İlk deneme, yeni başladım desteğinizi bekliyorum. Plss :)

essek

Üye
Merhaba arkadaşlar,

ilk deneme olarak denk gelen bir tohumu çimlendirdim.
yaklaşık olarak aralık ortasında filizlendi.
şuanki boyu 30 cm civarında ve boy atmayı bıraktı
sararan ve kurumaya başlayan yaprakları oldu budama yapım.
bitkimin resilmlerini yüklüyorum.

Ne yapmam lazım nasıl bir yol izlemem lazım bilgi verebilir misiniz?

Shepard

Müptezel
Gübre eksikliğin var gibi neler kullanıyorsun kaçıncı gün ortam nasıl biraz açarsan yardımcı olabiliriz

mokokoo

Üye
Merhaba arkadaşlar,

saksın küçük

Cashh

Doktor
Toprak
Merhaba arkadaşlar,

yetmiyor acil değiştir minumum 10-15 litre tam dolu saksı yap

essek

Üye
Gübre eksikliğin var gibi neler kullanıyorsun kaçıncı gün ortam nasıl biraz açarsan yardımcı olabiliriz
saksıyı değiştirdim bitkinin koklerinde bir miktar çürüme varmış gibi gördüm. tavuk gübresi ekledim.
100w led mor ışık kullanıyorum yaklasık uzaklık 60cm
ortamın sıcaklığı 20-22 derece arası nem %45-60 arası

essek

Üye
cinsiyet konusunda yardıma ihtiyacım var nasıl bilebilirim veya nerenin resmini yüklersem bana yardımcı olabilirsiniz?

1 tane de yetişen fidanım var. yaklasık 35 günlük boyu 18 cm

essek

Üye
saksıyı değiştirdim bitkinin koklerinde bir miktar çürüme varmış gibi gördüm. tavuk gübresi ekledim.
100w led mor ışık kullanıyorum yaklasık uzaklık 60cm
ortamın sıcaklığı 20-22 derece arası nem %45-60 arası
saksı değiştirme işlemini yapalı yaklasık 1 hafta oldu. bitkinin güncel resimlerini tekrar yüklüyorum galiba saksıyı küçük yapmışım 8 litrelik saksı kullandım. erkek mi dişi mi oldugu hakkındada bilgi verebilir misiniz lütfen.

bu arada solucan gübresi yapan arkadasımdan 1 çuval gübre aldım. pazartesi günü yeni saksı alıp büyük bir saksıya gübreyle aktarmayı düsünüyorum.
vereceğiniz her türlü bilgiye muhtacım. saygılar sunuyorum

Slhking

Üye
rica etsem kabin havalandırma ışık döngüsü verdiğin tüm gübreler sulama ve gübre miktarlarını yazabilir misin?

essek

Üye
rica etsem kabin havalandırma ışık döngüsü verdiğin tüm gübreler sulama ve gübre miktarlarını yazabilir misin?
3 metrekarelik bir odam var. açık pencere, 150w cob led , standart bitki toprağı+ tavuk gübresi dışında extra bişey kullanmadım.

2-3 güne bir 1 su bardağı su verdim. ( arıtma suyu )

şimdi solucan gübresi aldım ne yapsam diye düsünüyorum

Slhking

Üye
kankacım şimdi nerdeyse 2 aylık bitki için 1 su bardağı su oldukça yetersiz suyun ph ını ayarlaman gerekiyo aynı zamanda gübrelerde önemli en önemliside kullandığın ışık 1 bitkinin sağlıklı yetişmesi için 10.000 lümen gerekiyo. kısacası yetersiz ışık, gübre ve sulama olduğunu düşünüyorum ama üzülme tecrübelendin ;)

essek

Üye
kankacım şimdi nerdeyse 2 aylık bitki için 1 su bardağı su oldukça yetersiz suyun ph ını ayarlaman gerekiyo aynı zamanda gübrelerde önemli en önemliside kullandığın ışık 1 bitkinin sağlıklı yetişmesi için 10.000 lümen gerekiyo. kısacası yetersiz ışık, gübre ve sulama olduğunu düşünüyorum ama üzülme tecrübelendin ;)
evet

bir bitkim daha var hata yapmak istemiyorum.

