özürlü evlatlarımın problemleri...

beyler bu özürlü evlatlarım beni çok yormaya başladı yakında sahiplendirmeyi düşünüyorum aranızda sahiplenen çıkar mı?

neyse soruna gelelim bu özürlülerin problemi nedir? benden ne istiyorlar?
yardımınıza ihtiyacim var artık bu özürlüler yüzünden sürekli yardım istediğim için utanıyorum.

tohum sponsor genetikler super silver haze super lemon haze jack herer

Son düzenleme:

gorilladam

Müptezel
Selam kanka öncelikle geçmiş olsun

Sorunu anlamak adına bir kaç soru sormak istiyorum.

pH ölçüyor musun?

Sulama sıklığın nedir?

Problem ne zaman başladı?

Ppm ölçüyor musun?

Sorun başlamadan önce bitkiye ne uyguladın?

Tüm bunları cevaplarsan ben ve diğer grower kankaların probleme çözüm bulması daha çok kolaylaşır. Şuan bir yönlendirme yapmak bitkiyi daha kötü hale sokabilir o yüzden ön bilgi gerek.

Selam kanka öncelikle geçmiş olsun

Sorunu anlamak adına bir kaç soru sormak istiyorum.

pH ölçüyor musun?

Sulama sıklığın nedir?

Problem ne zaman başladı?

Ppm ölçüyor musun?

Sorun başlamadan önce bitkiye ne uyguladın?

Tüm bunları cevaplarsan ben ve diğer grower kankaların probleme çözüm bulması daha çok kolaylaşır. Şuan bir yönlendirme yapmak bitkiyi daha kötü hale sokabilir o yüzden ön bilgi gerek.
selam kanka

ph ölçüyorum 6-6.5 arasında tutmaya calısıyorum

toprağın kuruduguna emın oldukca su verıyorum onun dısında haftada bır gubre

özürlülükleri 2 haftadır var

ppm ne bilmiyorum

sorun başlamadan once herhangi bişi uygulamadım. bitkileri bi evden başka eve taşıdım ama onun sorun edeceğini sanmıyorum herhangi bi problem yaşamamıştım

gorilladam

Müptezel
Kanka pH kalibrenden doğru olduğuna eminsen 6.5 altına düşmeni tavsiye etmiyorum. 6.0 bile fazla asidik olabiliyor toprak için. Biraz daha araştırma yapıp tekrar yorumlayacağım.

gorilladam

Müptezel
Kanka şimdi genel olarak kabin görünümüne baktığımda bitkilerin yaprakları açık renk, pençeleşme ve yaprak ucu yanıkları pek fazla yok gibi gördüm. gübre eksikliği çekiyor olabilir bitki.

Gübre olarak ne verdiğini ve kaç ppm verdiğini bilseydim eğer problem bundan kaynaklı mı kesin olarak emin olabilirdik.

Ama fark ettiysen en büyük bitkinin yani duvar dibinde ortadaki olanın durumu diğerlerine göre daha vahim, çünkü küçük olan bitkilere bile gübre yetmeyip yaprak renklerini açarken; en büyük bitkiye hayli hayli yetmeyecektir.

Eksikliğin en büyük bitkide ya manganez yada magnezyum olduğunu düşünmekteyim. Ayrıca yaprak dalların kırmızı, stres yasatmadiysan eğer bunun nedeni potasyum eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Eski olan yapraklar kıvrılıp açık kahverengi ve bakır rengine dönüşüyorsa potasyum eksikliği kesin olarak var demektir.

Genel yorumum bu şekilde, bence gübre yetmiyor. Yinede diğer arkadaşlara da danışmak daha sağlıklı karar vermene ve bitkileri kurtarmaya daha fazla yardımcı olacaktır. Umarım problemin üstesinden gelirsin. Geçmiş olsun tekrardan.

Kanka şimdi genel olarak kabin görünümüne baktığımda bitkilerin yaprakları açık renk, pençeleşme ve yaprak ucu yanıkları pek fazla yok gibi gördüm. gübre eksikliği çekiyor olabilir bitki.

Gübre olarak ne verdiğini ve kaç ppm verdiğini bilseydim eğer problem bundan kaynaklı mı kesin olarak emin olabilirdik.

Ama fark ettiysen en büyük bitkinin yani duvar dibinde ortadaki olanın durumu diğerlerine göre daha vahim, çünkü küçük olan bitkilere bile gübre yetmeyip yaprak renklerini açarken; en büyük bitkiye hayli hayli yetmeyecektir.

Eksikliğin en büyük bitkide ya manganez yada magnezyum olduğunu düşünmekteyim. Ayrıca yaprak dalların kırmızı, stres yasatmadiysan eğer bunun nedeni potasyum eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Eski olan yapraklar kıvrılıp açık kahverengi ve bakır rengine dönüşüyorsa potasyum eksikliği kesin olarak var demektir.

Genel yorumum bu şekilde, bence gübre yetmiyor. Yinede diğer arkadaşlara da danışmak daha sağlıklı karar vermene ve bitkileri kurtarmaya daha fazla yardımcı olacaktır. Umarım problemin üstesinden gelirsin. Geçmiş olsun tekrardan.
hocam çok teşekkür ederim. gübre olarak bloom grow micro calmag voodo piranha bud candy big bud b52 kullanıyorum.

magnezyum eksikliğini calmag ile çözebilecegimi biliyorum. potasyum eksikliğini elimdeki gübrelerle giderebilir miyim?

sylee

Yeni üye
beyler bu özürlü evlatlarım beni çok yormaya başladı yakında sahiplendirmeyi düşünüyorum aranızda sahiplenen çıkar mı?

neyse soruna gelelim bu özürlülerin problemi nedir? benden ne istiyorlar?
yardımınıza ihtiyacim var artık bu özürlüler yüzünden sürekli yardım istediğim için utanıyorum.

tohum sponsor genetikler super silver haze super lemon haze jack herer

Sorun belli kardeşim Dandik Firma Dandik tohum NET.

Ayhan

Administrator
Magnezyum azlıgı bu görünen ama dengesiz gübreleme var flush atman gerekebilir veya gübreyi azalt. Yaprak dalları morarmaya basladıgında bilki gübre oranında bi anormalik var. Yaprak ucları yanmaya başladıgında bilgi sorun ilerliyor. Bu ilerlemeden önce bir önlem alman gerekiyor genelde yoksa yapragın tümünü etkiler. Hasat oranın azalır. Orta gübreli ve bol sulu bir takviye yapki topraktaki tuzlanmayı atsın ve kökler rahatlasın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Ayhan Chat bot:
  • K kujo07:
    hahahahahahahaha
  • K kujo07:
    ****** ********* **** ****** ****** ***** ** ***** ********** ****** ********* ***** ** hahahaha***
  • elonmusk elonmusk:
    hahahaha ********* ***** hahahaha ***
    +1
  • elonmusk elonmusk:
    *** hahahaha *** hahahaha* *****
    +1
  • K kujo07:
    ********* **
    K kujo07: ********* **