İlk İndoor Acemilik Atıyorum Yorumlara Açığım Auto Sweet Tooth

Sinyor

Yeni üye
Merhaba Dostlar,
Öncelikle konuya şöyle girelim 23 mart tarihinde baş veren kızım bugün itibariyla 40. günü tamalamış bulunuyor yaklaşık 2 hafta önce çiçeğe geçiş yaptık ve bitkimin ilk zamanları buraya yine konu açmıştım ve azot sorunu var bitkin gelişmez denilmişti (SÖYLENİLDİĞİ GİBİ OLDU BODUR KALDI) bunu dikkate aldım fakat bazı sebeplerden ihtiyacını karşılayamadım kızımın ilk zamanlar forumdan okuduğum sadece aloevera gübresi ile bu zmanlara kadar savaştı 2 gün önce bio biz set aldım geç kaldığımın farkındayım bu saaten sonra ne koparırsak yanımıza diye düşnüyorum.

IŞIK: 60w Torch Led Günışığı 5700lm x 2 -- 65w Torch Led Beyaz 7100lm x1 18/6 (İstediğim zaman artırabilirim tavsiyeniz varsa yoruma beklerim)

Kabin:
Duşakabin içine yaptım her tarafını yansıtıcılarla kapladım ve izolesini sağladım hava girişi için havalandırma penceresi var

Saksı: 9LT Bez Saksı (TOPRAK OLARAK TORF + PERLİT + SOLUCAN GÜBRESİ KARIŞIK)

Gübre :
Biobizz 3lü set + Potasyum + Azot+Fosfor+Potasyum Karışımı Katı Gübre ( BURADA YAZANLAR YAKLAŞIK 3 GÜN ÖNCE BAŞLANDI )

SULAMALARIMI TOPRAĞIN İHTİYACINA GÖRE YAPIYORUM KURUDUKÇA SUYUNU VERİYORUM GÜBRELERE BAŞLADIĞIMDA 1 LT SUYA ELİMİN AYARIYLA BİOBİZ SETİ+ OLARAK YARIM ÇAY KAŞIĞI POTASYUM VERDİM KARIŞIK GÜBREDEN HENÜZ VERMEDİM İLK GÜBRELERİNİ ALDI ŞUANLIK TOPRAK KURUYUNCA DEVAM EDECEK BU ŞEKİLDE İLERİ SÜREÇLERDE DOZAJI ARTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM.

Bitkimin çok açlık çektiğinin ve bodur kaldığının farkındayım bundan sonraki süreçlerinde gerekli besinlerini karşılıyorum.

FOTOLAR ALTA SİZLERİN YORUMUNUZU BEKLİYOR. (TEŞEKKÜRLER)..

@OttoMan347 @higthead @Kanka

Son düzenleme:

convik

Doktor
kolay gelsin hocam. bitkin ufak kalmış ama sömekler 2 haftada güzel kafa yapmış. bunları büyütebilirsen az da olsa tatmin eder bir hasat alırsın. calmag + bloom gübreleri ve varsa yarasa gübresi ile devam edebilirsin.

ama benim anlamadığım, ya bitkin gerçekten çok ufak ya da pistillerin normal pistilin 3 katı felan. bu genetiği hiç yetiştirmedim. genetik özelliği i bilmiyorum.

Sinyor

Yeni üye
kolay gelsin hocam. bitkin ufak kalmış ama sömekler 2 haftada güzel kafa yapmış. bunları büyütebilirsen az da olsa tatmin eder bir hasat alırsın. calmag + bloom gübreleri ve varsa yarasa gübresi ile devam edebilirsin.

ama benim anlamadığım, ya bitkin gerçekten çok ufak ya da pistillerin normal pistilin 3 katı felan. bu genetiği hiç yetiştirmedim. genetik özelliği i bilmiyorum.
Sağ ol dostum yorumun için
Öncelikle bitkiyi budadığım hali bu şekilde boyu yaklaşık 40-45 cm sömeklerin şişmesi için ek olarak bahçıvan tavsiyesi potasyum aldım söylediğin gübre çeşitlerini incelicem + olarak genetik olarak daha önce de outdoor aynı genetiği yetiştirdim m3 kare başına değil bitki başına 200gr kadar alınıyor fakat lst ve topping ile beraber oluyor.Ben bu bitki için herşeye geç kaldım herhangi bir eğitim vermedim.

convik

Doktor
Sağ ol dostum yorumun için
Öncelikle bitkiyi budadığım hali bu şekilde boyu yaklaşık 40-45 cm sömeklerin şişmesi için ek olarak bahçıvan tavsiyesi potasyum aldım söylediğin gübre çeşitlerini incelicem + olarak genetik olarak daha önce de outdoor aynı genetiği yetiştirdim m3 kare başına değil bitki başına 200gr kadar alınıyor fakat lst ve topping ile beraber oluyor.Ben bu bitki için herşeye geç kaldım herhangi bir eğitim vermedim.
biobizz set aldım diyordun, onda potasyum içeren bloom gübresi vardır. ayrıca eklediğim yarasa gübresi zaten potasyum açısından zengin diye kullanıyoruz. Sen potasyum aldıysan bir daha yarasa almayabilirsin. kolay gelsin, zehir gibi hasatlar olsun dostum.

Sinyor

Yeni üye
biobizz set aldım diyordun, onda potasyum içeren bloom gübresi vardır. ayrıca eklediğim yarasa gübresi zaten potasyum açısından zengin diye kullanıyoruz. Sen potasyum aldıysan bir daha yarasa almayabilirsin. kolay gelsin, zehir gibi hasatlar olsun dostum.
Eyv Dostum Sana da

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    ****** ****** ******* ********** ** ******* ***** ***** hahahaha* ********** ** ** ***** ** ***** ****** ******** ***** *******
  • S SuperKafa:
    ** hahahaha*
  • N next:
    **** ***** ** hahahaha
  • S SuperKafa:
    ***** ******* ********** ***** ****** ***** ******** ******* hahahaha* ** ********* hahahaha*** ******** ********** *** hahahaha** *** ******* ** ********** *** *** ** ********* ********* ******* ********* ******* ********* ****** *** ******** ***** ********* *** hahahaha*** *****
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha****** ***** ******** ***** *** **** ********** ******** ******* **
  • Siyahincininlaneti Siyahincininlaneti:
  • Siyahincininlaneti Siyahincininlaneti:
    hahahahahahahaha
  • P puslu77:
  • P puslu77:
  • P puslu77:
  • P puslu77:
    ***** ** ** *** * ****** *** ****** ***** ********* ***** ***** ****** ******* *** ******** ** ****** ** ******* * ***** *** ***** ****
  • P puslu77:
    ** ** *** ***** ********** ****** *** ********** ****** ****** ****** ****** ****** *** ****** **** ******** ** ******* ****** ** **** ******
  • P puslu77:
    ******** ****** ********* ********** *** ****** ******* ******* ****** ******** ******* ******* *
  • P puslu77:
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
  • Kanka Kanka:
    ********** *** *** ** **
  • Kanka Kanka:
    **** ***** ****** ** *** **** * hahahaha ***** ***** ********* ****** *******
  • NewGardener NewGardener:
    ****** **** hahahahahahahaha ******* ** ****** ** hahahaha*
  • NewGardener NewGardener:
  • TonajlıMüptezel TonajlıMüptezel:
    TonajlıMüptezel TonajlıMüptezel: ******* *** *******