sıcak. Evimde kabini yerleştirebileceğim bi alanım olmadığı için balkonumda kendime özel bi alan yaptım. İlk tohum peçetede patladı ve kağıt bardakta baş verdi.. bardağı dün gece ilk defa kabine koydum ama içerdeki sıcaklık nerden baksanız 50 dereyi gördü ve bende tekrar kabinden çıkardım ve toprağı kurudukça ara ara su veriyorum. İşin gerçeği ilk grow deneyimimi elime yüzüme bulaştırmak istemiyorum. Hayrısever tecrübeli bi dostun bana yardım eli açmasını bekliyorum

Dostum öncelikle tek ve net söyleyeceğim şey bulunduğu ortamı soğutmaz isen o growu unut. klima muhakkak kullanmalısın. istersen 40 takla at burda 50 derecelerde ki hissedilen 55 lere çıkıyor inan olmaz.

Carloswarrior

Yeni üye
Anladım dostum. Öncelikle cevap verdiğin için çok teşekkür ederim. Şuan yaz mevsiminde olduğumuz için kabin kullanmayıp çiçeklenme zamanına kadar balkonda gölgede büyütsem nasıl olur ? Tohum photo acelemiz yok o zamna kadar havalar da bi nebze serinler. Vereceğin bilgiler benim için çok önemli
Dostum öncelikle tek ve net söyleyeceğim şey bulunduğu ortamı soğutmaz isen o growu unut. klima muhakkak kullanmalısın. istersen 40 takla at burda 50 derecelerde ki hissedilen 55 lere çıkıyor inan olmaz.

higthead

Jolly Green
Anladım dostum. Öncelikle cevap verdiğin için çok teşekkür ederim. Şuan yaz mevsiminde olduğumuz için kabin kullanmayıp çiçeklenme zamanına kadar balkonda gölgede büyütsem nasıl olur ? Tohum photo acelemiz yok o zamna kadar havalar da bi nebze serinler. Vereceğin bilgiler benim için çok önemli
Dostum o bitki minimum 15 saat ışık almalı. Gölgede olmaz hadi filiz iken fazla gün ışığına gerek yok amna serpilince ışık yetersizliğinden sorunlar çıkıcak. Ana konu olan soğutma işlemine odaklan klima olayını nasıl yaparıma odaklan.

Carloswarrior

Yeni üye
Dostum o bitki minimum 15 saat ışık almalı. Gölgede olmaz hadi filiz iken fazla gün ışığına gerek yok amna serpilince ışık yetersizliğinden sorunlar çıkıcak. Ana konu olan soğutma işlemine odaklan klima olayını nasıl yaparıma odaklan.
Teşekkür ederim üstad. Soğutma işine odaklanıcam. Bildiğin kabin içinde kullanabileceğim seyyar klima varmı peki nasıl bi çözüm üretebiliriz

Carloswarrior

Yeni üye
Dostum o bitki minimum 15 saat ışık almalı. Gölgede olmaz hadi filiz iken fazla gün ışığına gerek yok amna serpilince ışık yetersizliğinden sorunlar çıkıcak. Ana konu olan soğutma işlemine odaklan klima olayını nasıl yaparıma https://www.tohumsuz.com/threads/oda-sicakligi-dusurme-taktikleri.19095/post-195628
Teşekkür ederim üstad. Soğutma işine odaklanıcam. Bildiğin kabin içinde kullanabileceğim seyyar klima varmı peki nasıl bi çözüm üretebiliriz
Konu içindeki mesaj 'Oda sicakligi dusurme taktikleri'
https://www.tohumsuz.com/threads/oda-sicakligi-dusurme-taktikleri.19095/post-195628
Bu taktiği denicem bakalım

Smokycat

Müptezel
Şuan yaz mevsiminde olduğumuz için kabin kullanmayıp çiçeklenme zamanına kadar balkonda gölgede büyütsem nasıl olur ?
Tohum genetik ise familya ve cinsi önemli, sativa ise indicaya nazaran sıcağa daha dayanıklı olur ama daha bebekken 40 derece üstü sıcakta ısı stresine girer ve gelişemez, cins olarak outdoor yeteneği varsa 15 gün kadar içeride yarı gölgede 15 cm kadar uzattıktan sonra bu zaman içinde kabini soğutabiliyorsan içine alabilirsin, soğutamıyorsan dışarıda veya içeride gölgeli güneş ışığında 1 ay bakabilirsen büyür gider. Dışarıda veya içeride veya kabinde her durumda her türlü strese karşı silikon ve deniz yosunu çok yardımcı olacaktır, bitki 10 cm olduğunda ikisini de kullanmaya başlayabilirsin. Olduğun yerde nem azsa bitkinin başına içine su püskürttüğün bir mini poşeti geçirirsen nem sorunu da çözülür. Kolay gelsin..

