İLK GROW Çocuklarım için öneriniz pls?

Sömekoow

Yeni üye
Merhaba kankalar 2,5 ay civarı olan bitkilerim çok kötü Bi 50 w ışık altında büyüdü 3ay oldu neredeyse çok geç farkına vardım ilk growum yeni lamba yaptım 5 tane 50 w ampul taktım Bi tahta üzerine 2si beyaz touch ampül 3 tanesi kırmızı mavi spektrum lamba 4 saksı üstünde 140*140 Kabinim herşey tam ama ışık olarak çok geride kaldım bunu yeni yaptım sizce nasıl oldu resimlerde kırmızı çarpı olan yerlere daha 4-5 tane daha eklemeyi düşünüyorum tabi sizden öneriler almak istiyorum başka farklı şekilde ampül taksam mı bildiğiniz önerdiğiniz ampul var mıdır? veya Cob Led mi önerirsiniz? Hasat aldıktan sonra ışıkları değiştireceğim kırmızı çarpı olan yerlere 4 tane 50w cob led taksam nasıl olur. yandan bitkilere vuran bi tane 50w yada 100w dandik bir led var yandan vurması bitkilere yarar sağlar mı? 3 günde 1 kere ışıkların karanlıkken 1,5 L suluyorum büyük olanları photo olup ak47 bu ikisi diğer 2 saksıda 4 tane autoflower bitkim var onlarda 1 aylık onları ayırıcam daha iyi ışık olunca Ph ayarlayıp ve bio Grow gübresi karıştırıp veriyorum şuanlık hepsine ışık zamanı 18-6

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 25562

Guest
o kadar ısık ancak 1 tane bıtkıye adam gıbı bakar kankacım. 1 bıtkı mın 150w ısık ıster ne kadar bıtkı varsa 150w x bıtkı sayısı = eklenecek w mıktarı

Sömekoow

Yeni üye
o kadar ısık ancak 1 tane bıtkıye adam gıbı bakar kankacım. 1 bıtkı mın 150w ısık ıster ne kadar bıtkı varsa 150w x bıtkı sayısı = eklenecek w mıktarı
Peki dostum ben kendim yaptım bu sistemi 5 tane daha eklersen eğer 500 watt yapacak toplam da yanda da eski ışığı koydum onu 2 günde bir falan kenarlara gezdircem daha iyi olur mu ve önereceğin Bi ampül var şunu da ekle diye?

Ü

Üye silindi 23835

Guest
Kanka en kisa cozum torchlari arttir hemen. 50w lik 5 6 tane torch ekle. Yandan isik hakkinda bilgim yok. Ama torchlari arttir isik mesafesini 40cm falan ayarla is gorur.

Sömekoow

Yeni üye
Kanka en kisa cozum torchlari arttir hemen. 50w lik 5 6 tane torch ekle. Yandan isik hakkinda bilgim yok. Ama torchlari arttir isik mesafesini 40cm falan ayarla is gorur.
Sağol kanka öyle yapıcam 7 tane daha aldım onları da eklicem bu ampül ler faydalı mı nasıl iş görür mü toplamda 450 w olacak board 2 saksı bırakıcam altında diğerleri başka yere alıcam 3 aylık bitki çok cılız kaldı ya

Sömekoow

Yeni üye
Bitki ile ışık arasında mesafeyi nasıl ayarlıyoruz acaba saksı ile mi ölçüuoruz yoksa bitkinin en üst tarafıyla mı mesafe?

Turkish man

Doktor
Çok sağol kanka valla hiç bişey bilmiyoruz ya öğreniyoruz anca 3 aydır bitkinin halini görüyorsun :/
Sıkıntılı hareket etmişsin benim konularına bak bilgi alabilirsin. En uygun paraya hasatı alan konularım var. Bana denk gelseydin şuanda hasat almıştın :) benimle aynı başlamışsın nerede ise ben 2 ağacı yedim bitirdim :)

Sömekoow

Yeni üye
Sıkıntılı hareket etmişsin benim konularına bak bilgi alabilirsin. En uygun paraya hasatı alan konularım var. Bana denk gelseydin şuanda hasat almıştın :) benimle aynı başlamışsın nerede ise ben 2 ağacı yedim bitirdim :)
Sorma ya çok moralim bozuk ilk defa bitki yetiştirdim hiç bişey bilmiyordum gerçi de keşke daha önce okuyup öğrenseydim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • H happyworld:
    ** ******** ***** ***** hahahaha***** **
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ******* **** ********** hahahaha** ***** **** ******** *******
    ***** * ***** **** *** hahahaha ******* ******* ********* *** hahahaha**** ******** hahahaha*** ******** ***** ***** hahahaha***** **
  • H happyworld:
    ***** ** ********* **** ** *** hahahaha* **** hahahaha******* ****** ********
  • H happyworld:
    hahahaha ***** **** hahahaha*** ******* ****** ******* *******
    ****** ******* hahahaha** **** ***** *** ******* ****** *****
    ***** ** ********* **** ** *** hahahaha* **** hahahaha******* ****** ********
  • H happyworld:
    ****** ********* **
  • H happyworld:
    *** ***** **** ******* ********** ***** *** ********* ******* ********* hahahaha *** ***** ****** ** ******** ******* ** *******
  • H happyworld:
    ***** ********** ********* ******** ****** **** **
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ***** ****** ** ****** ***** ***** ***** ****** ***** ******* **** ******** ********* hahahaha ****** **** *** **
  • H happyworld:
    *** ******* *** ********** ****** ***** ****** ******* ******* hahahaha*
    +1
  • H happyworld:
    ***** ***** ****** ******* *** ********** ****** ***** ****** ******* ******* hahahaha*
    hahahaha** **** **** ********** **
  • H happyworld:
    ***** ****** *** hahahaha ******* *** *** ******* ********* ********** ******** ********* **
    hahahaha ***** ******* ********* **** ******* ********* ** ****** ****** ***** **
    +1
  • E Emre77:
    ******** ** hahahaha* ***** ****** ******* hahahaha* ***** ***** ****
    ***** *** ***** *** hahahaha hahahaha ***
  • içiciadam içiciadam:
    **** ***** ***** ****** ****** hahahaha ***** ******* ********* **** ******* ********* ** ****** ****** ***** **
    içiciadam içiciadam: **** ***** ***** ****** ****** hahahaha ***** ******* ********* **** ******* ********* **...