İlk deneyimim olacak outdoor yardım

Agabey

Yeni üye
Selamın aleyküm arkadaşlar aranızda yeniyim artık torbacıya para vermekten sıkıldım  bu sene yetiştirmeyi düşünüyorum alanya bölgesindeyim dağlık ağaçlık  bir yerim var   bulunduğumuz bölge yazları çok sıcak ve çok nemli 
1 ne zaman ekmeliyim 
2 hangi tür tohum ekmeliyim
3 ortalama hasatı ne zaman yaparım
4 hasatı nasıl erkene çekerim 
5 sadece solucan gübresi hem katı hem sıvı kullansam olurmu
6 ne zamandan ne zamana sulamalıyım 
7 ortalama 1 kök den ne kadar alırım
8 indica ve sativa fark edermi
9 nasıl su vermeliyim ph felan nasıl oluyor
10 toprak nasıl olmalı
11 gübreyi ne zaman kullanmalıyım

Cevaplar için şimdiden  teşekkürler :)

halil1q

Yeni üye
1. nisan mayıs gibi ekiliyor çok sıcak ve nemli diyorsun iklime göre değişir mi bilmiyorum
2.erken hasat almak istiyorum demişsin bunun için auto çok mantıklı hem böylece ne zaman ektiğinin pek bi önemi yok sıcağa ve neme dayanıklı bir tür seçersen daha iyi
3.auto ekersen 2-3 ayda photo da 5-6 belki daha fazla sürer
4.auto tohum alıp ekebilrsin 2-3 ay sürer daha hızlı türler var diye okudum forumda ama bi bilgim yok
5.olur neden olmasın ama takviye gübreler alsan daha yardımcı olur.
6.bitkiye toprağın kuruluğuna göre değişir toprak kurudukça sularsın 
7.genetiğe, nasıl bakım yaptığına, gübre çeşidine göre değişiklik gösterir 30gr alanda var bir bitkiden 1kg alanda
8.tabiki fark eder indica ve sativa diye ayrılmasının bi sebebi var zaten sativa kafa olarak daha enerjik bedeni harekete geçirir, bitki olarak daha uzunboylu olur, indica kafa olarak daha ağır kafa yaşarsın hayal gücünü güçlendirir seni koltuğa yapıştırır, çalımsı bir bitkidir sativa kadar uzun olmaz daha bodurdur.
9.ph 6.2-6.5 arası en ideal 2 sulamada bir gübre ver bilirsin her sulamada verirsin sana kalmış
10.biobizz all mix kullanabilirsin.
11.bitkin 2 haftalık olduktan sonra çeyrek dozla başlayabilirsin.

forumda daha bir çok bilgi var araştır biraz dumanın bol olsun

Agabey

Yeni üye
Cvp: İlk deneyimim olacak outdoor yardım

halil1q' Alıntı:
1. nisan mayıs gibi ekiliyor çok sıcak ve nemli diyorsun iklime göre değişir mi bilmiyorum
2.erken hasat almak istiyorum demişsin bunun için auto çok mantıklı hem böylece ne zaman ektiğinin pek bi önemi yok sıcağa ve neme dayanıklı bir tür seçersen daha iyi
3.auto ekersen 2-3 ayda photo da 5-6 belki daha fazla sürer
4.auto tohum alıp ekebilrsin 2-3 ay sürer daha hızlı türler var diye okudum forumda ama bi bilgim yok
5.olur neden olmasın ama takviye gübreler alsan daha yardımcı olur.
6.bitkiye toprağın kuruluğuna göre değişir toprak kurudukça sularsın 
7.genetiğe, nasıl bakım yaptığına, gübre çeşidine göre değişiklik gösterir 30gr alanda var bir bitkiden 1kg alanda
8.tabiki fark eder indica ve sativa diye ayrılmasının bi sebebi var zaten sativa kafa olarak daha enerjik bedeni harekete geçirir, bitki olarak daha uzunboylu olur, indica kafa olarak daha ağır kafa yaşarsın hayal gücünü güçlendirir seni koltuğa yapıştırır, çalımsı bir bitkidir sativa kadar uzun olmaz daha bodurdur.
9.ph 6.2-6.5 arası en ideal 2 sulamada bir gübre ver bilirsin her sulamada verirsin sana kalmış
10.biobizz all mix kullanabilirsin.
11.bitkin 2 haftalık olduktan sonra çeyrek dozla başlayabilirsin.

forumda daha bir çok bilgi var araştır biraz dumanın bol olsun
Teşekkür ederim kardeşim ne kadar duman o kadar randuman ??

Empire State

Yeni üye
Müdür sağlam tohum aldımı bu Melet her yerde oluyor ama en iyi dere kenarı toprak kumlu olacak nemli olacak dışarıda tek problem yağıştan sonra küf problemi eğer bitkine yağmur değmemesini sağlayabilirsen en bok toprakta bile güzel sigara olur önemli olan güzel tohum ve yağmurun değmemesi

Agabey

Yeni üye
Empire State' Alıntı:
Müdür sağlam tohum aldımı bu Melet her yerde oluyor ama en iyi dere kenarı toprak kumlu olacak nemli olacak dışarıda tek problem yağıştan sonra küf problemi eğer bitkine yağmur değmemesini sağlayabilirsen en bok toprakta bile güzel sigara olur önemli olan güzel tohum ve yağmurun değmemes

Sağolsın kardeşim zaten yağmur yağmıyor o aralar 
 Bide kaliteli tohumu nerden tedarik ederizkaç günde elimize ulaşır

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    **** ** ******** ******* ****** hahahahahahahaha*********
  • kkush kkush:
    hahahaha ******** **** ***** hahahaha*** ***** ** hahahaha
  • NE0 NE0:
    *** **** ****** ********** ***** hahahaha ** ****** ********* ******* * **** *** hahahaha hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
  • NewGardener NewGardener:
    ******** ********* ****** ***** *** ***** ********** *** ***** hahahaha***
    ** ******* ******** hahahahahahahahahahahaha***
    **** ****** * ****** ***** **** ******* ******** hahahaha***
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** **** hahahaha** ** hahahaha*** *******
    ******* ******* * ******* ******* ******* * **** ****** ****** * ****** ***** **
  • NE0 NE0:
    ****** ***** ******* ******* * ******* ******* ******* * **** **
  • kkush kkush:
    hahahahahahahaha
  • kkush kkush:
    ***** ****** **
    ***** ****** *** ******** ***** ***** ******* ****** ******* ******* **** *** ******* hahahaha* *** ***** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** ******** **** ********* ****** *** ******** ***** ***** ******* ****** ******* ******* **** *** ******* hahahaha* *** ***** **
    ********* ******* ***** *** **** hahahaha* ******** ******* ********* ****** ********** *** ****** hahahahahahahaha**
  • NE0 NE0:
    ********* hahahahahahahaha**
    ********** ****** ****** hahahaha****** *** ******** **** ****
  • kkush kkush:
    hahahahahahahaha* **
    hahahahahahahaha ****** **** ******* ** ***** *** ********* ******** **
  • O Omnibuw:
    hahahaha *** *******
  • kkush kkush:
    +1
  • O Omnibuw:
    hahahahahahahaha ** ***** ******* hahahaha** ******* ********** ***** **** hahahaha* hahahaha*****
  • berkk10 berkk10:
    hahahahahahahaha
    berkk10 berkk10: hahahahahahahaha