mami10_

Doktor
Balkonda hava 27 bile olsa bitki photo ise sıkıntılı, sebep ne dersen, artık photo bitkiler çiçeklenmeye giriyor günler yavaştan kısalıyor senin bitki şimdi balkonda kalsa 3 bilemedin 4 buğumda çiçeğe girecek, ne alacağın hasat ne de o zahmete deymez, nacizane fikrim, seyyar tipi klima al imkanın varsa koy giriş fanını önüne bak keyfine evinde soğutur sende ferahlarsın

Carloswarrior

Yeni üye
Tohum genetik ise familya ve cinsi önemli, sativa ise indicaya nazaran sıcağa daha dayanıklı olur ama daha bebekken 40 derece üstü sıcakta ısı stresine girer ve gelişemez, cins olarak outdoor yeteneği varsa 15 gün kadar içeride yarı gölgede 15 cm kadar uzattıktan sonra bu zaman içinde kabini soğutabiliyorsan içine alabilirsin, soğutamıyorsan dışarıda veya içeride gölgeli güneş ışığında 1 ay bakabilirsen büyür gider. Dışarıda veya içeride veya kabinde her durumda her türlü strese karşı silikon ve deniz yosunu çok yardımcı olacaktır, bitki 10 cm olduğunda ikisini de kullanmaya başlayabilirsin. Olduğun yerde nem azsa bitkinin başına içine su püskürttüğün bir mini poşeti geçirirsen nem sorunu da çözülür. Kolay gelsin.

Carloswarrior

Yeni üye
mecburen evin içinde kabine yer açtım.. şu mevsimde dışarda kabinde bitkiyi perişan etmeye gerek yok.. ha kışın havalar soğukken balkonda kabin mantıklı.. ilk kelleyi kopardığımda bitkiyi büyük saksıya almayı düşünüyorum. O zamana kadar toprağı kurudukça sulasam yeterli olur mu

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    **** ***** ********** *** ********** ********** hahahaha ********** ****
    +1
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    *** **** **** ********** ****** *** ******** *
  • G gardastohumlazim:
  • Night owl Night owl:
    ****** ********** **
  • Night owl Night owl:
    **** ***** ******* ** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ********* **** ***** *** ***** ** ***** ********** ***** *** ******** ******** **** * ******** ******* *********
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ***** *** ***** ******** ** ***** * * **** **** hahahaha ******* *** **** * ******** *
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ********* ********* ******** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    *** **** ********* ******** *** ********* **** ***** *** ******** **** ********* hahahaha ******* ********** ***** ********* ********** *** ***** *** ***** ******** ** ***** * * **** **** hahahaha ******* *** **** * ******** *
  • G Groww:
    ****** hahahaha*** ********** hahahaha
  • D doğadostu1004:
    hahahaha** ******** ***** **** ********** hahahaha ********* *** ******** **** ******** ***** hahahaha* ***** ***** ******** ***** **** ** hahahaha ****** ****** ****** **** ****** **
    +1
  • D doğadostu1004:
  • I ichbinkrytpon:
    ******* ******* **** ***** hahahaha* ***** **** ********
  • G Groww:
    hahahahahahahaha
  • G Groww:
    hahahaha*** ********** **** ***** ****** ****** ******* * ***** ****** ********
  • I ichbinkrytpon:
    *** ********* ******* ******** **
  • I ichbinkrytpon:
    ***** ** ********** ****** hahahaha****
  • Night owl Night owl:
    ***** ***** ****** ***** **** ******* ******* ********* ******* ********** ********* ** ***** ****** hahahaha** ******** ***** **** ********** hahahaha ********* *** ******** **** ******** ***** hahahaha* ***** ***** ******** ***** **** ** hahahaha ****** ****** ****** **** ****** **
  • Night owl Night owl:
    **** ******* ********** hahahaha hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
    ** * hahahaha* ***** ***** ***** ** ***** ** ****** ****** ****** ******** *** hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
    *** ***** ********** ********** ***** ********* hahahaha **** ** ******* **********
  • Night owl Night owl:
    *** ********* **
    Night owl Night owl: *** ********* **