İlk bitki

Atlantigue

Yeni üye
Merhaba ben ilk kez dikiyorum tohumu torbacıdan gelen sigaranın içinden çıktı 3 tane diktim.

12 Şubatta diktim üzerinde 150w güç çıkışlı led ampülüm var yaklaşık 2 haftadır.(İlk 2 hafta güneşten yararlandım)
Led gelince büyümede bir hız gözle fark ediliyor.

Hiç gübre kullanmadım haftada 1 kere suluyorum.
Nem :55
Sıcaklık 23-26 arası

Ama benim bitki forum da gördügüm gibi hızlı büyümüyor hatta ince kaldı yapısı ama boyu 13 cm civarında dik duramıyor bunların sebebi ne olabilir ?

19-03-20 Burada yazanları yerine getirdim daha daha yeni bir ışık koydum yine led ama sahne aydınlatması için gücünü bilmiyorum ama baya güçlü.

Şimdi üst sap kısmında bir morluk görüyorum sebebi ısı değişimi olduğunu okudum ama yine değerli yorumlarınızı bekliyorum son iki fotoğraf daha ekledim zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Ekli dosyalar

• b6815373-e8bb-4e3f-8643-ee7a00ef09e6.jpg
    b6815373-e8bb-4e3f-8643-ee7a00ef09e6.jpg
    99.4 KB · Görüntüleme: 103
  • 2a4a49d3-2973-4acd-8aa7-430b49e44ca8.jpg
    2a4a49d3-2973-4acd-8aa7-430b49e44ca8.jpg
    304.1 KB · Görüntüleme: 22
  • a466eb98-a62d-4496-bd30-5588406c1e9f.jpg
    a466eb98-a62d-4496-bd30-5588406c1e9f.jpg
    138.1 KB · Görüntüleme: 21
Kanka ışığı uzakta tutmuş olabilirsin. Işığa ulasmaya çalıştığı icin boya gitmis. Gövde ciliz kalmis o yüzden

Atlantigue

Yeni üye
Cvp: İlk bitki

Cosmotiva' Alıntı:
Kanka ışığı uzakta tutmuş olabilirsin. Işığa ulasmaya çalıştığı icin boya gitmis. Gövde ciliz kalmis o yüzden
Işığı yaklaştırdım umarım iş görür böyle cılız kalması sorun olur mu normal mi ilerliyor ?

M

mariJu

Guest
İsigi yaklastirdiysan bir sure sonra guclenir ama isigin yetersiz soyliyim bu guclenme suresi uzun surebilir

Atlantigue

Yeni üye

mariJu' Alıntı:
İsigi yaklastirdiysan bir sure sonra guclenir ama isigin yetersiz soyliyim bu guclenme suresi uzun surebilir

Peki teşekkür ederim elinde sonunda ben hasat alırım diye düşünüyorum umarım bu konuda hayal kırıklıgına ugramam.

M

mariJu

Guest
Hasat almasına alırsında 3 bitki icin 150w isikla pek bisey alamazsin yani beklentilerini yuksek tutma diye soyledim. İyi growlar

Atlantigue

Yeni üye

mariJu' Alıntı:
Hasat almasına alırsında 3 bitki icin 150w isikla pek bisey alamazsin yani beklentilerini yuksek tutma diye soyledim. İyi growlar

3 tane diktim çünkü erkek çıkma durumunu önlemek istedim  erkek/dişi ayrımı yapınca 1 bitkiye düşücek tekrar

ozhanalucard

Yeni üye
Benimde böyle uzamıştı. Işık yetersiz ayrıca o fideleri toprağa Tekrar gömmelisin yalancı yapraklarına kadar ve ledide 10cm e kadar yaklaştır bence.

Atlantigue

Yeni üye

ozhanalucard' Alıntı:
Benimde böyle uzamıştı. Işık yetersiz ayrıca o fideleri toprağa Tekrar gömmelisin yalancı yapraklarına kadar ve ledide 10cm e kadar yaklaştır bence.

Yarın dediklerini uygulicam kanka tekrar güncel fotoğraflarını atarım

ozhanalucard' Alıntı:

Toprak altinda kalan govde cürummez mi oyle
Mmmmmmmmmm

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • S sodamoda:
    ********** hahahaha
    S sodamoda: ********** hahahaha