İki renkler nedendir acaba

C

Canna

Guest
Dostum bitkinde azot fazlaligindan dolayi besin kiltlenmesi var, bitkin verdigin bloom gübresindeki potasyum ve fosforu alamiyor. Bir daha ki sulamayi bos gec, sadece ph ayarli su ile, alttan 3-4 su bardagi su cikana kadar sulama yap. Yapraklar düzelinceye kadar bitkine gübre verme. Yapraklar düzeldikten sonra sadece bloom gübresi ve gerekli yan gübreleri ver. Daha baslangic asamasinda, cok cabuk düzelir diye düsünüyorum.

Yokmu bişey

Yeni üye
Dostum bitkinde azot fazlaligindan dolayi besin kiltlenmesi var, bitkin verdigin bloom gübresindeki potasyum ve fosforu alamiyor. Bir daha ki sulamayi bos gec, sadece ph ayarli su ile, alttan 3-4 su bardagi su cikana kadar sulama yap. Yapraklar düzelinceye kadar bitkine gübre verme. Yapraklar düzeldikten sonra sadece bloom gübresi ve gerekli yan gübreleri ver. Daha baslangic asamasinda, cok cabuk düzelir diye düsünüyorum.
Kanka file var zor olcak yapmam file 2 haftasında keseyimmi fileyi birde bir boş bı dolu sulama yapıyorum gübre takviminin ÷20 eksiğini veriyordum nasıl yol izleyeyim sayende bu hale geldi kizlar

C

Canna

Guest
Dostum bitkindeki sikintiyi yazdim, o renk degisimi ve neden oldugunu , ayrica tedavisini de yazdim. Fileyi kesmeden bir yol bulmaya calis, yazik etme fileye, örnegin bos sulamayi yavas yavas yap, altta tabakta toplanan suyu, eczaneden 3-5 tlye alacagin 50 ml bir plastik siringa ile cek., tabakta biraz su kalsada önemli degil.

C

Canna

Guest
Seninde bayramin kutlu olsun dostum. Neye göz atacagim.

C

Canna

Guest
Uzaktan cekilmler cok iyi görünüyr ama 3, resimdeki yapraklar hala biraz koyu yani 2 gün önceye göre düzelme var ama hala gübre fazllaligi dolayisi ile azot fazlaligi var. Bir kez daha ayni sekilde ph ayarli su ile alttan 3-4 bardak su cikana kadar bos ulama yap, o zaman bitkilerin tam kendine gelir diye düsünüyorum, su anda kesinlikle gübre verme.

C

Canna

Guest
Dostum resimleri uzaktan cekmissin, gördügüm resimlere göre cok iyi görünüyorlar, ama sen kizlarin yanindasin daha iyi görürsün.

C

Canna

Guest
Dostum bitkin alttaki büyük fan yapraklarindan azot cekiyor, bu bitkinin dogasinda var. O sararan yapraklari kesme, gübre miktarini arttirma. Sikinti yok aynen devam,ayrica cicekteki bitkiye flush atilir gerekirse, ben dün cicekteki bir bitkime flush attim, cünki hepsine ayni miktar gübre verdigim halde bir tanesinde yapraklar cok koyu olmustu, Bu azot fazllaligi, ve azot fazllaligi besin kitlenmesi yapar ve bitki özellikle bloom gübresinde olan potasyum ve fosforu alamaz.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Zorro Zorro:
    **** **** ***** hahahaha* ** ******* **** ** ***** ********** ********** ******
  • ndr ndr:
    hahahahahahahaha
    +2
  • Zorro Zorro:
    ****** ********** hahahaha* ***** **********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • ndr ndr:
    hahahahahahahaha
    +1
  • Zorro Zorro:
  • ndr ndr:
  • Zorro Zorro:
    hahahahahahahaha ****** ****** ***** ***** *******
  • Zorro Zorro:
  • ndr ndr:
  • Zorro Zorro:
    ***** hahahaha ****** ******* ******** hahahaha ***** hahahaha**** **** ******** ** ** ***** *******
  • ndr ndr:
    hahahahahahahaha
    +1
  • Zorro Zorro:
    **** * ** *** ****** * **** ***** ******* * ** ** ** ***** **** *** ***** ** ***** ******* **
  • Zorro Zorro:
    ********** ***** ********** ****** **** **** ******* ****** ** hahahahahahahaha
  • ndr ndr:
  • Zorro Zorro:
    ***** ******** ********** ***** ******** ***** **
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
  • Zorro Zorro:
    ********** *** ******* *** hahahaha ********* ********* **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** hahahaha**** ********* *** ***
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ** ****** ******** *** ****** * ******* *** ****** ******* ****** ******* ******** hahahaha *** ***** * ******
  • muadip muadip:
    hahahahahahahaha***
    +1
  • Q Qpang:
  • Q Qpang:
    Q Qpang: ********** **** **********