İlk Denemem Aşırı Yapraklı Oldu ve Photo/Auto Ayrımı

soda

Yeni üye
Merhabalar,

İlk denemem, tohumlar sponsorlardan ama photo auto karışık bir kaç çeşit almıştım. Onu da karışık göndermişler. Photo mu auto mu olduklarını bilmiyorum. İki bitki ve yaklaşık 3 aylık. Kabin ve ışığım var ancak bilinçli bir yetiştirme değil sadece denemiştim. şu an 12-12 saat ışık veriyorum.

Bir kaç sorum olacak, yardımcı olursanız çok sevinirim :)

1. Bitkiler, özellikle 1.si çok yaprak üretiyor. Deli gibi çılgınlar gibi yaprak üretiyor. Pistiller yaprağa dönüşüyor. Ya da ben öyle görüyorum bilmediğim için. Bu kadar yapraklı olması normal mi ve bu yaprakları koparmak gerekir mi?

2. Sizce durumları iyi mi? Özellikle alt dallarda (sanıyorum ışık alamadığından dolayı) kuruyan minik bir sürü yaprak var.

3. Bitkilerin auto mu photo mu olduklarını anlayabilir miyiz? Genetiğini anlamasam da olur :)) Ha tabi anlasam daha güzel olur.

4. Sizlerin ekstra bir tavsiyesi önerisi veya yorumu olursa seve seve dinlemek isterim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum :)

Birinci bitki:

İkinci Bitki:

Üstten görünüşleri:

Alttaki kuruyan yapraklar:

soda

Yeni üye
nasıl bı grow ben algılayamadım ama napıyosan bozma kanka kuruyan yaprakları elınde al alabılıyosan cıkan yapraklarada dokunma
Oooo patron senden böyle bi iltifat duymak gururlandırıcı :) Algılayamadığın ne var açıklayayım :)

Tohumlar sponsordan ama cinsini bilmiyorum. Hepsini karışık gönderdiler. Farklı olduğunu düşündüğüm iki tanesinden yetiştirdim.
Yazın malesef 35 dereceleri gördü. Buz tutmuş 20 tane şişe koydum ama fayda etmedi, şimdi de 20 derecelerde. Gübre sensi bloom ve sulamayı kafama göre yapıyorum. İki ay civarı düzensiz ama uzun ışık verdim. Sonra ayarlı priz edindim ve 12-12 yapmaya başladım. Yaklaşık 1 aydır 12-12 de.
12 12 ne zamandan beri veriyosun ?
Ortalama 1 ay civarı kanka. Öncesinde de 15-20-25 düzensiz nasıl denk geliyorsa öyle ışık vermiştim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A Ahmet84:
    hahahaha ******* ****** hahahaha*** ****
  • 2 2008Grower:
    hahahaha**
  • İşteşimdikızdım31 İşteşimdikızdım31:
  • 2 2008Grower:
    ****** ****** **
  • 2 2008Grower:
    ****** ********* ***** ** ******** ******* ******* hahahaha ********** ******* ******* * *****
  • 2 2008Grower:
    ***** ***** **
  • 2 2008Grower:
  • A Ahmet84:
    +1
  • A Ahmet84:
    ***** *** **** ***** *** **** ********** ********* ***** ******* ***** *** ********** ***** *** ********* ** ***** ****** ***** *****
    ***** *** hahahaha hahahaha
  • A Ahmet84:
  • A Ahmet84:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** hahahaha hahahaha*
  • A Ahmet84:
  • A Ahmet84:
    ***** *** ******** *** **** ******* ********* ***** ******* ********** **** ********* **** ***** **** ** *****
  • bandaleros bandaleros:
    **** ***** ********** ***** *** ******* ***** **** ****** hahahaha**** **** ********** hahahaha **
  • bandaleros bandaleros:
    ********** ***** hahahaha*** hahahaha **** ******** hahahaha* *** ******** *** **** ******* ********* ***** ******* ********** **** ********* **** ***** **** ** *****
  • A Ahmet84:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha ********* *** hahahaha****** ******* ******
  • A Ahmet84:
  • A Ahmet84:
    **** hahahaha* ***** ** **** ********** ******** ******** **********
    A Ahmet84: **** hahahaha* ***** ** **** ********** ******** ******** **********