şuan ne yaparak bu ağacı en verimli hale getirebilriim

Slhking

Üye
ışığın uzak kanka öncelikle ışığını yaklaştır ve 1 ışık takviyesi daha yap biobizz trypack indoor gübre seti var 150lira onu alıp besine önem göster ph metre al mutlaka suyu ph ayarlı bi şekilde ver birde bi günlük aç bitkinin durumunu aktif olarak paylaş sorularını oradan yönelt herkes yardımcı olur

essek

Üye
anladım. çok teşekkür ederim.
büyük bitki için yapılabilecek birşeyim yokmu artık?
ışığın uzak kanka öncelikle ışığını yaklaştır ve 1 ışık takviyesi daha yap biobizz trypack indoor gübre seti var 150lira onu alıp besine önem göster ph metre al mutlaka suyu ph ayarlı bi şekilde ver birde bi günlük aç bitkinin durumunu aktif olarak paylaş sorularını oradan yönelt herkes yardımcı olur

essek

Üye
Bitkin çiçeklenmeye girmiş zaten, erkek ya da çift cinsiyetliği olmadığı yakın dalları çektiğin fotodan bariz belli.
Küçük bir saksı da ve haliyle küçük olması normal ama daha fazla yan sömek verebilirdi. Işığın gübren sulaman... Hepsinin etkisi var bunda. Şu saatten sonra varolan yapısına sömek basar, başka da yeni üretim yapamaz zaten. Yalnız aklında olsun, küçük saksıdan daha büyük verim alabilirsin. Mesela şunu iki litrelik bir saksıda yetiştirmiştim: https://tohumsuz.com/threads/auto-bubblegum-kush-auto-blue-cheese.14521/#lg=attachment6242&slide=0

Yeni paylaştığın fotodaki bitkiden ışığının yetersiz olduğu belli, ışığı yakalamak için çok boy atmış. Yeni ışık edinemiyorsan bile yaklaştır baya. 100 watt mor led demişsin, uv sanırım, şu projektör olanlardan? Öyleyse iyi olmadığını hatırlatalım. hani cfl dediğimiz klasik spiral ampüller bile daha iyi onlardan.
peki renk fark ediyormu üstad. tam olarak cfl için link verebilir misin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ******** ****** ** **** *** ** **** ***** ** *** **** ********** ******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* ****** ******* **** ** *** ******** **** ****** ******** hahahaha*** *****
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ****** ******** ****** ****** **
  • Bandaleros Bandaleros:
  • kkush kkush:
  • D despotdes:
    ***** ***** ******* ** hahahaha ******* ********** ****** ***** * ******* ***** ******** *** ** **
  • kkush kkush:
    ****** *** ** ***** *** **** ***** **
  • Mordecai Mordecai:
    +1
  • kkush kkush:
    *** ***** ***** **** ****** ******* hahahaha ********
  • kkush kkush:
    ****** ***** ***** hahahaha* ********** ********** ****** ****** **
  • D despotdes:
    **** **** **** **** ********* ********* *** ******* ***** hahahaha***
  • D despotdes:
  • kkush kkush:
    ***** ***** ******** *** ***** ******** **** ********** **
  • Night owl Night owl:
    ******** ***** *** **** ******* ***** ****** ** ***** ** ****** ** ***** ***** **** **** ********* ********* *****
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ********** ****** hahahaha **
  • kkush kkush:
    *** ***** hahahaha **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** ***** ** ******** **
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** *** * ** ** ********* ********* ** **** ** *** ******* ****** ** ********
  • Night owl Night owl:
    ******* *** ***** ***** ******* ** hahahaha ******* ******
  • Mordecai Mordecai:
    ********* ******* *** hahahaha*** ** ******
  • D despotdes:
    **** ** ****** ***** ******** ***** *** **** ******* ***** ****** ** ***** ** ****** ** *****
    D despotdes: **** ** ****** ***** ******** ***** *** **** ******* ***** ****** ** ***** ** ****** ** *****